Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az angol tudás genetikai?

Az angol tudás genetikai?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok 2 éve tanulok angolt(6 éve igazából csak 5.-től keztük normálisan) és 6.-as vagyok.

Nagyon jó az angol kiejtésem a többiekkel ellentétben.

Van egy elég gyors szám: http://www.youtube.com/watch?v=XQO_nKh-BgM


Ezt 3x meghallgattam és 1-2 hibával mondtam a szöveget(énekelve)

Ha meghallgatok 1 gyors angol zenét amit nem ismerek, akkor is kevés hibával tom mondani...

Ez méért van?


2010. dec. 22. 13:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

hát lehet nekem is jól tud apukám angolul és nekem is jól megy akinek meg nem beszélnek nyelveket(és ezt még ki is mondják) azoknak többet kell tanulni én soha nem tanulok 5ös vagyok

14/f

2010. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi =)

Nekem a szüleim nem tudnak kiejteni semmilyen szót, semmit sem tudnak... Ők németből sokkal jobbak

2010. dec. 22. 13:39
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha ott a szöveg akkor nyilván eltudod énekelni / letudod fordítani .. -.- Én 6 éve tanulok angolt,és így se tökély a kiejtésem,de 5ös vagyok és nincs semmiféle genetika.Hogy lenne már genetika?Max.jobban megértetted tavalyról vagy azelőttről .. Nem? Ha nincs angol rokonod akkor nem genetika,ha van akkor genetika:)


13/L 7.o

2010. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

pfff...xD meghallgattad 3x és eltudod mondani hibátlanul a szöveget...hát ne haragudj, de ha nem hallgatod meg, csak simán olvasod, és akkor hibátlan, akkor lenne tökéletes.

Képzeld, ezt a számot már milliomszor hallgattam, és én is jól ejtem ki a szavakat...xP


Nincs itt semmi genetika, hallás után visszamondani valamit nem nagy kunszt.


13,5/L

2010. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Maximum a nyelvérzéked jobb, de ebben nincs semmi genetika. Én pl. elég jó vagyok angolul, se a szüleim, se a nagyszüleim nem tudnak angolul, más nyelvekből sem túl jó. A húgom küszködik, hogy megtanulja az angol, én meg sokszor el sem olvasom, mit tanultam a suliban, mégis megy. :)


A zene meg... Kettő hozzáfűznivalóm van. Szöveggel könnyű viszonylag hibátlanul elénekelni. Ez nekem is simán menne. Majd akkor hencegj ilyennel, ha szöveg nélkül érted és helyesen énekled az angol számokat. Másrészt ennek a számnak elég egyszerű szövege van. Tessék, csemegézz egy kis Suicide Silence-ből vagy Cannibal Corpse-ból, gondolom a szöveg nagy részét nem érted még így sem érted, hogy ki van írva. ;)


http://www.youtube.com/watch?v=huuMhT7RUsQ

http://www.youtube.com/watch?v=jUCZwU5MziM

2010. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Jaj, most, hogy így elolvastam, vannak benne hibák. :D

Szóval, az elején, nem angolul vagyok jó, hanem angolból.

A végefelé meg: ... gondolom a szöveg nagy részét nem érted, még így sem, hogy ki van írva. ;)

Bocs a hibákért. :)

2010. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2010. dec. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
55%
szia! ha a szulo a terhesseg alatt sok angol koyvet olvas, vagyis idegen nyelvu konyveket, akkor az benne marad a bababan/gyerekben. :)
2010. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy a negyedénél muszáj volt kikapcsolnom, mert nem bírtam elviselni a kérdező által küldött számot? Vááááá...

Szöveggel nekem is megy ;P Ahogy elhallgaltok sok angolt tanulót, nem olyan nehéz hozzájuk képest jó kiejtést produkálni(én törekszek arra, hogy minél jobb legyen).

Nem, nem genetika, gyakorlás.

2010. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
JA hát most nézem hannah montana ez kisgyerekeknek készült persze hogy ki tudod ejteni
2010. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!