Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit akarok magamtól? Képes...

Mit akarok magamtól? Képes vagyok e az életre?

Figyelt kérdés

Ma egy szót sem tanultam. Ültem a matek felett és azt gondoltam engem ez nem érdekel most. És elraktam a cuccaim. Utána megyek Apához, hogy elkérjem a notebookot, erre ő: "Matekkal, hogy állsz? Nem netezni kellene, hanem tanulni, nagy szar leszel, semmi nem lesz belőled, tűnj a szemem elől ne is lássalak."


És igaza van. És tudom, hogy mostanában nagy lazán veszem az iskolát, de mindig elhatározom, hogy majd félévtől tanulni fogok, tiszta lap stb. De valahogy képtelen vagyok rá.


Miután Apa leugatott nagyon szarul éreztem magam. Változtatnom kell a hozzáállásomon. Ötlet? Tanács? Valaki? Valamit?


2010. nov. 18. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is tudnod kellene, mi az ami érdekel. Nem kifejezetten tantárgyakban, hanem általánosságban az életben. Mihez szeretnél kezdeni magaddal. Mik a céljaid? Mennyi idős vagy? Csak azért kérdezem, mert ha már középiskolás vagy, akkor igencsak hamar el fog jönni az idő, amikor döntened kell arról, hogy merre-hová szeretnél tovább menni.

Esetleg segíthetne, ha együtt tanulnál valakivel, aki talán még segíthet is neked(pl osztálytárs). Csak ő vegye komolyabban, mint te.

2010. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, gimnazista. 6 éves képzésre jöttem, kitűnővel. Egyértelműen humán beállítottságú vagyok. De valahogy nem tudom megemberelni magam a tanulásra. Ügyvédi pálya menne szerintem, és tetszik is.
2010. nov. 18. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha most lusta vagy tanulni, az ügyvédségről le is mondhatsz. Ez embertelen sok magolást és tanulást jelent. Amúgy a hiba alapból ott van, hogy nem dátumokat kell felállítgatni, hogy na majd félévtől, hanem MOST. És apád elég nyersen megmondta, de igaza van. Amúgy sincs semmi más kötelességed, nem kell eltartanod a családot, főzni, mosni, háztartástvezetni... Innnetől kezdve ez a te sarad.
2010. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem mindenkinek van ilyen szakasza a gimnáziumban. Tavaly simán tanultam mindent, még kicsit élveztem is, de idén utálom az egészet. Remélem nem sokáig fog ez tartani, de azért nagy önuralommal próbálok tanulni, hátha egyszer csak megint le tudok ülni tanulni.

Ajánlom neked is, hogy összeszorított fogakkal ülj le és próbáld meg megtanulni, tudom én is hogy rohadt nehéz lesz, de csak szorgalommal érhetsz, érhetek, és érhetnek el az emberek sikert. Kitartást mindenkinek:)

2010. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Én is úgy gondolom, hogy ha akarom meg tudom csinálni. Már bebizonyítottam magamnak.
2010. nov. 20. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!