Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szóltok hozzá, mint szülő...

Mit szóltok hozzá, mint szülő az olyan véleményhez, hogy nem tudjuk megakadályozni a gyermekeink leittasodást vagy drog fogyasztását, ha Ő azt akarja?

Figyelt kérdés
A diszko balesettel kapcsolatban az egyik csatornán egy magát gyermeknevelés szakértőként az a véleményt adta, hogy felgyorsult a világ, a gyermekek már másként gondolkodnak, más világ van, gyorsan akarnak felpörögni és a kamaszkor is már más, tehát szinte törvényszerü, hogy a tiltott dolgokhoz sokkal hamarabb hozzá nyulnak,mint pl 5-8 éve.Nagyjából nekem ez jött le.Az én olvasatom szerint tehát semmi felelősség a szervezőkön, az eladókon az italt árusitókon ! /!szeszes", és a drog árusitokon a fiatalkorú vagy a kiskorú! eldönti mit akar és meddig mehet el.Szerintem, ha ez igy van és ezt szó szerint veszem, akkor nagyon sok mindenért büntetőjogilag is megh kell vizsgálni a törvényt,mert akkor ez túl liberális.Tehát a jogok tágulnak a kötelességek mraradnak.Nektek mi a véleményetek szülők és talán a fiatalok el mondhatják elképzelésüket a jövőröl.
2011. jan. 24. 12:36
 1/8 zoli79 válasza:
100%
Én véleményem az nagyobb részben a szülő hibája,nevelés kérdése.Utána a gyerek felelősségtudata és környezeti befolyásoltsága.
2011. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a velemenyem hogyha egy fiatal akarja akkor inni fog es lehet a drogot is kiprobalja.Sajnos ez van,nem lehet ellene tenni.a szulo felelosege az hogy ravezesse a fiatalt hogy ez nem jo dolog.

Kamaszkoromban en is ittam,megsem lettem alkoholista,egy korszak volt ami lezarult,normalis csaladanya vagyok.Ha a lanyom kiprobalja az italt valoszinuleg nem leszek tul boldog de inkabb arra fektetem a hangsulyt hogy ne keruljon melyebbre,megtiltani ugysem tudom neki.

2011. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első fiamat szültem, egy idősebb csecsemős nővér leült az ágyam szélére, és azt mondta: Anyuka, ugye tudja, hogy a gyereket a nulladik perctől nevelni kell!


Akkor bólogattam, de magamban azt gondoltam, hogy "Ja, persze. Szegény baba, alig tud még magáról. Mit neveljek rajta?!" Majd az évek során rájöttem, hogy milyen igaza is volt ennek a hölgynek. Pici kortól kezdve nevelni kell a gyereket. Akkor, amikor még formálhatóak, gyúrhatóak. Ugyanis már 4-5 éves kortól kezdenek "megszilárdulni" és a formálhatóság eltűnik, már csak (be)törni lehet... Kamasz korban nem lehet már nevelni gyereket. Hiába üti-vágja a szülő, hiába a tiltás, a szép szó, a kamasz a saját feje után fog menni. A szülőnek ilyenkor már csak az a bizodalma, hogy kisgyermek korban milyen nevelést adott gyermekének, mert aszerint fog eljárni a gyermek.


Egy szülőnek azt is kontrollálnia kell, hogy a gyermek milyen társaságban van. Kik a barátai, kikkel tölti az idejét. Minden kamasz mellé nem lehet rendőrt állítani. Csak a saját nevelésünkben bízhatunk. De ezt időben el kell kezdeni. A szülőnek legyen tisztelete a gyerek szemében. Legyen bizalma, de tudja a határait is!


A tiltott szesz árusítsa és a drogkereskedelem egy olyan szövevényes, rengeteg pénzt rejtő hálózat, melyhez nagyobb érdekek fűződnek annál, mintsem felszámolják azt. A kis halak lehet, hogy kipecázásra kerülnek, de a nagyok mindig lubickolni fognak. Megvannak azok a szórakozó helyek, ahol akkor sem lesz razzia, ha egyébként ki van adva, hogy mindenhol kötelezően lenni kell. Sajnos ez manapság pénzről szól, és nyilván a legnagyobb fogyasztói célközönség az egyébként is lázadó, befolyásolható tinédzserek. Nekem az a véleményem, hogy a nevelésen nagyon sok múlik és a baráti társaságon. A szórakozóhelyek világa nem fog megváltozni ettől az esettől.

