Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segithetnenk a hugomnak...

Hogyan segithetnenk a hugomnak ezt feldolgozni? Uj no + kozos gyerek apukanknal.

Figyelt kérdés

Hugom 12 eves.A szuleink kulon elnek mar evek(5.5) ota.Egy no miatt valtak el aki most gyereket is szul apukanknak.Nem szeretjuk a not, mert eleg ketszinu szamito es unszimpatikus.

Eleg rosszul viseli a hugom ezt az egeszet.Alapbol egy csendes bezarkozo tipus.A noverem es en, mar nem vagyunk tinik (28 es 26 evesek).Nekem is van mar egy 10 honapos kislanyom.

Eleg kacifantos a tortenet.Probalunk sokat beszelgetni a hugommal, de nem nagyon akar megnyilni a temaban.Nem orul a "kistesonak", mert fel, hogy teljesen elvesziti apukankat.

Hogyan lehet segiteni Neki ebben?


2010. dec. 12. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lenne, ha nem az új élettárs ELLEN bezsélnétek, hanem megpróbálnátok elfogadni, hogy az apukának az élete megy tovább - és a kisbaba lényegében a testvéretek lesz, mégha csak apa ágról is.

Ha folyamatosan a nö ellen áskálódtok, akkor természetes, hogy az apa az új családja mellé és ellenetek (azaz a hugod ellen is) foglal állást, ha nem igy tenne, akkor igen szemét ember lenne. Fogagjátok el a jelenlegi helyzetet, a hugod próbáljon beleszokni ebbe, és a kisbabához szeretettel viszonyulni. Apukátok képes mindegyik gyerekét szeretni, ha nem kényszerititek választásra.

2010. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha öt és fél év alatt nem sikerült feldolgozni, nem hiszem, hogy fog menni.

Én hagynám az egészet, mert ez apukád, anyukátok feladata meg az új nőé lenne, nem a tietek. És apukádat eszerint nem igen érdekli vagy ellenetek nem tud mit tenni.

Szerintem már késő, előbb kellett volna gondolni erre, vajon a húgotok mit érezhet.

2010. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem reszletesebben kell leirnom, hogy ugy tunjon, hogy mi vagyunk a gonoszak akik nem tudjak feldolgozni ezt az egeszet.

Tehat 5.5 eve elnek kulon a szuleink, mert kiderult, hogy apukanknak mar tobb mint 2 eve kapcsolata van az emlitett holgyel.

Anyukam beadta a valopert es fel eve kimondtak a valast.

A nonek spiralja volt amit levetetett azert, hogy terhes legyen apukanktol (apukam most orokolt nagyobb osszeget a szulei utan)es el akarja most vetetni magat a penz miatt.

A baba jovo honapban szuletik es mi csak 1 hete tudunk rola.Nyaron vendegul lattuk apuamat es az uj csaladjat.Nalunk nyaraltak.A csalad viselkedese hagy nemi kivetnivalot maga utan.azt hiszem az alpari paraszt stilus kicsit sem banto rajuk nezve.

Eddig toleraltunk mindent.Amikor meghivtak elfogadtuk a meghivast es udvariasak voltunk.Mi is meghivtuk oket.Minden evben egyutt Karacsonyoztunk, hogy tartsuk a kapcsoltat apukankkal.

Nem hiszem, hogy mi lennenk a sertodott tinik.Egyreszt mar kinottunk ebbol a korbol, masreszt nem ez volt kerdes, hogy en vagy noverem szereti-e apukank uj csaladjat.

2010. dec. 12. 16:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Az meg lemaradt, hogy nem szokasom (novereme sem) fujjolni senkire.Tehat a hugom ezt nem hallotta tolunk.Eddig sem tudott tul sokat talakozni apukankal, de attol fel, hogy ez a keves talalkozas is megszunik.

Annyira vagyunk inteligensek, hogy nem forditjuk senki ellen apukankat.sot tolunk kaptak ajandekba babaagyat babakocsit.Tehat nem ertem miert is kellett most nekem esni???

Azt hiszem ossze kevertek egy lazado tizenevessel.

2010. dec. 12. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

és gondolod, ha nem is mondjátok, a húgotok nem érzi ezt, hogy éreztek valójában?

Ez meg nem kellett volna, hogy örökölni akar a nő és ezért esett teherbe. A nő nem örököl semmit, mert az örökösök a gyerekei apátoknak. Az igaz, hogy a féltestvéretekkel osztoznotok kell. De hát gondolom, nem mostanában készül meghalni apátok. És ha 5,5 éve új családja van, lehet a most örökölt összeget egyébként is rájuk költené. Nem is biztos, hogy megmarad apukátok haláláig.Persze szétoszthatná a pénzt közöttetek még életében, hogy ne az örökséget osszátok, mikor még se születetett a tesó, de lehet nem akarja. Az új családra szándékozza költeni.


De azért az örökséget félteni és a másik az alpári paraszt. Hát nem, valóban kinőttél a lázadó tinikorból, most már az apja pénzére pályázó haszonleső vagy.

