Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges szerintetek, hogy...

Lehetséges szerintetek, hogy az óvónénik nem mondanak igazat a gyerekemnek?

Figyelt kérdés

A kisfiam hároméves, egy évig bölcsis volt, most kezdte a óvodát szeptember 1-jén. Minden reggel sír, amikor elválunk. Szabályosan ordít utánam, hogy nem menjek el:S

Az óvónéni azt mondja, hogy utána szépen megnyugszik, és egész nap nagyon jól elvan a többiekkel.

Amikor viszont megyek érte, amellett, hogy nagyon megörül, rohan oda hozzám, van egy "kis" gond.

Ahogy kilépünk az óvodából, kb. hazafelé félútig sír, duzzog, azt mondja, hogy azért, mert én nem akartam érte jönni...Rámüt, csapkod. Elengedi a kezem, és két lépéssel előttem megy búslakodva. És ezt hajtogatja: nem akartál értem jönni, mert sírtam.

Mellette látszik, hogy tiszta ideg a gyerek, feszült. Azt mondja, szörnyek vannak a szobában, meg ilyenek. Eddig nem volt ilyen.

Létezik, hogy az óvónéni azt mondja neki, hogy ha reggel nem fejezi be a sírást, akkor nem jövök értek?

Nagyon erre gondolok, de nem merem elhinni... Ugye ilyet nem csinál egy óvónő?


2011. szept. 22. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Egyszerűen még nem szokott be, szerintem inkább magának gyártja a teóriákat.
2011. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

október végén lesz 3éves a fiam,most kezdte az ovit.Újabban azzal ébred éjjel,ha nem alszunk,ketten a tigrissel megyünk a sarokba.Ezt sem itthon hallotta....tegnap említettem az óvoda igazgatónőjének,és ő sem érti a dolgot,mert ilyennel nem szoktak "fegyelmezni".Viszont nálunk a dadussal vannak gondok.

Próbáld mondogatni a fiadnak,hogy délután nagyon sietsz érte.Megeszitek az uzsit,mesél még egyet az óvónéni(vagy ahogy náluk van),és mire vége már ott is leszek.És kérlek ne sírj,mert az anyunak is nagyon fáj....

Nálunk 2hétig ment az üvöltés reggel,este(lefekvéskor),a múlt hét már nagyon jó volt,és most megint sírva megy be reggel....remélem nem "terrorizálja" a dadus!

2011. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 alaszka ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ilyet mond egy ovónő. Inkább pont olyat szoktak játszani, hogy felhívják anyát, stb. Ezek az elváláskor "szokásos" dolgok. Az enyém pl. sokáig attól félt, hogy bejön egy farkas a szobába és megeszi. Ezt se mondta neki senki, ő találta ki. Nálunk is volt, hogy úgy tűnt, nem örül, mikor mentem érte, csapkodott engem is. Kitartás, majd elmúlik.
2011. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem akarom bantani az ovonoket - foleg latatlanban nem, mivel en is pedagogus vagyok, de sajnos tapasztaltam mar, hogy beszelnek neha a gyerekekkel, amikor azt gondoljak, hogy nem hallja szulo. Volt velem is ilyen, mert delelott visszamentem az oviba, mert vittem be valamit, es ugy nem gondoltak, hogy olyankor lehet szulo a lepcsohazban. De ott voltam, es hallottam a kritikan aluli hangnemet, es beszedet. Sajnos. :-( Persze, megertem, sok a gyerek, ok is feszultek, de akkor is 3-6 eves gyerekeket bizunk rajuk.
2011. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából, az, hogy felhívják anyát, hogy jöjjön, nálunk is ment kezdetben. Én kértem, hogy ezt ne csinálják a gyerekkel. Nem tudok eljönni a munkából. Csak akkor megyek érte, amikor az alvás után felébred, hamarabb nem megy, akkor sem, ha sír. Azt is kértem, hogy ne mondják, hogy mindjárt jövök, meg már a villamoson vagyok, meg már a zebránál állok, amikor ez nem igaz. Akkor megyek érte, amikor felébredt, és én is ezt mondom neki reggel. Azt tudom, hogy a gyerek nem tudja, mit jelent, hogy egy óra múlva, de azt tudja, hogy mit jelent: alvás után. Mert hiába hagyja abba a sírást, ha azt mondják neki, hogy mindjárt jövök, ha valójában átvágják a fejét. Én nem szoktam becsapni, és szeretném, ha csupa jószándékból sem csapnák be az óvónénik sem. A gyerek utána kérdezgette is tőlem, hogy hová mentem, otthon voltam-e vagy vásárolni? Mert persze tudja, hogy nem kell villamosoznom, ha a melóból érte akarok menni. Tehát feltételezte a lelkem, hogy nem mondtam igazat, és nem dolgozni mentem. Hiszen neki az óvónénik mást mondtak...

