Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia szakhoz a kémián kívűl...

Kémia szakhoz a kémián kívűl mi kell még?

Figyelt kérdés
a matek mennyire kell? igazából a biológia és a kémia között vacilálok,de szerintem a kémiához sokkal de sokkal több matek kéne,és akkor elvéreznék:S jó jó,tudom,hogy a bioszhoz is kell,de azért lényeges különbségek vannak:)
2011. okt. 30. 21:53
 1/6 Silber ***** válasza:
Az első félévekben ugyanannyi matekot kap a kémia szakos mint a mérnök. Persze jó lenne tudni, hogy mely intézmény kémia szakára gondolsz.
2011. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja,azthittem ez magától értetödő,hogy természettudományi:)
2011. okt. 30. 22:07
 3/6 A kérdező kommentje:

mármint természettudományi kar.


amúgy szeged.

2011. okt. 30. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
matek(alapvető műveletek) , fizika(középfokú vizsga ha nagyobb kémikus akarsz lenni akkor felsőfokú dimenziók stb..) , biológia(alapvető élettanihatások ilyen olyan cvegyszer stb h hat a környezetre) sztem ennyi mástnemnagyon tudok csak 10edikes vagyok :D
2011. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden attól függ mennyire kívánsz elmélyedni benne. Mind a kettő nagyon szép és nehéz a maga nemében, de pont ettől izgalmasak.

A matekot semmiképpen nem nélkülözheted, elsősorban azért, mert az tanít meg a gondolkodásra, összefüggések meglátására és az eligazodásra. Ezek nélkül semmiben sem jutsz előre. A matek konkrét területeiben nem az a lényeg, hogy egy-egy képletet mennyire vágsz be. Sokkal fontosabb, hogy mind más szemlélet elsajátítására készít fel, és rádöbbent, hogy a legfontosabb a fogalmak és összefüggések megértése.

A fizikát sem nélkülözheted egyik esetben sem, hiszen a fizikai világ működésének vizsgálatából fejlődött önálló tudományággá a kémia és a biológia is. Persze mindkettőnél mások a hangsúlyok.

Bármilyen furcsa, az irodalom és nyelvtan sem nélkülözhető. Ezek teszik lehetővé, hogy elvont fogalmak leírását megértsd, saját gondolataidat ki tudd fejezni mások számára. Nélkülük lehetsz jó szakbarbár, csak kérdés, ekkor magadon kívül érdekelsz-e valakit.

2011. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék én is az előttem szólokhoz. Az első három félévben matematikát, pontosabban analizist tanítanak. Ezen felül közgazdaságtant, informatikát( programozást), általános kémiat, majd növekvő óraszámban szervetlen szerves kémiát, meg az ehhez tartozó laborgyakorlatokat. Amennyiben mérnöki irányba mész ott ezen felül üzleti jogot, és vegyipari géptant tanítanak
2011. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!