Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit szólnátok hozzá,...

Szülők, mit szólnátok hozzá, ha a 16 éves lányotok ezzel állna elő? Érvetek, ellenérvetek?

Figyelt kérdés

Nos, az anyagi helyzetünk elég roszz. Konkrétan van egy pulcsim, ami nem az a téli, vastag és tudom hordani most is, de időnként ki kell mosni. 2 hete kitettem a szennyestartóba, de csak ma lett kimosva, mert azt mossunk mindig ami sok van ( világos, színes, sötét, fehérneműk, farmerok külön mosva). Persze sötét, pulcsi nem nem volt sok eddig, mert rajtam kívül midnenkinek van 4-5. De nincs pénzünk venni másikat, ahogyan mást sem. Ma már sírtam is emiatt, mert elegem van az egészből és ez nem hiszti. Tavaly sok mindent megvettem magamnak (kozmetikum, topánka, ruha), amit nem fizettek ki anyumék és így most már nincs pénzem. Azt sem tudom, nővéremnek mit veszek a szülinapjára, mert alig van pénzem:(

Már korábban elhatároztam, hogy elmegyek nyáron dolgozni.

Apám mindig azt mondja, hogy normális munkát úgyse kapok, a tescoba meg nem mennék el árufeltöltőnek!

Ennyit nem néz ki belőlem.

Pedig most elhatároztam, hogy ha jobb lehetőség nem lesz, akkor elmegyek tescoba vagy máshova árufeltőnek. Oké, meg fognak alázni, mert nagyon sok olyan dolog van ott, ami már megalázás, de legalább lesz pénzem és tudok magamnak venni 1-2 dolgot!

Mit szólnátok ehhez? Elengednétek a lányotokat akár a tescoba dologzni?


2011. ápr. 8. 19:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy 16 évesen elmehetnél-e bárhová szülői engedély nélkül dolgozni, de ha igen, akkor probáld ki, ha kitartasz és akár csak 1 hónapig ott vagy lesz egy kis zsebpénzed, és jobban meg fogsz becsülni mindent. BÁRMIKOR otthagyhatod, de egy próbát mindenképp megér. Hova valósi vagy? Szórólapozás nem érdekel?
2011. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltötted a 16.életévedet már nem kell szülői beleegyezés ahhoz, hogy nyári munkára menj.
2011. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a szakközépiskola végén már magamnak vettem a ruhát a cipőt, a kaján kívül mindent! Igenis elmentem húsüzembe, újságárushoz, kábelgyárba diákmunkára! Az se volt jobb mint a Tesco.

Menj te is, ha új pulcsit akarsz, többet érsz vele mint a sírással.

2011. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem fog leesni a gyűrű az ujjáról.



"Van aki dög nagy BMW-vel

Van aki édes apja nevével

Van aki bróker a cég pénzével

Szegény ember kézzel nőzz..."

2011. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

16 éves kortól lehet menni dolgozni. Nővérem is akkor volt először, amikor betöltötte a 16.-ot tavasszal és nyáron dolgozott. Bár még csak április végén töltöm a 16-ot, már hétfőn megyek a melódiákhoz, hátha bejelentkezhetek már:)

Normál határokon belül szinte bármilyen munka megtenné, az sem akadály, ha 4-kor kell kelni és hajnalban menni doglozni.

Csak nagyon rosszul esik, hogy apám nem nézi ki belőlem, azt hiszi penye vagyok és nem bírnám. Jó biztos nehéz lenne, mert ott nem csak apróságokat kell kipakolni, hanem mosóporok, üdítők, nagy kiszerelésű áruk, azt biztos nehezebb kipakolni, de mindent a célért.

Akár a szórólapozás is érdekelne, Heves megyei vagyok.

2011. ápr. 8. 20:13
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném. Miért ne? Az is tisztességes munka. De pl. lehetnél bolti eladó is. Ha szeretnél valamit venni, meg kell érte dolgozni, és rendes tőled, hogy te is így gondolkodsz.
2011. ápr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell szülői engedély 16 éves kor fölött a munkavállaláshoz, de csak diákirodán keresztül alkalmazhat bármely cég. Ez őket is, téged is véd. Nincs ezekben az alantas melókban semmi rossz, valahol el kell kezdeni. Az én fiam nyáron volt 16,5 éves, és egy palackozóüzemben mosta egész nyáron az üvegeket, hogy legyen pénze a jogosítványra. Megértette, hogy nem tudom neki egy az egyben megfinanszírozni. És nem ezért, mert nem akarom. Feltételezem, a te szüleid sem kitolásból nem halmoznak el mindennel.
2011. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
a munka nem szégyen. én diákként volt hogy gyárban dolgoztam nyáron, nem volt nehéz össze kellett szerelni kis alkatrészeket. a pénzből viszont megvettem magamnak ami kellett. az árufeltöltős dolog meg nem olyan vészes szerintem , miért aláznának meg?
2011. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjem egyetem mellett kutyakaja-üzemben dolgozott. Nem alázták meg, fizettek a munkájáért, így kevesebb hárult a szüleire.

Amúgy felnőttként is van olyan, hogy muszáj "alantasabb munkát" elvállalni, mert mondjuk enni kell adni a családnak. Én pl. diplomás létemre másodállásban vonatokat takarítottam, mert annyira kellett a pénz. Nincs ezzel semmi baj.

2011. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Apumnak több ismerőse is dolgozik/doglozott nagyobb üzletekben (tesco, spar, lidl) és amikor bemegy az ember dolgozni megnézik mi van a táskájában. Pl. ha dohányzik az ember, megnézik hány szál cigi van nála, a munkaidő alatt számolják és felírják hányszor volt kint dohányozni, munkaidő után ellenőrzik, hány szál cigi van még nála. A nőknél pl. megnézik, hogy hány tampon, betét, tisztasági betét van náluk munkaidő előtt és munkaidő után.
2011. ápr. 8. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!