Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » FONTOS! Hogyan NE rontsam el...

FONTOS! Hogyan NE rontsam el a család karácsonyát?

Figyelt kérdés

Idén is, mint minden évben a nagybátyáméknál karácsonyozik az egész család. Öten leszünk gyerekek. (unokatesóm 11, az ő unokatesói pedig 13, 14, 15 és 16 évesek.) De én egyiküket sem csípem. Az unokatesómat szeretem, majdnem az egész nyarat együtt töltöttük. Na de az ő rokonai... A 16 éves egy 5 tonnás kocka, aki még bunkó is, a 15 éves mamapicifia, a 13 és a 14 éves meg tesók és "rajok" (szitakötő-szemüveg, focistafrizura, EdHardy póló). Én meg egyedül leszek lány. De engem se kell félteni, nem bírom ki, hogy ne hagyjam őket békén. Pl. a rajokat direkt "tésókám"-nak hívom vagy "csillag-csücsöri-kiscsillag"-nak xD A kocka meg azóta fél tőlem, hogy egy éve megkértem, hogy töltsön le nekem egy dalt, de ő csak tovább WOW-zett. Azóta oltogatom folyamatosan. És a család már kissé unja, engem azért szidnak, mert hogy egy lány legyen már rendesebb (jogosan), a fiúkat meg hogy miért félnek egy ilyen 13 éves kiscsajtól. Általában az a vége, hogy a nagypapám közénk csap és teletömjük magunkat sütivel. Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen a karácsony? Amúgy már a fiúk is elkezdenek szekálni, ha meglátnak. (pl. Írtak egy enyhén durva SMSt a fiúnak, akibe szerelmes vagyok)

13/L


2010. nov. 27. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, hogy ezt a legkönyebb írni, de jelenleg nincs jobb ötletem: próbáld őket levegőnek nézi (ha bunkóznak)!
2010. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem is baj, hogy bunkóznak, jobban tudom őket szidni, több kivetnivalót találok bennük. Az a baj, hogy én nem tudok megállni.
2010. nov. 27. 21:12
 3/18 A kérdező kommentje:
Az SMS pedig annyira gáz volt... bőgtem egy sort, sőt, mikor a fiú rákérdezett akkor is elbőgtem magamat:(
2010. nov. 27. 21:15
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha mondanak valamit mindig legyél kedves és köszönd meg nekik, hogy velük karácsonyozhatsz!
2010. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Mert most mit vársz tőlük??

Ha te ilyen egy b.unkó vagy akkor ne is csodálkozz,mire jó az,hogy így viselkedsz velük??

Más az ízlésük,mint neked és??

Az,hogy valaki kövér attól még lehet kedves,nem kéne elítélned senkit,és főleg nem neked kéne felháborodnod.


Beszélj velük és legalább karácsonykor legyél képes vissza fogni magad,mondjuk ma már nem is az a lényeg a karácsonyba ami régen.Vagy te tudod ,hogy mi a lényege a karácsonynak??

Vagy csak elmondod,hogy :"igen tudom a szeretet ünnepe"

mindegy úgyse tudom elmagyarázni.

De mást nem tudok neked mondani,beszélj velük és próbáld meg vissza fogni magad.

2010. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem cikizem, mert kövér (én is az lennék, ha nem figyelnék magamra), hanem azért nem szeretem őket, mert ugye a kövér kocka bunkó, a rajok beképzeltek, hogy én csak falusi vagyok(miért baj?), a mamapicifia meg nem is mer hozzám szólni.
2010. nov. 27. 21:35
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

És arra nem gondoltál,hogy ők mit gondolnak rólad??

Most,hogy őszinte legyek nem tudom,hogy mit vársz,mert te olyan csúnyán beszélsz róluk,hogy bele se gondolok a családod helyzetébe,borzasztó lehet ez a folytonos marás.

Szerinted miért nem mer hozzád szólni??

Szerinted miért bun.kók veled??

Nem tudom ki kezdte el ezt valószínűleg már meg se fogjuk tudni.

Te most azt akarod,hogy békés legyen a karácsony vagy mi a célod?

2010. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen. Szerintem egyszerűen nem fogok hozzájuk szólni. Vagy ha igen, azt is csak kedvesen. De nem szeretem, ha leribancoznak, meg azt mondják, hogy falom a pasikat (most kezdett udvarolni egy fiú). Én meg általában azt vágom vissza, hogy örülnél, ha neked is lenne pasid, mi? vagy valami hasonló szépet. Úgyhogy kedves leszek:)
2010. nov. 27. 21:50
 9/18 anonim ***** válasza:
Neeee OMG. Azt irod bunkók bunkó vagy mit tegyél, hogy ne legyen ez. Ne légy bunkó... Ha ilyenek akkor gyerekesek majd kinövik, foglalkozz a szüleiddel, a nagybátyáddal, ne a gyerekekkel.
2010. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük ennyi (8 fiú társaságában voltam már egyedüli csaj, és csak a barátommal beszélgettem)
2010. nov. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!