Valójában ez az, ami miatt el tudom képzelni, hogy azt mondják neki, hogy nem, jövök, ha sír...

Nagy remélem, hogy az egészet csak beképzelem. És persze nem akarok egyelőre semmit sem tenni vagy kérdezni. Várok, mi lesz. Lehet, tényleg csak a beszokás ilyen nehéz neki...

Nálunk is lehet a dadussal probléma... Valamelyik nap mentem a kicsiért, a többiek is alvásból keltek fel, és az egyik kislány bepisilt. Úgy leteremtette a dadus, hogy csak na:S Pedig ilyet azért szerintem nagyon nem kellene:S

2011. szept. 22. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem lehet olyat mondani, hogy biztosan nem beszél az óvónő a gyerkőcnek "butaságokat"! Van olyan ovi, ahol korrekten állnak a gyerekhez, figyelembe veszik a szülő kérését, elveit, de van olyan ovi, ahol az óvónő rázúdítja a gyerekre a haragját, ha épp bal lábbal kelt föl! Persze ettől még lehet egyébként rendes, csak mint ember, van olyan nap, amikor feszültebb és ez a gyerekeken csattan. Próbáld meg először kipuhatolni a fiadból, hogy honnan vette ezt, ha huzamosabb ideig fennáll a probléma. Ha tényleg gyanús a dolog, akkor később beszélnék az óvónővel! Persze ezt nagyon finoman kell kezelni, mert a fiadat nem érheti hátrány abból, hogy Te valamit "számonkértél" az óvónőn. A fiadba pedig tudatosítsd, hogy ha sír, ha nem sír, Te mindig mész érte, ha "télapók potyognak az égből" akkor is! Ezt folyamatosan mondogasd neki, hogy számára váljon természetessé!
2011. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alaszka ***** válasza:
100%
A felhívják anyát, azt nem így értettem. Van játéktelefon az oviban, és játékból felhív az ovónéni, és "megbeszéli" velem, hogy alvás után megyek érte. Csak eljátssza, így ettől megnyugszik, hogy anya nem veszett el.
2011. szept. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Játéktelefonon felhívják anyát, hogy jöjjön a gyerekért. A gyerek meg azt hiszi, hogy jön is mindjárt:( Egyébként van szülő, akit a valóságban is felhívnak, hogy jöjjön a gyerekért, mert az sír. Ezt egy másik anyuka mondta nekem, aki már teljesen kétségbe van esve, mert szinte minden nap hívják, hogy vigye haza hamarabb a kicsijét, mert nagyon sír. Ő pedig jön. Azt nem tudom, hogy dolgozik-e.
2011. szept. 22. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ide tartozik a dolog, de azért leírom.

Magán bölcsödébe jár a lányom heti 2 napot.

Beszoktatás időszakában egy hónapig mindn nap kellett menni, és ebből az első hetekben én is ott voltam egész nap.


Láttam hoyg mi zajlik, és mondom,ez magán bölcsi!

A gyerek egész nap üvöltött, kb 2 percig nem sírt, és mikor anyuk jött érte bátran mondták neki hoyg minden oké vol, jól érezte magát, nem volt vle gond.


Közben a gyerek egész nap sírt, anyát ívogatta, és mászotta gondozók ölébe (akik ha tudták akkor babudsgatták ha épp nem volt rá kapacitás akkor elküldték játszani).

Gyerek elment félre egy sarokba és ott sírt.



Nah, mindezt csak azért mondom, mert a dadák/ovónők neked is hazudhatnak bármikor, nem csak a gyereknek, KÉpzelheted, akkor egy gyereknek könnyebben megteszik.


Ezzel NEM szerettem volna ÁLTALÁNOSÍTANI, és nem is vádaskodok. Amit leírtam igaz történet, én láttam.


Ellenben, ismerem a lányomat, 2 évesen is olyan rafinált, és olyan csavaros gondolkodá menete van hoyg döbbenet.

Nálunk pl nem tudom hoyg csinálják de a legtöbb szülő 4kor elhozza a gyereket.

Én általában oda tudok érni szintén 4re, de előfordult már hogy csak negyedre vagy húszra értem oda. Ilyenkor a lányom teljes apátiában várt, mert azt mondta, hoyg ő azt hitte nem meyek érte, mert mindenki mást már elvittek (ami mondjuk annyit jelent hoyg 15 főből már csak 5en voltak ott).

Szóval a gyerek is nagyon tudnak ám kombinálni, de azért látatlanul nem tenném tűzbe a kezem egyetlen dadusért sem.

2011. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyet biztos nem mond az ovónő a kicsi azért mond ilyeneket mert nem érti az új helyzetett eddig vele voltál most nem vagy idő kell amig ezt megszokja, azért ideges mert új neki a helyzet.

Most neked is új munkád van új környezet, új napirend... te is idegesebb vagy mint máskor pedig te felnött vagy érted mi történi mégis stresszel amig meszokod a dolgot.

2011. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!