Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne kamasz gyermeke...

Hogyan lehetne kamasz gyermekeimet? (14 v mint 17évesek) rávezetni arra h ne éjszakázzanak éjszaka 3 körül fekszenek le majd másnap deli órákban kellnek, várom a javaslatokat, köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 17:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én pár éve(3-4) csináltam ezt, és k.urvára elegem volt belőle, hogy a szüleim ilyennel cseszegetnek. És mi lett? Abbahagyták a cseszegetést, aztán rájöttem, hogy a francnak van kedve délben fölkelni, hogy aztán egész nap fáradt legyek, így már szünetekben is éjfél-1 között szoktam lefeküdni.


17/F

2011. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

fiatalok még, majd kinövik, minél jobban tiltod őket a géptől vagy tv-től vagy akármitől annál jobban csinálják suttyomban; de ez így még mindig jobb mintha az utcán koncsorognának...vagy minden este részegen mennének haza mert inkább a kocsmába múlatják az időt,mert nem lehet nekik gépezni

megpróbáltam segíteni...nem tudom mennyire jutsz vele...

2011. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves Kamaszok!...szomorú a helyzetetek hogy csevegni meg ismerkedni csak éjszaka tudtok a sötétben.... akkor amikor a zsenge törékeny szivetek tőltödni szeretne,

szeretni ,ölelni igazábol ti tudtok megtanitani minket negyvenéveseket,annyi szép és jó tulajdonsággal rendelkeztek,hogy csoda! sokat tanulok a gyermekeimtől és még sokat szeretnék ...de ha igy fólytatják akkor nem lessz kitől mert a szervezetnek pihenni kell!itt erről van szó! nem nevelés kudarca amit érzek igazából az eggyüttélés fogalmában hiszek! köszönöm az őszinte de elkeseritő válaszokat!

2011. jan. 4. 10:35
 14/22 anonim ***** válasza:
97%

Én is ezt csináltam 14 évesen anyumnak ki kellett rángatnia az íróasztalszékemből hajnal 1-kor. Pedig akkoriban - 6 éve- nem dívott ennyire ez az egész dolog, csak nekem voltak Amerikában is barátaim és külföldi oldalakon angolul fórumoztam, és hát ott az időeltolódás.


Nyaranta nagymamámnál ahol nincs net, és tv is csak 3 csatorna volt ott is este 7-kor keltünk és reggel feküdtünk, mondjuk az nagyon rossz volt, mert csak kártyázni, olvasni meg rejtvényezni tudtunk. És nem mentünk mamival a városba stb.


Amikor még húgommal laktam akkor voltunk úgy hogy ált. 0-1 közöztt feküdtünk, de volt hogy hajnali 4 és reggel fél7-kor keltünk. Én 11-12-es ő meg 9-10-es volt.


Most 20 vagyok. Teljesen fel van borulva a napirendem. Vagy inkább volt. Ma 6-kor keltem - hihetetlen, hogy hónapok után mégis sikerült elérnek. Tegnapelőtt viszont 2-kor ledőltem szundizni, mert éjjel sokáig fennvoltam, de anyumék hazahoztak 10-kor és így fáradt voltam. A szundiból az lett, hogy éjfélig aludtam... kipihenve keltem éjnek évadján... pedig gondoltam hogy kihúzom reggelig. Hát nesze! Az a napom elment a semmire, még vásárolni se tudtam. Utána éjdéltől fennvoltam, 6-kor csináltam reggelit- már nálam ez is nagy szó, délután ledőltem szundizni fél5-kor, viszont anyum telón keltett fél7-kor, mázli mert nekem fontos hogy hétköznap postára menjek. Amúgy ez az amiért még képes vagyok felkelni.

Aztán posta utána hazajöttem, net, net, net, fürdés és fél2-kor alvás.

Fél5-kor egyszer felkeltem de visszafeküdtem, aztán 6-6:10-kor keltem 6:50-kor jöttem ki gépestől az ágyból.


