Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, gyerekek! Hány évesen...

Szülők, gyerekek! Hány évesen engedtétek (hány évesen engedtek ki titeket) késő délután (5-6 óra felé) az utcára (sétálni, biciklizni, stb. )?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jo a kornyek, akkor felugyelet nelkul 10 eves kortol.
2010. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A külvárosban lakom, egy csendes kis környéken. Ilyenkor télen már sötét van. 10 éves koromban mehettem ki az utcából felügyelet nélkül. Világosban kint lehettem mindig. Ilyen időben is 8-9ig játszhattunk, mert bementünk egymáshoz. sötétben nem voltunk kint, csak olyan 12 évesen. 14 évesen 9re kellet itthon lennem. Most már akkor amikor úgy gondolom.

16/L

2010. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
soha nem mentem egyedül sehova, mindig anyáékkal, vagy rokonokkal :D most persze 17 évesen már kiengednek, de azért nem szívesen megyek egyedül az utcákon, főleg télen.
2010. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Engem simán elengednek. Magasról lesz*rják, hogy mit csinálok kint. Amúgy szinte minden nap ilyenkor vagyok kint az utcán, mert akkor jön a busz :D


10/L

2010. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10 éves lányka és mivan ha jön a busz?-.-"
2010. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem annak idején szüleim, 14 éves koromig max. iskolai összejövetelekre engedtek el, de akkor addig maradtam, amíg a party tartott. Nyáron, talán hetente 2-3szor elmehettem biciklizni, kb- két órára, és a legkésőbbi időpont este 7 volt, ameddig maradhattam. A 8.-os ballagásom után, a banketten könyörögnöm kellett, hogy had maradjak hajnali 2ig... Hát nem jött össze. Éjfélkor már hazavezényeltek. Ennek 15 éve, falun nőttem fel, teljesen más világ volt, mint most. Azóta van egy 1 éves lányom, és sokszor elgondolkodom rajta, hogy vajon 13 év múlva én is hazairányítom e a kisasszonyt éjfélkor, vagy hagyom had maradjon, amíg jól érzi magát? Vagy kiengedjem e bicajozni, sétálni, ahogy Te is írtad, késő délután? Nagyon félteném, hogy valami történik, és nem vagyok ott. Sok hülye, idióta ember van mostanság, nem figyelnek az autósok, kizsebelnek, és még sorolhatnám. Igazából, akkor nyugodtabb lennék, ha nem az utcán kóvályogna, hanem ismerősénél, barátnőjénél, és ha többen vannak, az mégjobb. Nem akarok olyan anyuka lenni, aki a szoknyája mellé köti a gyerekét, de egy szülőbe benne van a féltés, és talán a Te szüleid is ezért vonakodnak ennyire a késői flangálástól az utcán. Persze ezt csak feltételezem, hogy a kérdés mögött ez van:)?!

2010. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én kint lehettem olyan 9 éves koromtól kezdve addig, amíg akartam, de ez egy 6000 fős község, nem nagyváros. Csak mindig meg volt beszélve, hogy meddig maradhatok, persze ha hazaugrottunk szólni, akkor még utána is engedték. A lényeg az volt, hogy betartsam a megbeszélt időpontot vagy szóljak haza telefonon, ha maradni akartam még a barátnőimnél.

Egyébként 8 km-re lakom egy megyeszékhelytől, 10 évesen megkérdeztem anyukámat, hogy nem mehetnénk-e a barátnőmmel a városba, ő meg megengedte. A teszkóba mentünk, vettünk sajtos kiflit. :)) De ez nappal volt, nyáron.

Aztán ahogy bekerültem a középiskolába, gyorsan összebarátkoztam egy lánnyal és péntekenként volt, hogy este 11-kor jöttem haza a városból. Ekkor 15-16 voltam.

Mondjuk szerintem hozzátartozik, hogy tényleg megbízható vagyok és a baráti társaságom is mindig abszolút normális volt. :)

Most 21 éves vagyok, de néha már délután 5-kor félek egyedül végigmenni a városban, ha sötét van. Nem tudom, hogy én értem be, vagy a fiatalság züllik, de komolyan mondom, hogy rettegek, amikor szembe jön velem ilyen 8-10 fős társaság. :D Én nem emlékszem, hogy régen lett volna ilyen. Vagy csak elkerültem.


Szerintem mérlegelj, hogy milyen a környék és mennyire megbízható a gyereked, aszerint engedd ki. És az sem mellékes, hogy nyár van vagy tél, mert most ugye tök sötét van már fél 5-kor, nyáron meg még 8-kor is világos.

2010. dec. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

környék és gyerek függő, hogy mikor engedjük szabadjára a gyereket- én 5 évesen már lent voltam a többivel játszótéren---egyszer pedig fellógtunk az egyikhez kb 1 órára, ENGEDÉLY NÉLKÜL-kb 6an... olyan nadrágszíjazás volt utána, meg "szent beszéd"


10 éves a lányom és a zárt udvarra is megbeszélés után mehet le.

2016. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4eske nemazért de mi van ha jön egy manusz akinek TE kellesz egy felnőtt nő helyettt??? úgye tudod, hogy hova kell rúgni, meg karmolni sikitani mint az állat
2016. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!