Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtudtam hogy lányom rendszer...

Megtudtam hogy lányom rendszeresen füvezik, cigizik, iszik és baratjánál alszik hetköznap. Mitcsináljak vele? Hagyjam a dolgot? Fő hogy jól tanul? 17 éves a lányom

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 23:34
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
A lányom jó tanuló!
2011. jan. 4. 23:52
 2/34 anonim ***** válasza:
69%

Hát ez nagyon elmés hozzászólás volt, kedves első válaszoló...


Hogy mit csinálj, nem tudom, nem tudok tanácsot adni, de attól, hogy jól tanul,még nem kell mindent eltűrni szerintem, mert lehet gondja még ebből. Ha most füvezik, iszik, stb.. később nem biztos, hogy abba tudja hagyni. Szerintem időben állítsd le. Hogyhogy nem veszed észre azt, hogy hétköznap nem alszik otthon? Nem értem.

2011. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, hogy nem tűnt fel, valamit valahol te rontottál el mint szülő. Mit tudsz tenni, leülsz vele beszélni. gondolom valahonnan pénzt is kap, amiből ezeket a dolgokat megengedheti magának, zsebpénzt megvonnám tőle.
2011. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Fenyegetőzik hogy nemfog suliba járni ha megvonom ezeket a dolgokat tőle. És kár lenne mert egyebken okos lány. Gyakran dolgozok ejjel és olyankor ő egyedül van otthon.
2011. jan. 5. 00:03
 5/34 anonim ***** válasza:
37%

Nekem is szemet ütött, meg tudtam, hogy a barátjánál alszik hétköznap? Ezt úgy kellett megtudnod? Mély és bensőséges kapcsolat lehet köztetek.

Egyébként hiába tanul jól, tudod a fű, a cigi, az alkohol drogok (mégha nehéz is ezt elhinni) és egy dolog biztos előbb-utóbb hatnak. Szétviszik az agyat. Nézd meg a jó példákat, mint Keith Richards, és az az énekes (akinek kék és zöld szeme van-nem jut eszembe a neve). Ő nyilatkozta, hogy annyira szita az agya, a nevét nem tudná, ha nem lenne felírva.

És hát ki alkalmaz egy drogost? Merthogy komoly helyeken van drogteszt.


Hát szép kilátások az életre. Mondjuk lehet még belőle egy volt dorgos, vagy hátha lesz még később Való Világ és oda pont befér.

2011. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Aztmondta nemszokik rá ! És bízok benne más választásom nincsen ! Egyébként otthon is segít sokat, és mondta hogy a füvet nemhasználja gyakran.
2011. jan. 5. 00:10
 7/34 anonim ***** válasza:
39%

És nagy lány már, ha piálni, füvezni tud, akkor nyilván boldogulni is az életben. Én úgy rúgnám, ki, hogy lába nem érné a földet. hagyja ott a sulit, menjen az utcára, teremtse elő a hobbijára a pénzt. Aztán kész.

Még ő fenyegetőzik? Te meg dolgozol, hogy legyen pénz piára, cigire meg fűre? Azért, mert jó tanuló?

Jó mondjuk, ha talált egy ilyen balekot anyjának, akkor igaza van. Dolgozz szorgosan, hátha a fű után jön majd a drágább anyag és kell a pénz.

2011. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

"rendszeresen füvezik, cigizik, iszik és baratjánál alszik hetköznap" + "okos lány" = oxymoron


nagyon nem vagy képben, az tuti.

2011. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, megijedsz a fenyegetéstől? Jaj... 18 éves koráig tanköteles, ergo nem teheti meg, hogy nem jár iskolába. Nézd te is tudsz durva dolgokat mondani, meg fenyegetőzni: viszed a gyámhivatalba/családsegítőhöz, ha így viselkedik, fel is jelentheted kábítószer használatért, mivel még csak 17 éves és otthon a helye, ha kell a rendőrséggel hozatod haza. Nem kell, hogy ezeket megtedd vagy igaz legyen, nyilván, de nehogy már ő diktáljon, és még ő legyen felháborodva. És ilyen stílussal biztos egy fillért nem látna tőlem, 18 évesen meg kiraknám.
2011. jan. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Vállal diákmunkákat. Az iskoláját én fizetem a bulikat ő. Hogy tenném ki hisz a lányom ! A z apja is tud a dolgairól és aztmondta neki hogy amíg jól tanul diakmunkat vállal addig nemfog neki beleszólni. Ezek után én nemsokat tehetek. Kiskorától arra neveltük hogy talpraesett legyen és ez lett belőlle. 17 éves. Van olyan érzésem nincs értelme becsukni őt vagy tévedek ?
2011. jan. 5. 00:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!