Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ahhoz, ha a tini lányotok azzal menne haza, hogy terhes? Pl.15-17

Figyelt kérdés
senkivel nem történt meg.
2011. szept. 24. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Biztosan nem lennék feldobva a hírtől. Az én lányom 16 éves. Szerencsére elég jó a viszonyunk, úgy érzem, megbízik bennem, ő is tudja, hogy elmondhat bármit, ha tudok, segítek, tanácsot adok. Ha gondja van, megbeszéljük, együtt szomorkodunk, igyekszem felvidítani. Ha pedig öröme van, együtt örülünk.. Emiatt úgy gondolom, (legalábbis remélem), ilyen nem fog előfordulni.. De ha igen, kiállok mellette és megteszek minden tőlem telhetőt, hogy ne érezze magát úgy, hogy elfordulnak tőle azok, akik neki a legfontosabbak kellene legyenek.
2011. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Bizonyára lefőnék...aztán beszélgetnék vele...ha eddig nem vagy hiányosan tettem.Persze akkor is,ha eddig is normális volt köztünk a kommunikáció.Meg nem verném,ki nem nyírnám,el nem kergetném-merthogy ettől szoktak leginkább tartani a tinik.

Orvoshoz mennénk,s eldöntenénk,mi legyen...bár én a mellett lennék,hogy tartsa meg...

2011. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Velem már megtörtént ez. Azt nem mondom, hogy boldog voltam, de egyszerűen nem tudok semmi rosszat mondani a lányomról. A kezdetektől fogva uralta a helyzetet.Lehetőségem se volt kiakadni. A lányom nem sírt, nem volt dühös se ijedt. Közölte, hogy ez történt, már nem tud változtatni, későn vette észre, hogy teherbe esett és ő meg fogja tartani a gyereket. Meg se várta, hogy reagáljak közölte, hogyha nem támogatom akkor is tud hová menni, már beszélt is egy anyaotthonnal, de a barátja szüleinél is lehetne egy darabig. Természetesen támogattam ezek után, és őszintén le a kalappal előtte. A kicsi idén kezdi az ovit nagyon aranyos és a lányomat felvették egy jó nevű egyetemre.És szinte mindent egyedül csinált alig engedte , hogy segítsünk neki. Hihetetlenül büszke vagyok rá.
2011. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
:D köszi a válaszokat
2011. szept. 24. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

nekem még nincs lányom, de ha ezzel jönne haza a tini lányom, én örülnék neki. szeretem a gyerekeket, de ez a terhesség-szülés-szoptatás dolog nagyon nem vonz, örökbe fogadni viszont nem szeretnék, mert zavarna, hogy genetikailag nem az enyém. de az, hogy lehet még egy kisbaba, akit én nevelhetek fel, vérszerinti rokonom, de nem nekem kell megszülni, ez főnyeremény :)

persze ha nem akarja megtartani a lányom, abban is támogatnám, ezt neki kell eldöntenie.

2011. szept. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem szidnám le, semmi ilyesmi. Minek? Nyilván nem direkt maradt várandós.

Megkérdezném, ő mit szeretne, és mindenben támogatnám. A gyermeknevelést nem venném át tőle, de segítenék, amiben csak kéri.

Annyi feltételem lenne, h érettségit mindenképp tegye le, az egyetem pedig majd úgyis alakul. :)

2011. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi :D
2011. szept. 25. 10:56
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
az ilyet inkább megelőzni kell,pl felvilágosítás,elmondani neki a korai szexuális élet hátrányait,17-18 éves kor alatt garantálom nem szexel,de ha 17-18 éves lányom így jönne haza közben tudnám felelősségteljes védekezett mellette állnék,nem vinném semmi pénzért abortuszra
2011. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Először is mindent meg fogok tenni, hogy tudja, hogyan kell megfelelően védekezni. Ha mégis babásan jönne haza, valószínűleg elszállna az agyam, hogy akkor miért volt a felvilágosítás, de nem verném meg, nem dobnám ki, nem utálnám. Ugyanúgy szeretném, a lányom maradna. Támogatnám, mást nem is tehetnék, a saját magzatommal!! Én abszolút abortusz ellenes vagyok, de meghallgatnám a véleményét, hogy ő mit szeretne. Segítenék felnevelni a picit, ugyanúgy szeretném, mintha 20 évesen szülte volna a lányom!A férjem is támogatná!

Most 3 hónapos a kislányunk, remélem nem esik majd meg vele ez a dolog!

2011. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
Elgondolkodnék hogy hol rontottam el! Valószinűleg kapna 1pofont is ! Abortusz ! És 18éves koráig sehova nemehetne. Mindennap beszélgetnék vele a felelőségről és remelem megjönne az esze !
2011. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!