Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 eves lanyommal hogyan...

12 eves lanyommal hogyan beszelhetnem meg a noi dolgokat?

Figyelt kérdés
Menstruacioja nyar ota van,akkor azt megbeszeltuk,azonkivul meg sokmindent kene tudnia,de nem tudom hogyan kezdjek hozza,kamaszlanyos anyukak tapasztalatait varom,ki hogy csinalta,egyaltalan mirol kene mar tudnia egy ilyen idos lanynak,velem annak idejen ezt nem beszelte meg anyam,meg a mensirol sem szolt,nekem ez nagyon rosszul esett,meg most is haragszom ra ezert,de en maskepp szeretnem,akarom hogy tudja a lanyom hogy barmilyen kerdessel fordulhat hozzam,hogy tudnek a bizalmasa lenni?
2009. jan. 24. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kamaszlányom, de anyukám szerintem jól csinálta. Várható mensiről előre szólt (ügyes volt, mert 11 évesen már megjött), és aztán amikor már megjött akkor kezdett többet is mondani. Mert akkor már érdekelt minket (van két nővérem is), hogy ezt ugyan mi a csudának kell végigszenvedni.

Talán ha elmondanád neked milyen érzés, hogy változott az évek során, ez mikkel van összefüggésben. De ha láthatóan nem érdekli, nincs kérdése, akkor nem érdemes erőltetni. Szerintem:)

2009. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hat ez az,probaltam mar beszelgetest kezdemenyezni,de egyaltalan nem erdekli.
2009. jan. 24. 15:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen beszélgess vele.kamaszlány vagyok és nekem mikor megjött azt mondta anyu "jajj,nagylány lettél,mindjárt leszaladok a boltba hozok betétet!"(nyaralni voltunk,és nem vittunk semmi ilyet,mert se anyunak se tesómnak em volt meg)és ennyi volt.néha megkérdezte nem vagyok-e rosszul.én az iskolai felvilágoítás során tudtam meg ezeket.:S

szval mindenképpen mond el neki,hogy miért van,és hogy nyugodtan mondja el mit érez,és kérdezzen:)

2009. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hát...kérdezd meg , tudja, miért menstruálnak a lányok...az is lehet, már rég okosabb, mint te(nem gyakorlatban persze)...ha nem tudja, akkor meséld el, hogy ez kell majd ahhoz, hogy később kisbabája lehessen, és akkor el lehet mesélni a sztorit... de az is lehet, hogy azért nem érdekli, mert tud mindent... a mai 12-13 éves gyerekek már nem a méhecskén törik a fejüket sajnos, hanem 1-2 éven belül már több pasival vannak együtt mint az édesanyjuk egész életében. Persze nem ijeszgetni akarlak, de valószínű, hogy az ő osztálytársai között is van ilyen lány, és tudod, ezek a lányok hencegnek ezzel és szépen felvilágosítják az osztálytársaikat is :( Nekem sem mesélt semmit anyukám annak idején...11 évesen már tisztában voltam mindennel könyvekből meg az osztálytársaktól. Tudtam, hogy meg fog jönni a mensesem, azt is tudtam, hogy miért, azt is tudtam, hogy működik a szex, stb. Pusztán olvasásból...könyvekből, újságokból...
2009. jan. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet h ő is zavarban van ezért nem mer kérdezni. Nekünk annak idején az iskolába 10 éves korunkba mondták el h nem igaz h a gólya hozza a gyerekeket. Valószínüleg a barátnőivel már szóba is került a téma ugyhogy gondolom valamennyit már biztosan tud.

Méggis jó lenne ha felvilágosítanád, mert mégiscsak te vagy az anyukája és jobb ha tőled tudja és nem valamelyik barátnője tapasztalatából akar okos lenni.

Mindenképp ejts szót a védekezésről mert nagyon fontos h azt is tudja!