Szóval nehéz visszaszokni a korán keléshez, de nézzük csak:

- a barátnőm tanára azt mondta érettségi előtt ha délelőtt nem csinálsz semmit, akkor már feleslegesen elment az egész napod---milyen igaz

- ha este kelsz fel nem tudsz boltba menni - még mázli hogy van nálunk 0-24es tesco 2 percre, de ruhabolt, Rossmann stb. nekem mindig nagyon húzós posta utáni 10 perc. Pedig ez a Campona, ami este 8-ig nyitva van!


- az ember este 10-2 -ha jól emlékszem- között alszik a legmélyebben. Függetlenül hogy mikor feküdt le - mert én ezzel érveltem, hogy de más alvási fázis stb. stb, de NEM! Ez egy evolúciós tény. Kész. Este alvás, nappal ébrenlét a szervezet ehhez van hozzászokva.


- lehet tiniként még bírják az éjszakázást, és mint én hajnali 4-es fekvéssel fel tudtam kelni fél7kor de mi kb. 19 éves korunktól a barátnőmmel nem bírjuk, hogy ne aludjuk ki magunkat...


- a fentiek miatt veszélyes hozzászokni, mert később nem bírod, és keservesen nehéz visszaszokni a normális módra, ezért is érzem ilyen hihetetlen sikernek hogy felkeltem ma - lehet nevetségesnek tűnik nektek - de ez orbitálisan büszkévé tesz, hogy sikerült


- nem tudnak majd teljesíteni a suliban


Netfüggőségről leszoktatni őket - nekem ez is fennvan 43things.com -os listámon.

A fenti érveket elmondhatod Nekik... ha meg nem hallgatnak rád, akkor áram LE!


Még az is jobb, mintha később annyit kell küszködniük mint nekem a visszatéréssel.

2011. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jah előző vagyok és amiért én le akarok nagyon szokni erről, hogy rendes időben tanulhassak, és tudjak vásárolni.
2011. jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
én 1kor kelek.4 kor fekszek hétvégén.hétköznap ezt nem művelem,mert a suliba szinte elaludnék... hétvége lazitás,és készülés a hétfőre.máshogy nem érezném,hogy valaha is vége lenne a sulis "stressznek".:)
2011. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
4%
köszönöm a 10-15 éves taknyosoknak hogy lepontoztak mer buták... de szarok rá :) kérdező harcoljunk!!! énis szoktam éjjel fennmaradni, de ha dolgom van másnap akkor időben alszok, és magamból kiindulva a taknyosoknak tennénk jót ha szótfogadnának... de sajnos nem fognak :( 13 éves lányok fas*bukoznak, és irkálják a marhaságokat, meg lehet nézni napiszaron mire használják.. nagyon szomorúú
2011. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

Talán jó le kéne fárasztani őket házimunkával, (pl. egy kis kapálás napszámban) hogy ereje se legyen megnyomni a vízhólyagos kiskezével a bekapcsolás gombot.

De most komolyan. Ha normális szóval, ráhatással nem megy, áram kikapcsol és kész. Vagy zsebpénzelvonás a telefon+villynaszámlára, netdíjra stb.

Hát ha hétvége van, akkor persze oké, csinálja, inkább mint egy kocsmában igya vagy drogozza halálra magát. Suli időben meg nem hinném, hogy délben kelnének.

Szóval én hétvégén engedném, suli időben viszont tutira nem.

2011. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%
Miért is zavar ez benneteket?...Majd kinövik.Én is hagyom a gyerekeknek hogy 5ig fent legyenek (persze csak szünetben és pénteken meg szombaton!!!!) és 2ig aludjanak.Engem nem zavar,nyugodtabban eltudom végezni a házi munkát,le tudok kicsit ülni olvasgatni és TVzni..Majd kinövik..:-) 40/N
2011. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Én lehet azt tenném, hogy mondjuk bemennék 9-10 körül, és szépen felkelteném őket, hogy segítség kellene a házimunkában. Majd rájönnek, ha hajnali 3kor fekszenek egész nap fáradtak lesznek, mellesleg azt is megteheted hogy egész egyszerűen 11től sem tévé sem internet, egyébként is azon kívül millió dolog van amit lehet csinálni nap közben is.
2011. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!