Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek igazat mondott a...

Szerintetek igazat mondott a nőgyógyászom?

Figyelt kérdés

Előző terhességemnél derült ki,hogy a rákszűrés eredményem

P3 lett és HPV vírust találtak.Szégyen ide-szégyen oda én azóta nem voltam rákszűrésen a félelem miatt.Most újra várandós vagyok,14 hetes és a rákszűrésem P2 lett.Rákérdeztem az orvostól,hogy ez hogy létezik,mert nekem P3 volt az eredményem és HPV-m is volt.Erre azt mondta,hogy terhesség alatt bármilyen rossz eredmény lesz,azzal nem foglalkoznak,mert ez ilyenkor előfordulhat,és az akkori doki engem feleslegesen idegesített.Szerintetek?Örülhetek,vagy inkább ne?


2011. okt. 27. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszer nálam is találtak HPV- vírust. Engem is tök feleslegesen idegesitettek, ja meg méhszájsebem is volt állitólag. Már temettem magam. Aztán el mentem egy másik meg még egy másik dokihoz is és egyik sem talált ilyet.

20 hetes kismami.

2011. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez hogy van, nekem is volt P3. Aztán terhes lettem, azóta P2, pedig még egy gyermeket szültem utána már. Most várom a harmadikat. Rendszeresen járok rákszűrésre, és nem mondták, hogy gond lenne.
2011. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt volt egy jó évvel p3 as eredményem, a doki írt fel valami gyógyszert horror áron, beszedtem, 3 hónap múlva kellett volna vissza mennem hozzá, NEM hozzá mentem: eredmény p2. Hogy a gyógyszertől vagy amúgy sem volt semmi bajom csak le volt szerződve a gyógyszergyártócéggel és valami szuper ajándékra várva írta fel nekem azt az immunerősítő valamit nemtom és már nem is fogom. Azóta 9hós a babám, eredmény továbbra is p2.


Szóval nekem is voltak kételyeim.......!!

2011. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom,hogy a terhesség alatt és a szoptatás alatt a rákszűrés adhat rossz eredményt,ezért nem is szokta szoptatás alatt megcsinálni, ha valaki sokáig szoptat azért egy év múlva ajánlott levetetni.
2011. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudni kell azt, hogy a nők mintegy 80%-a átesik ezen, az esetek többségére sokszor nem is derül fény. Mivel optimális esetben a szervezet legyőzi és ugye tünete nincs is(vannak törzsei aminek vannak, pl szemölcs,de azt most hagyjuk), mert ha már van, akkor már nagy a baj. Ezért van az, hogy évente kell járni a rákszűrésre, hogy idejében megelőzzük a bajt. Mivel ugye a hpv egyik fajtája okozza a méhnyakrákot, párom családjában sajnos volt ilyen tragédia, a hölgy nem járt szűrésre, elkapta, a szervezete nem győzte le és kialakult a méhnyakrák. Ez hosszú évek folyamata, ő sajnos már csak akkor ment el orvoshoz amikor súlyos panaszai voltak, de akkor már sajnos késő volt. Nekem is volt P3 az eredményem, kaptam is rá azt a nagyon drága immunerősítő gyógyszert, isoprinosint, hogy segítsen a gyógyszer legyőzni, hát sajnos két ilyen gyógyszeres kúra után se lett jobb az eredmény. Valakinek gyógyszer nélkül legyőzi a szervezete, hát nekem azzal se. Ezért méhnyakkonizációt végeztek nálam, ez arról szól, hogy a méhnyakból kimetszik azt a darabot ahol ez a vírus megtelepedett. Azóta jók az eredményeim.Ugyhogy megnyugodhatsz, valószínű az volt, hogy te is megkaptad, de a szervezeted legyőzte magától.
2011. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!