Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányomnak újabban különös...

Lányomnak újabban különös érdeklődési körei vannak. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Tizenkét éves lányom újabban érdeklődik a nácikkal kapcsolatos dolgok6tények/történetek iránt.

Egyáltalán nem durvul, meg nem is beteges, de sokat kérdezget róla, és általában szoktam is rá válaszolni, de nagyon-nagyon furcsállom ezt az egyik pillanatról a másikra való lelkességét. Nincsen vele különösebben bajom, csak arról nincsen fogalmam, hogy hol látott/hallott olyan dolgot, ami miatt ez elkezdte érdekelni. Nem olyan osztályba, nem is olyan iskolába jár, ahol ilyeneket a gyerekek a szájukra vesznek, és nem is ismer olyanokat, tehát fogalmam sincs.

De tényleg olvas róla, meg apját és engem kérdezget egy csomószor. Ismétlem, teljesen lelkesen, sértésként sosem használná, csak egyszerűen egyre jobban érdekli.


Szerintetek ez csak átmeneti, és teljesen normális, vagy nem az. Kicsit kezdek aggódni.


2010. nov. 18. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy érdekli egy történelmi korszak.Én örülnék, ha a gyerekeimet ilyen nagyon izgatná a történelem.Az iskolában is tanul róla.Ebben semmi rossz nincs.

Engem a nácik után a templomos lovagok érdekeltek leginkább.Utána a holttengeri tekercsek következtek...:)

2010. nov. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Amúgy suliban még nem tanulnak róla.

Fiamnak a görög mitológiával volt hasonló rajongó korszaka, és ezért kérdezem, mert ő már ötödik éve lelkesen tanulmányozza, regényt ír belőle, sőt, egész elfogadhatóan megtanult görögül is szinte teljesen magától (pontosabban Görögországban perfektül tolmácsolt nekünk oda-vissza).

Csak hogy azt még meg is értem. De a nácik már kicsit (számomra) kényesebb téma, mivel engem sosem foglalkoztattak, és amikor barátnőimnek mondtam, ők is eléggé elképedtek. Hogy ha Viktor ilyen elszánt, akkor lehet, Asszi meg majd németül fog tanulni...

Ez azért fura, mert ötödik elején amikor szóba került a nyelvválasztás fölső tagozatra, mondta, hogy bármit, csak németet ne, aztán tegnap meg odaáll elém, és megkérdezi, hogy valamilyen úton-módon nem tanulhatna e mégis inkább németül.


De lehet, már túl behergeltem magamat ezzel kapcsolatban.


Mindenesetre köszönöm szépen a választ! Még kéne egy pár hasonló megnyugtatás! (természetemtől fogva ha a gyerekeimről van szó, a legkisebb nem természetes dologból is hatalmasat csinálok)

2010. nov. 18. 18:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon érdekel a második világháború, ez szerintem nem beteges. Egyszer beleolvastam apukám háborús könyvébe és megtetszett. A kommunizmussal ugyanígy vagyok, az is érdekel, nagypapámmal jókat szoktunk beszélgetni. Szerintem érdekes, csak ha már kezd fura helyekre járni akkor aggódj.

13/L

2010. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ezalatt mit értesz?
2010. nov. 18. 20:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

engem is érdekel:D

pedig még mi sem vesszük.[ a két világháború közötti időszakot vesszük,de nem sokára megjelenik majd hitler]

szerintem nagyon érdekes téma.nem tudom miért,de néha órákig tudom olvasni a törikönyvet.:D főleg a holokauszt érdekel.mondjuk a töri mindigis a kedvenceim közé tartozott,mert valami fantasztikusan jó tanárunk van.(:

amúgy szerintem mostanában eléggé sokat fog változni az éerdeklődési köre.[én egyik napról a másikra foci rajongó lettem.:D]

13/L

2010. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is elég érdekes rész.. énis rengeteget beszélgetek erről szüleimmel. Rengeteget olvastam Hitlerről és Sztálinról. Hitler könyvét is majd elszeretném olvasni..szerintem egyáltalán nem beteges, mert nem értek egyet egyikkel sem, szimplán csak érdekes téma

14/L

2010. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jár Hitleres pólókban és nem akarja irtani a zsidókat/cigányokat, nem beteges. Engem anno az egész második vh érdekelt, kb 11 éves koromtól 14 éves koromig. Rengeteg könyvet és honlapot olvastam róla. Mégsem lettem agresszív vadállat. :)
2010. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. nov. 19. 06:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki írta, hogy nagypapájával szokott ilyesmiről beszélni.

Nos, nekem apukám kopsz, modernül "skinhead", de nem akarja kiirtani az összes embert aki nem ária-ember és nem is rasszista. Egy ideig én is idegenkedtem, hogy "Úr Isten, mit fog szólni apu, a fiúmnak cigány felmenői is vannak..." És nem lett semmi, nagyon jól kijönnek. Viszont vannak akiknél el van durvulva a helyzet, "trendi" lett bőrfejnek lenni. Gondolj bele: Régen is ott voltak a punkok, abból is volt durva és normális is.

2010. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Asszinak ez volt az első ilyen megnyilvánulása:


Sétálunk a Corában, megkérem, hogy hozzon egy doboz müzlit.

Elmegy, aztán pár perc múlva visszajön, és mondja:

- Anya találtam valami érdekeset! - és húz magával.

Olyan rendezetlenül voltak felpakolva a müzlik, hogy kutakodni kellett értük, hogy megtalálja a jót, és az legközelebb csak közvetlen a fal előtt volt. - Itt egy horogkereszt! - mutatja. Aztán megnézi, elgondolkozik, majd kijelenti.

- De még ha jól is lenne felrajzolva! - mondja, aztán az ujjával simán megmutatja, hogy hogyan kell valójában felrajzolni. (egyébként csak az volt vele a baja, hogy függőleges volt, nem volt megdöntve).

A "targoncás néni" eléggé megnézett bennünket.

Aztán megkérdeztem, hogy mit tud erről az egészről (mert ismétlem, én még nem mondtam neki egy szót sem), azt úgy mondott fel dolgokat, mintha egy könyv lenne előtte kinyitva.

(persze jó hangosan, hogy mindenki tudja, hogy miről beszélgetünk...)

2010. nov. 19. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!