Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek ebben az esetben?...

Mit tehetek ebben az esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés
A 13 éves lányomat és fiamat már óvodás koruk óta zaklatja az egyik szintén velük egyidős lány. Az óvodában,és alsó tagozatban, hajtépés, harapás, ütések voltak. Sokszor kék zöld foltosan jött haza a lányom és tépett hajjal. Most már odáig fajult a dolog, hogy ez a lány minden nap hazafelé jövet az iskolából folyamatosan k..vázza a lányom, és ez mellet mindennek elmondja. Zaklatja telefonon, és mindkét gyerekemről azt hazudja a szüleinek, hogy minden nap megverik őt. Holott a gyermekeim mindig a barátaikkal jönnek haza az iskolából, és egyik barát sem tud ilyenről. A lány anyjával próbáltam beszélni de egyszerűen képtelenség mert csak a saját hülyeségét fújja én szóhoz sem jutok. A tanárok meg egyszerűen nem tesznek vagy nem tudnak mit tenni. Azt még hozzá teszem, hogy több lány gyerek is van abban a családban és mind ilyen problémás. Teljesen ki vagyok készülve sajnálom a lányomat nem tudom mit tehetnék.
2011. máj. 31. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire nem tudtok dűlőre jutni érdemes látleletet felvetetni és a rendőrségen bejelentést tenni.
2011. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves Szülő!


Menj be az iskolába, ha legközelebb szülői értekezlet vagy fogadóóra lesz és mondd el a problémát a tanároknak! Elvégre az ő dolguk is, hogy segítsenek! Ha a lány anyjával nem tudtál érdemben beszélni, hívjátok be őt is, hogy együttesen találjatok megoldást erre a problémára.


26/L

2011. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen fogadó óra ahová be voltam hivatva a gyerekekkel együtt és még rajtam kívül több szülő is a gyerekeivel, akik szintén sérelmezik ennek a lánynak a magatartását. Csak az a baj, hogy mikor ott az anyja ártatlan báránykává alakul. Egy szóval: sunyi.
2011. máj. 31. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:
A lányod nem tud visszaszólni? Rám is küldött a mindenható egy ilyen lányzót, fogtam magam, beszóltam, vagy kinevettem, a leegvégén, mikor már elborult az agyam, egy-életem-egy-halálom alapon bevertem a fejét és én voltam a hibás. Szerintem csak rosszabb neki, hogy te akarsz intézkedni.
2011. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Vissza tud szólni a lányom csak én nem engedem neki mert ennek a lánynak sajnos olyanok a szülei, hogy képesek lennének az utcán cirkuszolni vele, ennek nem szeretném kitenni. Egyépként most értem haza mert megint balhé volt az iskola után a lányom sírva rohant haza, hogy a lány, 19-20 éves testvére megfenyegette, hogy holnap megveri, a keresztanyja élettársa meg megverte a lányom osztálytársát(fiú). Remélem kibírjátok hámozni az irományom, de tiszta ideg vagyok. Ja és holnap több szülővel megyek az iskolába ahol szerintem megint semmi sem fog történni, azért bizakodom.
2011. máj. 31. 15:17
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Egy kérdés: cigányok?

Ha igen, semmi esetre sem szabad erőszakhoz folyamodni, ti húznátok a rövidebbet. Túl kell járni az eszükön.

Abban az esetben, ha nem cigányok, akkor sem javaslom az erőszak alkalmazását, rosszul is elsülhet, inkább érdemes lenne valamit kitalálni.

2011. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem cigányok. Sokkal rosszabbak. Az lenne az egyetlen megoldás ez több szülő véleménye is, ha elmenne az iskolából. De szerintem ez nem fog megtörténni. Sőt ha az egész pereputtya el tűnne a faluból az lenne a legtökéletesebb.
2011. máj. 31. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
én telefonszámot cseréltetnék,látlelet a rendőrségen. nem lenne ekkora pofája ne félj. ja és mielőtt elfelejteném. bemennék a rendőrségre és megkérnék ott benn valakit h 'civíl ruhás" rendőrként figyeljék a lányomat... és látná a rendőrség is h mit csinál a csajszi. szerintem ez jó ötlet... próbáld meg ((:
2011. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én is azokkal értek egyet akik azt írták hogy redőrség.
2011. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én átíratnám egy másik suliba, de mint írtad, faluban laktok így ez egy nehéz ügy. Csak az iskolában lehet ezt a dolgot elintézni, és, ha összefogtok Ti szülök, sokkal többet értek mint ők. Megbeszélni a tanárokkal, hogy bemehettek a suliba szünetekben, ellenőrizni, mi és hogyan történik, suli után hazakísérni a gyereket, akár nagyszülővel is. Nincs más megoldás, ha nem akartok rendőrségre menni.
2011. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!