Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Pszichológus...

Mit csináljak? Pszichológus jót tenne, vagy nem kell ide?

Figyelt kérdés

Bocsánat előre is, ha hosszú lesz, de muszáj kiadnom magamból.

Egy 16 éves lány vagyok. MIndig is jól tanultam,de emiatt szerencsémre soha nem bántottak. Viszont, olyan hetedikes koromig a fiúk nagyon szerettek, aztán ahogy mindenki elkezdett nőni, szépen egy csendes, visszahúzódó lány lettem. Senkinek nem volt baja velem, szerettek, de barátaim nem nagyon voltak. Átkerültem egy négyosztályos gimibe. Itt elhatároztam, hogy más leszek, sok barátom lesz, és láss csodát sikerült. Rengeteg embert tudok megnevettetni, stb. De egy idő után, szépen pár barátságot erőltetettnek éreztem, így fogytak megint a barátaim. Úgy gondoltam, hogy biztos megfelelni akartam mindenkinek, így ezzel kissé felhagytam. De ami a problémám. Folyton olyan, mintha az emberek lenéznének. A fiú közelednek, aztán valamiért visszalépnek, sokan mintha lenéznének, és nem tudom miért van. Ami ráadás, hogy félek az emberektől. Ha ismerkednem kell, nem tudok mit mondani, és pl nem merek sok ember előtt szerepelni, kimenni a táblához emrt mindjárt sirok.

Ezt még mind elviseltem, mert nem baj végülis....nade október óta tetszik egy fiú, aki februárban átkerült az osztályomba...azóta fokozatosan romlok tanulmányilag. Mindig, ha leülük tanulni, úgy érzem nem tudok, belefáradtam, órán beszélgetek, nem figyelek, majdnem kaptam beírást, stb. Itthon, ezeket mind megábnom, de amit bekerülök az osztályba mintha mi se történt volna...mintha két énem lenne...A fiút nem akarom elfelejteni, de ....tudom, hogy most ez hülyén hangozhat, de belül olyan rossz érzésem van, mintha szétestem volna, mintha pazarolnám a napjaimat mindennel amit csinálok, sírni akarok de nem megy, bunkó vagyok a családommal....egyszerűen nem tudom mi lett velem.

Bocsi, hogy hosszú lett, de jobb hogy kiírhattam magamból....Szerintetek valami tudna segíteni?


2011. máj. 4. 16:01
 1/5 A kérdező kommentje:
a helyesírási hibákért bocsi
2011. máj. 4. 16:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából ez mindenkinél hasonló korszak.Bunkók vagyunk azokkal,akiket szeretünk,azokkal meg még inkább,akiket utálunk.Nem értem a dolgot magam sem,miért van,talán a hormonok hatása.Ezen nagyon nehéz változtatni.Szerintem fogadd el magadban azt,hogy most ez van,és később más is lehet.:D tombold ki magad otthon,ha úgy tetszik,vagy az utcán..:) legyél vidám.
2011. máj. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat:) Néha itthon jól megvagyok, másszor a suliban....Szüleimmel is mindig kibékülök a veszekedés után...ami nagyon zavar, hogy a suliban egyre "elromlok". És itthon bűntudatom van, de utána a suliba mintha nem Én lennék, nem tudom kontrollálni magamat. és a nyolc év munkáját nem szeretném tönkretenni:(

De lehet többet kellene kijárnom, és optimistábbnak lennem:) köszönöm a válaszodat:)

2011. máj. 4. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

hazamész a suliból hallgass zenét ne a tv.-t

kipihented magad vedd elő az aznapi órai munkát és olvasd át tanuld meg + írd meg és készülj a következő napi órákra.

Később bújj a szüleid közelébe nagyon jó érzés !!!konyhába is nézz be készíts szendvicset stb.nézz filmet velük!

csavarogj a unokatesókkal és beszéld meg a gondokat velük is!

2011. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat:) a Zenehallgatást rendszeresen csinálom, és az jót tesz:) Már csak egy hónap, kibírom valahogy:/:)

Köszi:)

2011. máj. 5. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!