2010. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

En mar irasban lemondtam az oroksegemrol 3 evvel ezelott.

Nekem semmi anyagi hasznom nem lesz sem anyai sem apai reszrol.

Ez nem is erdekel.Kizarolag a hugomtol veszi el a penzt.Mint tudjuk a hazasters a vagyonelvezo.Ha a baratnojei is meghal akkor a no gyerekeire fog "szallni" a vagyon.

De meg mindig nem ez a kedes szerintem.

Az az igazsag, hogy csak szeretnel valakibe bele rugni es en most pont kapoora jottem.

Ha olyan gonosz vagyok akkor miert is koltottem 75 ezer forintot ajandekra?

Azert nem szeretjuk a not, mert azota nek korrekt apukank velunk.Es ne azt mondjatok, hogy azert, mert igy allunk hozza.A legelejen sem volt oszinte amikor nem mondta el 2 evig, hogy van valakije.Es azota is korrektek voltunk, de ez a gyerekmizeria mar kicsit sok.Nem a baba a baj, hanem az, hogy nem szolnak......

2010. dec. 12. 17:35
 7/9 anonim ***** válasza:

soha nem száll a vagyon a nőre, csak ha ráhagyja. Igen a lakásnak, amiben laknak haszonélvezője lesz (nem vagyonélvezője), de a haszonélvezeti jog nem örőklődik és azt a gyerek nélkül is örökölné. Tehát a nőnek semmi köze a vagyonhoz, ha apukád a gyerekek 18 éves kora előtt hal meg, akkor a gyámhatósághoz lesz a vagyonkezelő és a gyerek veheti fel 18 éves kora után, addig a nő/ ti hozzá sem nyúlhat/tok.

Ha ti lemondtatok a részetekről a húgod javára, akkor ő örökli apukád részének 75%-át és a közös gyerek 25-öt.

Márha lesz mit örökölni, mert ki tudja nem költik e el előbb a pénzt.

2010. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazabol ha el is koltik en tamogatni fogom a hugomat mindenben amiben tudom(anyagilag is nem csak erzelmileg), de tegyuk hozza, hogy nem lkenne fair.

A legfobb gondom, hogy nem oszinte amiota a csajjal van.

Persze nem orultunk, hogy van valakije es kertunk haladekot, hogy feldolgozzuk.

Le is ultunk a csajjal beszelni, hogy igyekszunk, de ne siettesse, hisz ez nem kis valtozas.Talalkoztunk vele is es beszeltunk is, de azert nem jartunk ossze kavezgatni stb.

Nyarig viszonylag joban voltunk, amig nem viselkedtek nalunk ugy ahogy viselkedtek.

En apukamat szeretem es tamogatom is amiben tudom, de olyanban ne kerje a tamogatasomat ami a testveremnek hatranyara szolgal.

Noveremtol es tolem kaptak babakocsit es kisagyat szivaccsal meg per ruhat.A no annyit nem mondott, hogy koszi.Sunyitott a kanapen amikor megkaptak.

Termeszetesen apukam orult neki, de valami nem okes ebben a sztoriban.


Igazabol nem is a mi kacifantos csaladi sztorinkat kellene kitargyalni, mert ebbe mi nem szolhatunk bele igazbol, csak szereplok vagyunk egy szinhazban amit a no rendez.

A hugom erzekeny tipus es eddig sem volt konnyu neki ez a csaladi elet.

Annyit mondott, hogy fel, hogy mar Ot nem is fogja apukank szeretni, mert mindig kisfiut akart es most lesz egy kisfia.

Havi 1 talakozasuk volt.Jo esetben naluk aludt hugom, de igy mar "kiszorul" a lakasbol, hogy ott tudjon aludni.

Sajnalom a hugomat nagyon!!Miadja a babakat es tudja O is, hogy a babara haragudni nem lehet, hisz nem tehet semmirol.

2010. dec. 12. 18:34
 9/9 A kérdező kommentje:

A noveremmel azert mondtunk le az oroksegunkrol, hogy a hugunknak ne legyen gondja.Szuleink nem fiatalok (latszik talan abbol is, hogy 26-28 eves nagy gyerekeik vannak) es szeretnenk ha a hugunk egyetmre/egyetemekre jarhatna.Nagyon okos lany es megerdemli, hogy tanulhasson.

Nekem szerencsere mindenem meg van anyagilag amit szeretnek (nincs hazam, de van egy kis kozos lakasunka ferjemmel es van egy nem tul oreg kisautonk).

Nem vagyok milliokra, de amink van azert megdolgoztunk es elegedett vagyok vele.

Egyetlen egy targyat kertem oroksegkent a nagymama gyurujet amit szeretnek majd a lanyomnak adni es szeretnem ha egyszer O is a gyerekenek adna.

A noverem a nagypapank pecsetgyurujet kerte emlekbe szinten ezzel a szandekkal.

2010. dec. 12. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!