Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam 10 éves. Egy ideje rágja...

Fiam 10 éves. Egy ideje rágja a körmét és a száját nyalogatja hogy már teljesen kiszáradt. Szerintem pszichológus kellene vinnem. Hová forduljak?

Figyelt kérdés
Több,mint egy éve válok a férjemtöl.A férjem mindenféle akadájokat dördit a válás fojtatásához.Valaszinű ez stresszeli a fiam,de hiába beszélnék vele,hogy mondja el mi bántja azt mondja semmi.
2009. febr. 7. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Hát... próbálj meg egy gyerek pszichológust. Kórházakban általában van ilyen, de ha a gyerekorvost megkérdezed, szerintem ő is segít kitalálni valami okosat.
2009. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
szerintem sem kell még pszichológus, ez egy egyszerű pótcselekvés, olyna mint nekem a lábrázás... még magadtól is le tudod szoktatni ezekről mindenféle pszichológus nélkül... én is rágom a körmöm már kiskorom óta, erről saját magam úgy szoktattam le jó 3-4 évre (sajnos manapság megint csinálom,sok a stressz), hogy nagyon rossz ízű színtelen körömlakkal kentem be a körmeimet...ez sikeres, beválik, próbáld ki... valami hasonló megoldás lehet a szájnyalogatásra is...valami olyan ajakápolóval kend be neki, amire vigyázni fog, hogy ne nyalja le, mert mondjuk nem ízlik neki....
2009. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

szerintem nézd meg őt!

2009. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szájnyalogatás az nálunk is szokott lenni.. Bár mivel mindíg a hideg időszakba jön elő, így szerintem nem idegi alapon van. Lehordani emiatt viszont nem szabad!!! Nekünk a neogranormon tubusos popsikrém jött be. :) (kb. az ezredik kence amit kipróbáltunk) Ha mindenképp idegi dolgokra gondolsz, nézz utána a "tikkelés"-nek. Írd be a keresőbe, és böngészd.

A másik, hogy mi is váltunk, bár úgymond normálisan, de a gyerekeket mindenképp megviseli. 8 éves a fiam. Ő is mindíg azt mondja, hogy "Semmi". Egy időben elgondolkodtam pszichológuson, de én vagyok az anyja, és amíg lehet nekem kell helyrehozni a problémát a gyerekem körül. Nekem az a módszerem, ha látom rajta hogy valami nem stimmel, leteszek mindent a kezemből, és csak vele foglalkozom. Játszunk egy társaspartit, olvasunk, vagy amit szeretne. Megfigyelem, és előbb utóbb úgyis kiböki mibaja. Rengeteget beszélgetek vele, de ha faggatom, az nem mindíg hoz eredményt. Időnként nálunk is kitör a háború, de mérhetetlen nagy türelem kell...és mostanában elkezdtem belegondolni, hogy lassan "kamaszodunk"... Ezért is szereztem be a kedvenc médiapszichológusunk nevelésről szóló könyvét.

2009. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit utána néztem neked:

körömrágás: elfolytott érzelmek...ezt mondják a pszihológusok (helyesírásért előre elnézést^^)

(mellesleg 16 éves vagyok és néha én is rágom a körmöm már vagy 2 éve^^) nincs ezen mit szépíteni.

A száj nyalogatásra nincs válaszom..

Szerintem nem kell orvos.... .lógus.

2009. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!