Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

12éves nagy fiamról, kiderült, hogy dohányzik! Mit lehetne tenni ebben az esetben? essek neki mikor hazajön? Beszéljek az apjával mielőtt neki elmondanám, hogy tudok róla? Verjem agyon? Nézessek vele tüdőrákos felvételeket? Mi volna ilyen esetben a teendő?

Úgy jöttem rá, hogy elolvastam egyik beszélgetését msn-en és ott egy kiscsajjal ezt a témát vesézték,miután a kiscsaj elment ezt kérdezte( hogy meddig maradtatok és szívtatok e még, miután eljöttem).


2010. nov. 29. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Hátha segít.

2010. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél egy üres cigis dobozt az asztalára vagy valami aztán beszélgess el vele. Nem akarlak kritizálni, de ha már 12 évesen ilyet csinál, akkor a nevelési módszereiben is lehetnek bajok. Nem ismerjük a fiadat így nehéz eldönteni hogy kéne lereagálni a dolgot...
2010. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másrészről pedig nem szép dolog elolvasni a beszélgetéseit...
2010. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj ,de ilyen esetekben a szülő nem feltétlen hibás,mert ha olyan társaságba keveredik akkor nem meglepő a dolog,főleg manapság.

Nevelésben inkább akkor lenne hiba ha a szülő leszarná (már elnézést),hogy cigizik a gyereke.


A helyedben még várnék,mnert egyenlőre ez az egy bizonyítékod van elenne ami miatt a fiad nagyon haragudni fog rád,hisz elolvastad a beszélgetését (nem volt szép dolog) és ettől csak a bizalmát vesztené el felőled.

Nem lehet,hogy vivipipáról volt szó?

Szagold meg a ruháit.

Egyébként kap tőletek pénzt?Miből tudja megvenni magának?A barátai milyenek?

Amíg nem 100% a dolog addig ne vedd le a fejét 'csak' ha már lesz bizonyítékod ellene utána lehet gondolkodni,hogy mit tegyél,de ne verd meg ,mert atól ugyan úgy csinálni fogja max megutál.

2010. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy tök rendes fiú, aki cigizni kezdett, mert rossz tárasága volt az új suliban... Aztán nála a tüdőrákos felvételek srgítettek. pl.:

[link]

ilyen szépséget akar a tüdejéből csinálni? Amúgy cigizni már vérciki.

2010. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy elárulom hogy ezt a ciki a cigi dolgot csak az antidohányosok hangoztatják. Igenis "menő" a 13-15 évesek körében. Tapasztalat...
2010. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a "ciki a cigi" dolog bevált. Nekünk az egyik legjobb barátnőnk kezdett el cigizni és mindenképpen szerettük volna ha abbahagyja. Ezért mindig kinevettük ha rágyújtott. 3 hét múlva már teljesen leszokott. :]

14/L

2010. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy. Ha tiltod csinálja tovább... Mond neki, hogy még nagyon fiatal ehez vagy nem tudom. 14 éves vagyok igen eléggé elvetemültek ilyen téren a fiatalok. Nálunk is megy a cigi, a pia és esetekben a fű is. Mit tehetsz szülőként? Nehéz ügy. Próbálj meg finoman beszélni vele, bár ha ezt nem mondta el nem bízik benned. Az elején kikellet volna építeni vele egy biztos kapcsolatot. Hidd el miden gyerek erre vágyik, hogy elmondhassa az anyjának. :) Mesélj neki úgy mintha nem tudnál róla. Mond azt, hogy megengeded, hogy kipróbálja, de ne szokjon rá. (kétlem, hogy rá is lenne szokva) Ha egyszer kétszer buliban majd cigizik az nem baj csak ritkán és mondja el neked. Nem fogsz érte haragudni csak elszomorit a tény mert aggódsz érte mond, hogy fizikailag fáj az embereknek a leszokás, hogy elsárgulnak a fogai és később a csajok sem akarnak majd vele csókolózni. Mármint a normálisak. :) Valami ilyet kéne neki mondani.
2010. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mond el neki a káros következményeit, hogy sárgák lesznek a fogai, büdös a szája, senkinek se fog így kelleni, impotens lesz, átveszi a dohányszagot a ruhája, a haja, a szobája stb. Tüdőrákos lesz, szájrákos, gégerákos minden szörnyűség. Később nehezen fog lélegezni, nem fogja bírni a sportot, a fizikai munkát, állandóan köhögni fog stb. Ezektől egy életre elretten a dohányzástól.
2010. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Beszélgettem a fiammal...végül is abban maradtam vele, hogy nem szép dolog az, h. nem őszinte velem! Bevallása szerint azért szívott cigit, mert az volt a szöveg, hogy úgysem mered...persze két kiscsaj előtt kellett megfelelni, én mondtam neki, nem ettől leszel menő csávó! Van egy nagyobb gyermekem is aki lány és ő 17éves! Ő kerekperec elém állt és közölte velem kipróbálta a cigit! Se köpni se nyelni nem tudtam, össze kellett szednem magam és bereagáltam a dolgot, azzal, hogy kérdéseket tettem fel, amitől elborzadt, mai bevallása szerint néha el-el szív egy spangót, de ennyi, mert azt mondja az ő szája nem lesz pöcegödör és a szoprán hang nem lehet érdes. Közöltem vele, mit tudtam meg az öccséről, sokáig bent voltak a szobájában...azt mondta anya minden oké..az öcsivel mindent kiveséztünk!

2010. dec. 6. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!