Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem megy a kémia. Segítség?!

Nem megy a kémia. Segítség?!

Figyelt kérdés
2-es témazárót írtam, pedig a padtársam segített és én is készültem sokat. Annyira szomorú vagyok, hogy már sírtam is. Még a bukott cigánynak is 3-as lett.Én vagyok az egyetlen az osztályban aki nem érti a kémiát, nem értem miről beszél a tanár, pedig próbálok figyelni és tanulok is .
2011. febr. 8. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikas vagy? És fiú vagy lány?:)
2011. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 lambo96 válasza:
11%

És ebben most mit is kell segíteni?

Pedig nagyon könnyű a kémia, én is 3-4-es vagyok.A periódusos rendszert nem érted?Vagy mit?

2011. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lány vagyok és 14 éves. 8-os . Ez miért számít?

Amúgy jeles tanuló, tavaly 4-es kémiából. Most új tanár lett, félévkor hármas, és most meg 2-es leszek?

2011. febr. 8. 14:23
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogy kell megtanulni a képleteket? Nem értem az összefüggéseket semmi között. és úgy bánt, mikor más lazán benyögi, hogy csillagos ötös.
2011. febr. 8. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Én most középiskolába kémiából megyek továbbtanulni(ha sikerül)

A 7.est tanuld meg jól az egész 8.os anyag arra épül.

Az ilyen moláris tömeg,tömegszám dolgokat

a bukott cigánynak 3as lett LOL

2011. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy érzed, hogy nem megy, most kell elcsípni a dolgot! Ha itt be merted vallani, hogy nem megy, akkor ez már jó kezdet! Mondd el szüleidnek is, talán tudnak keríteni egy tanárt, aki segít neked ebből. Van, hogy az ember nem érti, amit a tanár magyaráz, mert nincs vele egy hullámhosszon. Szorgalmasnak tűnsz, tanulj mástól!
2011. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Az előttem szólóknak mind igaza van. Nagyon jó ,hogy tavaly csak a kémiád volt 4es. Büszke lehetsz magadra ;)

Igazából a kémiára nincs külön tanulhatóság,sajnos szerintem ezt érteni is kell.

Az is megoldás,ha magolsz. Ugyan könnyen elfelejted,de a dogáid,vagy felelések jobbak lesznek.

Ha vannak szorgalmik,járj utána,csináld meg.Evvel is feldobhatod az átlagod. Sok kémiatanárnál van kiselőadási lehetsőgés ,akár ott is próbálkozhatsz. Vannak kémia versenyek stb. Őszintén bevallom az én kémiajegyeim ilyenek: (7.es vagyok) 2(felelés) 4(témazáró) 5(munkafüzeti feladatok) 5(témazáró) =4-es átlag . Most mondok egy olyat amit nem szabadna... Szóval (remélem nem pontoztok le,mert segíteni akarok.Tudom nem megoldás,és kockázatos.Ha olyan a tanár meg se próbáld) , de ugye van a puskázás... Ha nem szoktál ,vagy még úgy nem mered.Nem gond... Szerintem nem is jó ,csak egy ötlet volt.

Én pl. mind a 2 témazárónál puskáztam.Szerencsére olyan a tanár,hogy megtehetem... Bár tanulgattam,tanulgattam nekem sem ment ,és ezért csináltam.

Ha nagyon kockázatos ne próbáld.Inkább magolj,vagy járj utána. Én néha úgy is tanulok (kicsit hosszabb,de érthetőbb) ,hogy rajzokkal szemléltetem magamnak.

Sok sikert..;)

2011. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A hetedikes anyagot érted, emlékszel még kb. az alapokra? Mert ha azok nincsenek meg, akkor nagyon nehéz megérteni.

Próbáld meg a könyvet értelmezni, hátha az érthetőbb. Kérhetsz nyugodtan segítséget, biztos van olyan osztálytársad vagy idősebb ismerősöd aki szívesen elmagyarázza. Vagy szülők, esetleg különtanár.

Ha rendes a tanár, megmondhatod neki is, hogy figyelsz, de nem érted. Nem tart korrepetálást?

Órán, ha nem értesz valamit, kérdezd meg. Ha lemaradsz, elveszted a fonalat az eleje, nem fogod érteni később sem.

Szerintem (bár nem emlékszem mi volt 8.ban az anyag) a kémiát érteni is kell, meg tanulni is. Ha megérted, a legtöbb résznél nem kell sokat tanulni, de ha nem érted, sok dolgot be kell magolni.

És nyugi, ne keseredj el, sokan nem értik a kémiát, nem vagy egyedül.

2011. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

A magolás egyáltalán nem megoldás

egy jobb tanárnál az a kettesre hármasra elég

A 85%ossal meg nem értek egyet mert 7.ben alig van egy kis számolás nem hiszem hogy ezt puska nélkül nem lehet megcsinálni

Ha most kipuskázod később semennyire nem fogod érteni és akkor csak szenvedsz

Magántanár vagy kérd meg szüleidet ha értenek hozzá

2011. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lambo96 válasza:
100%

Én is 14 vagyok, 8.-os és én 3-4-esre tudom, de hidd el ha odafigyelsz órán könnyebben megérted.

Nem olyan nehéz az.

2011. febr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!