Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A kisfiam 13 éves elmúlt, még...

A kisfiam 13 éves elmúlt, még éjszaka mindig bepisil. Régebben Minirin cseppeket kapott, de az max.2 évig lehet szedni. Valamikor idôszakosan fordul elô, valamikor hetekig. Nagyon mélyen alszik, és rosszul tanul, figyelmetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Kivizsgáltattad már? Úgy értem, nincs valami szervi oka? Mert akkor valószínűleg lelki eredetű lehet. Én 9 éves koromig bepisiltem, végül pszichológus segített.
2010. ápr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom már voltatok orvosnál.Szerintem lehet h télleg valami lelki/érzelmi oka lehet!Próbálj nagyobb biztonságérzetet nyújtani neki.PL:(ha van olan ami nem történik meg akkor bocsi h azt a hasonlatott tettem)Nem kiabáltok otthon,Többet tanulsz vele,Kedvesen szólsz hozzá,Nem panaszkodsz arról h te mijen beteg vag(mert én ettől lettem depis 12 éves koromban h bebeszéltem magamnak h anyum mivel volt egy kis szívproblémája szal bebeszéltem magamnak h meghal.)Ha ezek után is bepisil akkor mennyetek pszihológuhoz.Mert ha táborba megy vagy valamilyen oszály kirándulásra és bepisil ezzel fogjá piszkálni évekig!!

31/n

2010. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sokáig bepisiltam,14 éves koromban is,de szerencsére kinőttem.Igaz azért,mert otthon anyával laktam meg nagymamámmal,nem piszkáltak ha megtörtént a dolog,viszont kéthetente apámnál meg nagyanyámnál mindig piszkáltak és összetörtek ezzel lekileg teljesen.Majd Ana kórhzba került,apámhoz kellett költöznöm majd' 15 éves koromban,azóta nem volt ilyen problémám.Sajnos nagyon szégyen ez mások elött,régebben sose hangoztattam mai napig nem.Táborban is 2x voltam,minden éjjel rettegtem hogy bepisilik és akkor mennyire fognak piszkálni.előszőr 3.-os voltam amikor voltam és utolsó nap bepisiltem,szerencsére senkinek nem tünt fel az ágyneműmet is úgy raktam.Aztán következő év nem mentem,pedig nagyon vágytam oda,de rettegtem,hogy mi lesz ha bepisilek,ezért nem mentem.Aztán 5-ben mentem,de akkor az egész felső tagozat ment,ott minden éjjel féltem és alig aludtam csak 2-3 órát hoyg nehogy megtörténjen,mindez vándortáborban volt,napi 20-30 km-eket gyalogoltunk,mire vége lett a tábornak már alig éltem. NA dióhéjban ennyi,gondoltam elmesélem mennyi negatív dologgal jár ez a gyermek számára is.És én is mélyen elvós voltam és vagyok is,azért nem ébredtem fel rá,hogy kell,ma már felébredek,vagy kibirom reggelig.

Mondjuk oylan is volt,hogy azt álmodom,hogy wc ülök és mikor pisiltam,felébredtem,szóval kellemetlen ez a gyerek számára is nagyon.Nem szabad ezzel piszkálgatni,mert rettegni fog aludni.

18/L

2010. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sztem mindenképpen el kellene vinned pszichológushoz. Nem történt valami a családotokban mostanában? mert lehet h valami trauma érte és ezért van ez. Annak h rosszul tanul és figyelmetlen semmi köze ehhez sztem.
2010. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én lányok hatodikos korában bepisilt.aztán eljött a nyári szünet...a vakáció alatt egyszer sem pisilt be.úgyhogy alvás közben is a sulin stresszel pedig nem rossz tanuló,csak 1 hármasa van 4 négyese és a többi ötös..voltunk szervi kivizsgáláson is de semmit nem találtak
2010. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kukorika válasza:
De ki mondta hogy csak 2 évig lehet alkalmazni a Minirint? Egy hormont pótol amit az agyalapi mirigy nem termel. Bármeddig alkalmazható, illetve nyilván az okot kell megtalálni, ha az agyalapi mirigy elváltozás gyógyítható neurológiai ill. idegsebészeti kezeléssel, beavatkozással, akkor afelé kell menni, de amíg a tünetek megvannak, a Minirin nyugodtan alkalmazható....
2014. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!