2009. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire vagytok családon belül szégyenlősek, nálunk pl az nem volt gond, hogy egymás előtt meztelenül jelentünk meg, természetes volt.Mi anyukámmal gyakran fürödtünk együtt és közben mindig sokat beszélgettünk női dolgokról is.Mindent elmondott mindet tudtam időben bátran kérdezhettem tőle.Ha ezeket a dolgokat úgy adod elő hogy temészetesnek vegye és ne alakuljon ki benne szégyenérzet akkor nem lesz gond.
2009. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
én inkább a kamaszlány kategóriába tartozom, mikor anyummal elkezdtem beszélgetni a témáról (mondjuk ő előttem már 3 lányt felnevelt) zavarban voltam, nem kérdeztem, ugy tettem mint akit nem érdekelt, de nagyon sokat köszönhetek édesanyámnak, hogy elmesélt mindent az ilyen "csajos" dolgokról. Ha épp tv-t néz (nem a kedvenc filmjét, meséjét) vagy látod, hogy csak unatkozik nyugodtan szóba hozhatod a témát.
2009. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
az én anyukám rosszul csinálta, sosem beszélt nekem női dolgokról, szerencse, hogy az iskolában már korán megkaptam a "felvilágosítást", mert így nem ért teljesen felkészületlenül... mostmár mindent tudok, és ha gyerekem lesz, nyiltan fogjuk megbeszélni, mert 1 család vagyunk, ezen nincs mit szégyelni, mert hozzá tartozik az élethez. lehet, hogy a lányod zavarban lesz, de jól fog esni neki, hogy törödsz vele, és kicsivel többet tud meg magáról! szóval ha lesz egy szabad fél órátok, amit senki sem zavar meg, nyugodtan kezdj hozzá :-)
2009. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már lassan a felnövő kamasz kategóriába tartozom, de azt hiszem így is tudok tanácsot adni, hisz én még majdnem ott vagyok ahol a lányod. Én is 11 voltam amikor megjött. Meg voltam ijedve, és utáltam magam, én menstruáltam egyedül az osztályból, és rosszul éreztem magam miatta. Fogalmam sincs miért de szégyelni való dolognak gondoltam. Mindenki nagy feneket kerített neki, én meg legszívesebben elástam volna magam. Engem sem világosítottak fel. Nagymamám is azzal várt, hogy szia nagylány, én meg legszívesebben elbújtam volna, hogy hagyjanak máááár békén. Mostanra látszik normalizálódni a viszony, anyu és köztem, kezdünk normális anya - lánya kapcsolatba kerülni (18 vagyok), és őszintén sajnálom, hogy erre a kapcsolatra ennyit kellett várnom.

Szerintem ha nálatok is ott van az a távolság ami nálunk volt, akkor azt nem olyan nehéz átlépni, de neked kell nyitni, a lányod sosem fogja átlépni azt a gödröt, még ha szeretné is. Lehet hogy nem is fogja még fel igazán a dolgokat, én is csak most jöttem rá, hogy én is odamehettem volna anyuhoz a kérdéseimmel.

Szóval ha nincs meg az a közvetlen viszony köztetek, akkor csináljatok közös programokat. Csak te és a leányzó. Menjetek el egy fürdőbe, lazítsatok, vásároljatok együtt be, stb... Ha majdnem úgyérzi magát melletted mint egy barátnő mellett, akkor már nem fogja "érdektelenséggel" fogadni, hogy miért is vérzik minden hónapban. Viszont ne üldözd! Ha minden egyes alkalommal amikor unatkozik leülsz mellé, és elkezded a felvilágosító szöveget, ami őt abszolút nem érdekli, akkor csak mégjobban elijeszted magadtól.

2009. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
szerintem semmiképp nem kell azon stresszelni hogy "hogyan???" mondjad el neki (mert valószínüleg már régebb óta tud szinte mindent mint gondolnád)..semmiképp ne úgy kezdd el,hogy: 'na akkor most üljünk le és beszélgessünk kicsit'.ez neked is kínos,neki meg főleg.probálj meg vele lazán beszélgetni,pl: ha éép beszélgettek és aktuális,akkor megkérdezheted hogy tetszik-e neki valaki,stb.és ebböl már el lehet indulni.de NE úgy, hogy:"azért azt tudnod kell.."általában a fiatalok azért nem szeretnek a szüleikkel beszélni erről,mert a szülők mmindig a rosszat látják meg ezekbena dolgokban először.Hidd el,többet érsz vele,ha bízol benne mintsem annyira aggódsz,hogy szinte bebörtönzöd.Ilyen téren nekem nagyon rosszak a szüleim,senkinek nem kivánom ezt..:S 15/L
2009. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!