Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek a fiammal ha...

Mit tehetek a fiammal ha állandóan átver?

Figyelt kérdés
12 éves a fiam,átver,lopja a pénzemet,már csak bankkártyán merem tartani.Nem hajlandó elrakni a cuccait,bántja a testvérét!A szép szó nem segít ha ordítok az sem! Volt valaki ilyen helyzetben?
2009. febr. 10. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
*Kérdezd meg, hogy miért csinálja.Mond meg hogy mondja el hogy mi jó neki ebben, amit csinál. De komolyan! A legtöbb ember azért nem mond igazat, mert fél a másik reakciójától. Igyekezz kedvesnek látszani, ha olyat mond amitől egyébként lehet kiabálnál vele, mikor beszéltek. Sőt elmondathatod vele azokat is, amit ellened tett, mikor átvert,, ő sokkal jobban érzi ettől magát, hogy nincs ilyen titka, ártó tette feléd. Csak ha elmndja ezeket ne légy mérges rá, csak mondd neki h örülsz h megosztotta veled. Nem tudom, hogy ponosan mik ezek az átverések, de röviden ennyit tudok tanácsolni neked.
2009. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos unatkozik, írasd be karatézni vagy boxolni. Azután olyan fáradt lesz, hogy nem lesz ideje átverni. Szigorú Edzőt keress!


Más gyerekek előtt biztos nem fogja ezeket a dolgokat megtenni főleg ha egy szigorú edzője van. ( Nyilván beszéld meg az edzővel, is ezeket. )


Én mai napig lusta vagyok cuccaim elrakni, a fiúk már csak ilyenek!


Az előttem válaszoló emberke ötletei se rosszak csak én ezt ugyan így eljátszottam ebben a korban és semmit se használt a beszélgetés. Hülyének fog nézni ha megbeszéled vele és nem is az igazat fogja mondani.

2009. febr. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az edzés szerintem is jó ötlet
2009. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

Mi is ebben a helyzetben voltunk. Az én fiam most 12 múlt. Ő 10 éves kora után csinálta ezeket, amit te írtál. Kerestünk egy egyesületet , ahova minden nap szívesen lejár edzésre. ( kajakozik, eredményesen) Azóta nem ver át, sokkal jobban meg lehet bízni benne. Igaz otthon széthagyja a holmiját, ebben nem történt változás, de nem lop, hanem kér, és azt is megérti ha nem annyit kap amennyit ő gondol.

2009. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tanácsot nem tudok adni de elmondom hogy én miért csináltam(lok) ilyeneket hátha tudok segiteni. Anyuval tisztára jó volt a kapcsolatom ameddig a bátyám itt élt velünk de miután elköltözött elkezdett megromlani és ha valamit elmondtam neki nemfoglalkozott velem ha kértem tőle pl 200Ft-ot csak azt mondta majd, és igy fogtam és elvettem tőle inkább. De kb 1 éve leültem vele beszélgetni hogy valami változzon már meg egy ideig jó is volt de mostanában meg ha kérek tőle pl 500Ft-ot mert venni akarok a barátnőmnek valamit elkezd velem morogni hogy minek az erre én így inkább elveszem a pénztálcájábol mert unom hogy állandóan csak a morgolódást hallom :S De igy vagyok azzal is ha elakarok menni valahova délután és ha nem kell elmondanom inkább nem mondom el vagy azt mondom neki hogy suliba kell visszamenni mert abbol is csak a vita van :S kb ennyi remélem segítettem
2009. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én 13 éves vagyok szerinem kérdezd meg tőle hogy mire kell neki a pénz mert az azért egy kicsit gynús ha egyfolytába lopja a pénzt ha nemtud rá válaszolni vagy valami olyat mond hogy csokra kajára akkor szerintem hazudik mert lehet hogy cigire kell neki a mi osztályunkba is sajnos ez megy . Ha nemkapnak pénzt akkor ellopják de ez nembiztos lehet hogy másra költi de egy probát megér
2009. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 15 éves vagyok...velem is vannak problémák, csak más irányba..én igazából azért hazudok nekik mert mindig csak morognak mindeért és elegem van.pénzt nem lopok.azt kérek ha kell..de bulizni úgy szökök el...na meg a dohányzás....azért is b*szogatnak...és sztem adj neki 1 hétre való zsebpénzt...legyél vele sokat...nemhiszem hogy sokat segítettem, de azért...:)
2009. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!