Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valaki segítene egy kicsit az...

Wazzup14 kérdése:

Valaki segítene egy kicsit az angol tudásom gyarapítani?

Figyelt kérdés

Hello, 14 éves fiú vagyok, és az itteni 8.adikos angol tanítás nagyon tré.. az óráktól kezdve minden..

szóval, nem szeretném, hogyha gimibe, le lennék maradva angolból

Szóval szívesen elfogadnák 1-2 segítséget, ha valaki vállalkozna erre, előre is köszönöm!


2011. ápr. 25. 01:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mégis konkrétan milyen segítségre gondolsz? Tanulási tippekre? Frázisgyűjteményekre?
2011. ápr. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A neten rengeteg anyag elerheto. Ha pedig egyedul nem megy, fogadj magantanart. Mas is ezt teszi.
2011. ápr. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a gimiben írsz majd egy szintfelmérőt és ha kell a 0ról is indulhatsz
2011. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszimindenki!:)


esetleg 1-2 linket kaphatnák olyan oldalakról, amik segítenek a nyelv ismeret bővítésemben?

2011. ápr. 25. 10:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát hol tartotok?

Amúgy kezd el az alapoktól azt jól tanuld meg,az már egy jó kezdet ha megtudod külömböztetni az egyszerű jelent a folyamatostól.. 9.-es vagyok,de van olyan osztálytársam aki nem tudja megkülömböztetni.

A the/a/an fogalma nincs róla.

A there are/there is külömbségről sincs fogalma.

A much/many, little/few /some/any stb.. arról nincs fogalma..

Arról,hogy mikor kell ing-es alakba tenni az IGÉT arról,hogy mikor kell s-t tenni..


Szóval teljesen az alapokat nézd át,mert hiába tartasz a múlznál vagy a jövőnél,ha még az egyszerű jelent se tudod :DD


Amúgy meg ne félj,megfog oszlani a bagázs angolból is és max a csoportól belül felosztások lesznek,nálunk is úgy van van 3 csoport és úgy próbál tanítani a tanár,de elég gáz,mert így is unalmas (nekünk) és nem tanulunk SEMMIT ha nem lenne magántanárom kb a bemutatkozni tudnék angolból.

2011. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 10:52-es vagyok:

[link]


[link]


[link]


De van vagy 100 vagy több ilyen oldal..nézhetsz filmeket is de szerintem keress a neten angol levelezőtársakat.Nekem is van pár..

Mondjuk én apukámmal meg keresztanyukámmal beszélek angolul,de nincs rokon akkor egy levelezőtárs is jó.

Ingyenes is meg megszokod,hogy élő személy-el beszélsz és nem fogsz parázni ha pl elkever a sors angolokhoz,lehet mikrofonon is beszélni a kiejtést gyakrolni stb.. :D

15l

2011. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nagyonköszi :)

hát amiket leírtál, onnan általánosságba tudom a dolgokat..

Meg hát ugye, 1-2 dolgot a gépen is csinálok, amihez kell valamilyen szintű angol tudás.. de ez csekély, szóval itt is valamennyire tudom gyakorolni..

csak hát szeretnék kicsit többet is tudni, mint hogy will/tagadása, satöbbi

Szenvedő szerkezet, meg a többi :)


Mert hát igazából a többi tantárgy nagyon megy, és csak ebből vagyok 4-es sajnos..:/


de köszi a tanácsokat, megpróbálkozom velük :)))

2011. ápr. 25. 11:03
 8/15 :) :) :) ***** válasza:
Hát ha beszélni szeretnél angolul,akkor nézz angol sorozatot,magyar felirattal.Nekem ez bevákt,pedig nem is ez volt a célom..Mostmár valahogy nem is tudom miért de angolul gondolkozok,és bosszant,hogyha nem tudom hogy van angolul ezért megnézem :) szerintem próbáld ki :)
2011. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha vannak kedvenc sorozataid vagy filmeid akkor azokat nézd angolul magyar vagy angol felirattal. Hidd el nagyon sokat segít, és ennél könnyebb módszer aligha van.
2011. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A nyelvtani dolgokat megtalálhatod a neten. Viszont a szabályok megtanulása még nem igazi nyelvtudás, azt a gyakorlás, a sok-sok gyakorlás hozza magával. Ennek az unalmas módja a feladatgyűjtemények megoldása. Az érdekesebb, ha magadtól, szórakozásból használod. Én pl. az angoltudásom jó részét a számítógépes játékoknak köszönhetem: sosem használtam magyarítást, hanem magamnak lefordítgattam szótárral. Jó gyakorlás még az angol nyelvű fórumok olvasása, kommentálás oda, csak itt a szlenggel és a helyesírással tessék vigyázni, nem biztos, hogy jó ha ez az online "nyelv" rögzül beléd.
2011. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!