Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám állandóan...

7 hónapos babám állandóan állni akar, egész nap sír. Mászni nem tud, de nem is akar. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

sziasztok! a 7 hónapos kislányom stabilan ül, úgy-ahogy kúszik (előre nem mindig sikerül)és ha talál kapaszkodót, feláll. egész nap a négykézláb helyzetből felállással próbálkozik, rengeteg eséssel. nyűglődünk egész nap :) mászni nem tud, félek, hogy ez ki is marad nála, ha így folytatja. csak ölben van nyugton (mint most is), elég nehéz, mert 22 hónapos bátyja is van...

véleményeteket, ötleteiteket előre is köszönöm!


2010. aug. 17. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fel tud állni akkor hagy álljon.
2010. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Állni akar, mert tud, viszont hamar elfárad, (gyenge lábak) elengedni viszont nem meri a kapaszkodót, azért sír.


Ennek és az esések ellenére én letenném, csak azért, hogy mozgásában ne legyen korlátozva, és nagyon ügyelnék, ha esik, ne nagyon üsse meg magát. Ilyenkor alkalmaztuk a veszélyes dolgok elkerítését. Amennyire ezt meg lehet oldani.

2010. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! ha lenn van, egy ideig elvan, majd zokog. Mi lesz így a mászással?
2010. aug. 17. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd olyan helyre, ahol nem tud rögtön felállni, így ösztönözheted a kúszás-mászásra. Tedd le a földre, jó vastag pokrócokra, pakold körbe színes játékokkal. Szöszmötöljetek a közelében a tesóval, játsszatok együtt.
2010. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom alig félévesen felállt, mindenhol, ahol csak tudott. Aztán kicsit később elkezdett kúszni, majd mászni, és csak hónapokkal később lépkedni. Szerintem még ne aggódj. De jó ötlet a földön körbe venni mindenféle érdeked dologgal, főleg, ha csak kúszva éri el őket.
2010. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm Nektek is! vastag polifoam lapok vannak lerakva, majdnem az egész lakásban, játék is bőven. szóval igerből nincs hiány. a bátyja is ott játszik, nagyon sokszor ő is hívja, noszogatja.

úgy látom, hogy a sikertelenség miatt bömböl, nem fáj neki semmi. egyszerűen kiakad, ha nem megy amit akar :)

én meg már kivagyok, zúg a fejem, mert nem tudok csak a kicsivel foglalkozni, így persze akkor bömbölés is van bőven. eléggé akarnok tipus :)

2010. aug. 17. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd, hadd álljon! :) Nem baj az, ha elesik, nekem is esett-kelt 6 hónaposan. :) Mászni csak 8 hónaposan kezdett. 11 hónaposan meg járt. :)
2010. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont most mondta nekem a védőnő hogy semmi gond nincs ha kimarad a mászás, vagy bármelyik a lépcsőzetességből, mert az a lényeg, hogy az előtte tanulthoz képest egy magasabb mozgásformát sajátít el. Amúgy meg tényleg nem ritka, ha egy baba előbb jár aztán mászik.
2010. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sziasztok! képzeljétek, ma délután rájött a kisasszony, hogyan tud villámgyorsan mászni és nekiindult fölfedezni a lakást! Végre nyugalom volt a lakásban egy órán át! Amíg a nagyobb aludt, a kismanó kirámolt egy ruhásszekrényt, amire elfelejtettem visszaakasztani a gyerekzárat :) de megérte! rég éreztem ilyen nyugalmat :)

közben az állást is gyakorolja a kicsi, már arra is kezd rájönni, hogyan tud visszaereszkedni.

köszönöm mindeninek a tanácsokat!

2010. aug. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!