2011. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az utolsó véleményt. Én is abban bízom, hogy képes leszek a most 2 éves gyermekem előtt jó példával járni, bízom benne, hogy felelősségtudatot tanul tőlünk, mert anélkül el lesz veszve. A picik mindent utánoznak, és próbálnak mindig ezáltal alkalmazkodni egy család életéhez. Tehát, sok múlik azon, hogy mire nevelik a szülei. Mekkora hangsúlyt fektetnek a vele való törődésre, ezáltal a gyerkőc megértésére, és finom terelgetésére. Tény, megakadályozni egy bizonyos kortól már lehetetlen, hogy a már kamasz cigihez, alkoholhoz, drogokhoz nyúljon. Engem sem tudtak megakadályozni a szüleim. De, ha felelősségtudatra nevelnek valakit a szülei, mint engem is, akkor lehet az ilyesmit is ésszel csinálni, már ha hülyén is hangzik. Értékrend, és ítélőképesség, szerintem ezek kulcsszavak. Én is cigiztem, sokszor berúgtam bulikban, kipróbáltam sokmindent (mostanság is megesik, bár ritkábban), de, nem züllöttem el, mert a kötelességtudatot soha nem írták felül ezek a dolgok. Fontos, újra írom, a jó példa, a céltudatosság, hogy értse valaki (a gyermek, a kamasz), "MIT és MIÉRT", és akkor talán nem lesz baj. Én is ebben bízom....
2011. jan. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként biztos,hogy a közösség, a galeri nagyobb " nevelő" hatásu a gyermekeinkre, mint a saját példánk.Az is biztos, hogy minden józan ész ellenére gyermemeink 99 %-a ugy is kipróbálja azt, ami tilos és ennek 1%-a saját hibáján tanul, ha egyáltalán tuléli.Engem ez aggaszt ez az 1 % vagy 0,1 %. A többi mondhatnám nem is érdekel,de minden fiatalra ,aki ilyen állapotban van szinte felelősség tudatot érzek, mivel kár értük,ha életükről van szó.Nálam a prevenció mindig elsődleges volt, van és lesz is.Az vesse rám az első követ, aki nem aggodik igazán saját gyermekéért.
2011. jan. 25. 10:34
 6/8 napietus ***** válasza:

nem mint szülő, hanem mint nagytesó, aki "nemrég" még kamasz volt:


kamaszkorban a gyerekekben rengeteg fölös energia van. ezt egy módon tudjátok kordában tartani: le kell őket fárasztani. szó szerint, mint ahogy a csikókat is lelovagolják minden nap. a suli mellett járjon sportolni (nem heti egy lubickolásról van szó, hanem minimum heti 3 edzésről), higyjétek el, szombat estére örül, ha a párnát éri a feje. és így egyben a társaságát is kontrolláljátok, anélkül, hogy direktbe beleszólnátok, hogy "ezzel barátkozhatsz-azzal nem". egy csapatnyi gyereket és azoknak szüleit meg tudjátok ismerni, a kontrollálatlan "utcai" társaságot esélytelen.


anyámnak bevált :) igaz, mi is megcsináltuk a hülyeségeinket, csak az a nem mindegy, hogy a határok feszegetése a wc-ben suttyomban 3-an elszívott marlboroban, vagy szombatonkénti drogozásban merül ki. szóval igen, nagy a szülő felelőssége! az u.n. balhés fiatalok szinte kiáltanak érte: "anyu szólj már rám! hát nem látod? ezt is szabad? meg még ezt is? mikor mondod már, hogy elég volt?!"


29/N

2011. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
egy példa: én egy 22éves fiú vagyok. az én apám soha nem tiltott el semmitöl,soha nem ütött meg és nem harapta le a fejem ha valami hülyeséget csináltam.mindig mindent meg lehetett vele beszélni. nem a szülöre akarom háritani a dolgot de tény hogy a gyerekneveléshez mérhetetlen nagy türelem kell az én apámba ez megvolt 14 éves korom ota nem igazán ugy áll a dolgokhoz mint egy szülő hanem inkább ugy mint egy barát. nem parancsol csak tanácsot ad és ez szerintem tökéletesen bejött a velem szembe történö viselkedésének következményei:soha nem próbáltam ki a drogot és nem is akarom 16 évesen egy ideig néha ittam a haverokkal de ö erre is csak annyit mondott:mindent lehet pici fiam csak mértékel ezen felül volt olyan mikor igen is berutam de nem harapta le a fejem ez az italozos dolog nagyon gyorsan elmaradt mert senki nem tiltotta és rájöttem a saját eszemből hogy nincs szükségem alkoholra ahhoz hogy a baráti társaságomba jól érezzem magam igy szerintem az apám stratégiája bejött én most nem kioktatni akartam. ez csak tanács.viszont azt is el kell mondani hogy ez nem a szülö hibája hanem az elcseszett országé mert (aki nem gazdag)annak miröl szól az élete? egész nap gülizik hogy el tudja tartani a családját mellette cseszteti a fönöke hogy minél többet ki tudjon blöle sajtolni aznap. és ez igy megy minden nap. elhiszem hogy sok szülönek mikor azon fáj a feje hogy nincs tüzelő vagy miből iskoláztatja be a gyereket akkor nincs türelme éppen a fia vagy a lánya hhülyeségeihez. mi sose voltunk gazdagok de az én apámnak mindig volt türelme meghalgatni.mostmár nem lenne kötelezö rá halgatnom de ha valami nagyobb dologra készülök még mindig megkérdezem hogy mi a véleménye róla és mig élek tisztelni és szeretni fogom ezért hogy elmondhatom magamról hogy ilyen apám van. remélem nem voltam senki számára bántó és sikerült segitenem a kérdésbe.
2012. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én irtam a hatost és szeretném hallani a véleményeket az irásomról egyébként az életemböl ez a szombat esti diszkó is kimaradt én ha ki akartam kapcsolodni akkor elmentem a barátaimmal(kb6-7 fö)ki szölöhegyre vagy éppen csak valamelyönknél összegyültünk soha nem rongáltunk meg semmit mi ha elmentünk valahová akkor azt azért tettük hogy tudjunk egy jött beszélgetni egymással.
2012. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!