Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Ti mit szólnátok ehhez?

Szülők, Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Hamarosan 16 éves lány leszek, és szeretném befesteni a hajamat rozsdavörösre. Most világos barna a hajam, a szemeim pedig kékek, tehát szerintem jól állna nekem ez a szín, és mások szerint is passzolna hozzám.


Az a helyzet, hogy anyukám nem igazán akar ebbe belemenni, pedig először csak hajfestő samponnal szeretném befesteni, hogyha esetleg nem tetszik, akkor ki lehessen mosni. A kérdésem az, hogy ti ezt megengednétek? Mellesleg jól tanulok, és nem is vagyok az a tini*** típus.


Főleg szülők véleményére lennék kíváncsi, de a többi hozzászólás is jöhet. :)


2011. jan. 19. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen én megengedném, annak idején én is festettem a hajam és a szüleim megengedték. Szerintem a hajfestésben nincs semmi különös, ha nem tetszik vissza lehet festetni. Egyébként még csak 31 vagyok, de van gyerekem igaz még nem olyan nagy.
2011. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez attól függ. Mit szolnak bent az iskolában hozzá a pedagógusok? (Vannak olyan iskolák, ahol tiltják még most is a XXI. században). Én úgy gondolom, hogy ésszerű határokon belül nincs sok jogom beleszólni abba, hogy mit csinál a gyermekem magából/magával. De! Én elgondolkoznék rajta, hogy nem szebb-e egy természetes haj, mint egy mű? Olyan egyen hajszínűek a festettek. Miért akarsz Te is besorolódni. Ha szép színű az igazi hajad, minek?
2011. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
16évesnek már igen.
2011. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2. válaszolónak: A tanárokkal nincs baj, sokan festik az osztályban is a hajukat(félreértés ne essen, nem azért szeretném én is, mert a többieknek is olyan!) Egyszerűen csak szeretném kipróbálni, de mint mondtam, először mindenképpen samponnal.

2011. jan. 19. 16:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném.
2011. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én már kb. 1,5 éve festem a hajam, eleinte csak barnára, aztán később vörösre, és nekem megengedik a szüleim- illetve anyukám úgy volt vele, hogy a 15. szülinapom után engedte meg, előtte már sokat kértem. Apukám meg nem igazán foglalkozik ilyen dolgokkal :D Egyébként én is elég szigorúan vagyok nevelve, és nem vagyok romlott, vagy ilyesmi. Szerintem ez nem igazán függ össze. Vagyis szerintem megengedhetik nyugodtan :) Nagyot tud dobni az emberen a jó hajszín- és ha jól áll, akkor pláne. Azt mondják, hozzám is illik, zöld szemem van, és fehér bőröm (eredetileg világosbarna hajam).

16/L

2011. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
megengedném, de azért próbálnálak inkább a henna irányában terelni :)
2011. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Megengedném,látszik,hogy nem vagy h¨lye gyerek :)

Főleg,hogy először csak kipróbálod..

2011. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megengedném simán. Anyukám is megengedte nekem, kb. ennyi idős voltam Én is, mikor pont ugyanilyen "paraméterek" mellett rozsdavörösre mostam be a hajam. Szegény Anyu csak nem értette, hogy mi bajom a hajam, szerinte, szép színével. :-))

33/N

2011. jan. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tálald, hogy lemosható a festék.

Én, szánom-bánom, ennyi idősen a szőke hajamat feketére festettem engedély nélkül. A világos bőrömmel úgy néztem ki mint Samara a körből. BIP rossz ötlet volt.

Legyél diplomatikus. Ha nem hát nem. Ha gondolod írok privátot, van egy jó módszerem.

2011. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!