Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Igazat adtok ennek az öregembe...

Igazat adtok ennek az öregembernek?

Figyelt kérdés

Ma ültem a buszon, egy gyerek rosszul lett és elkezdi az öregember hogy: Ezeket a mai fiatalokat gyalog kéne iskolába küldeni, mint az én időmben.


Szerintem ez hülyeség, mert én 13 km-re lakok a sulimtól, és gyalogoltam már annyit (4 óráig tartott). Ráadásul én csak a község szélén lakok... Akik a központban laknak, azoknak 25 km-re van a suli kb... Akkpor most miről beszélt ez az ember?


2011. jan. 24. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Részben igaza van. Régen nemcsak a gyerekek,de a felnőttek is sokkal többet gyalogoltak. Mi például osztálykirándulásra gyalog mentünk a 6 km.-re levő erdőbe,és az egész napos játék,szaladgálás után haza is gyalog. Vagy iskola után gyalog mentünk ki a 3-4 km-re levő szőlönkbe segíteni a szüleinknek gyomlálni,gyümölcsötszedni stb.

Ma viszont az emberek ( nemcsak a gyerekek),busszal,autóval mennek akkor is,ha csak 500 m-t kell menni. Egész nap csak ülnek az iskolában,otthon meg a gép előtt. Nagyon keveset mozognak,és ezért az erőnlétük is sokkal rosszabb,mint az 50-60 évvel ezelőtti fiataloknak.

Természetesen senki nem mondja komolyan,hogy 25 km-t gyalogolj,a bácsi sem erre gondolhatott.

2011. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
igaza van az előttem szólónak, de a bácsi átvitt értelemben gondolta. valahol igaz, mert a mai fiatalok, emberek a arki boltba is kocsival mennek...
2011. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
arki sarki. bocsi
2011. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát... Nálunk a nép nagyon sokat gyalogol... Pl én sétálok naponta 4-5 km-t...
2011. jan. 24. 23:43
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

szerintem a kisebb településeken élők manapság is sokat gyalogolnak (de mindenképp többet a nagyvárosiaknál).

mindenesetre a bácsika is elfelejti, hogy akkoriban őse utazgatott volna, gondolom az ő fiatalkorában még nemigen volt ilyen tömegközlekedés és az idősek nemigen mozdultak ki.

2011. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Úgy utálom ezeket a vén okoskodó öregembereket akik azzal nagyolnak hogy mi volt az ö korukban!KIT ÉRDEKEL!Minden kornak maga sajátossága!

Ennyi erövel éljünk barlangokba hisz régen az emberek barlangokba éltek!

2011. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Picur27 ***** válasza:
100%
Az tény h többet kéne mozogni, de basszus az Ő korában, rohadt mód nem volt ilyen k...va nehéz a táska!!!!
2011. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az utolsó válaszolóval. Én budapesti vagyok, és annyira nehéz a táskám, hogy az hihetetlen. sehogy nem bírom el, mindig valahova leteszem, mert annyi a könyvem.... :S
2011. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem negyedikesen 6 kg volt a táskám és most valszeg gerincferdülésem lesz, mert túl nehéz a táskám most is
2011. jan. 31. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!