Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy ennyire fáradék...

Normális, hogy ennyire fáradékony vagyok 16 évesen?

Figyelt kérdés

gimibe járok általában 7-kor kelek, 2-ig vagy fél 3-ig vagyok suliba utánna hazajövök és nem is megyek sehova de 9-kor már alszok

hétvégén ugyanez a helyzet

most, hogy szünet van, gondoltam tudom majd filmet nézni esténként, de így is 10-kor elalszok, pedig nem csinálok semmit


normális ez?

köszönöm

16L


2010. dec. 23. 11:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*suliban
2010. dec. 23. 11:18
 2/12 anonim ***** válasza:
Eszel elég zöldséget, gyümölcsöt? Szedsz vmilyen vitamint? Lehet vitaminhiánytól is! Én pl. magnézium hiányos voltam, és igen fáradékony.
2010. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt/van,és nemrég gyógyultam ki a depresszióból.Persze nem állítom,hogy veled is ez lehet a probléma,de akár lehet egy kezdetleges állapot.Nem vagyok orvos,de lehet valami vashiányod vagy eféléd.Javaslom,hogy először menny el az orvoshoz és minden kifog derülni.Remélem segíettem valamennyire :).
2010. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a gondom,csak én 4-kor érek haza minden nap..Keress vmi jó kikapcsolódást..Én ilyenkor leülök egyet teázni,vagy kimegyek a szabadba,ahol senki sem jár,és végre nyugi van..ha jobb idő van ajánlom hogy vigyél ki vmi könyvet,mert megnyugtató környezetben jobb érzés olvasni is :)
2010. dec. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nagyon sok gyümölcsöt eszek

zöldséget annyira nem

boldog meg vidám ember vagyok, szval sztem depresszió nem lehet

köszönöm a aválaszokat

2010. dec. 23. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak én 17 vagyok, most volt a szalagavatóm, iskolában minden nap minimum 4-ig, de volt hogy sokkal tovább (pl este 11-ig) bent voltam, volt nap amikor 6:40-re kellett bemennem, a hétvégéim fele foglalt volt(tánc) a másik felében segítettem itthon.. Volt, hogy amikor volt időm, elaludtam délután, és másnap kb hajnal ötkor keltem fel. Szerintem ez normális, gondolom az iskolában is nő a terhelés, nem vagy hozzászokva, több a stressz, emellett teljesen el van csúszva a biológiai órád(kimutatott tény, hogy a fiatalok máskor termelnek egy, a pihentető alváshoz szükséges hormont, így nekünk a pihentető alvás elcsúszik két órával, kb 11-től 9-ig, ez az, amit a felnőttek nem bírnak megérteni) ráadásul állandóan sötét van (marha lehangoló, hogy mikor elmész otthonról még sötét van, mikor hazamész már sötét van:D), hideg stb.. Ne aggódj, pihend csak ki magad, egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, vasban dús ételeket, vegyél hosszú forró fürdőket/zuhanyokat finom illatú tusfürdővel, használj illóolajokat, stb.. Ha ez sem használ, akkor szünet után menj el a háziorvosodhoz, valószínűleg el fog küldeni vérvételre, de nem hinném, hogy a vashiánynál komolyabb gond áll a dolgok hátterében. Jobbulást:)
2010. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 fancs. válasza:
Nálam is ugyanez van. Gimibe járok és ugye ott már kicsit keményebb a suli( 8. osztályos gimi) folyton tanulok és még így sem vagyok ötös, sőt van amiből hármas leszek fél évkor. Mindegy ez most nem volt kérdés. Lényeg hogy én pl. a sok tanulástól vagyok kimerült szerintem. :| De nem tudom nálad mi lehet a gond. Lehet sokat tanulsz vagy nem eszel rendesen...
2010. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

velem is így van, 10.-es vagyok nagyon erős gimibe járok

de vannak tantárgyak, amiből ha megszakadok sem leszek 4-es félévkor, pedig sokat tanulok

2010. dec. 23. 14:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Hág én 14-19 éves korom között minden hétköznap 5-kor keltem és éjfél - 1 előtt sose feküdtem le. Délután volt, hogy fáradt voltam hazafele a buszon és szundítottam fél órácskát de ennyi.


Az, hogy 7kor kelsz és 9kor már alszol tuti nem normális. Ember, az napi 10 óra alvás!

2010. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Menj el dokihoz, lehet, hogy vérszegény vagy. Amúgy B-vitamin (főleg B6) segíthet a fáradékonyságon.
2010. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!