Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy anyám...

Mit csináljak, hogy anyám észrevegyen?

Figyelt kérdés
Sosem beszélget velem..pedig é beszélgetni akarok vele. Nem ért meg. Amikor sírok akkor sem kérdezi meg, hogy mi a baj, és hogy hoygan segíthetne csak egyből elkezd velem kiabálni, hogy biztos őt akarom ezzel idegileg kikészíteni. Már nagyon nem bírom. Mindent megkapok amire szükségem van, de amire a legjobban azt nem. Vagyis nem figyel rám. Büszke a tanulmányi eredméyeimre és a rajzaimra. De kb. ennyi. Néha beveszek nyugtatókat, máskor meg elkeseredésemben eszek, de volt, hogy a kezemet is megvágtam. Szégyellem magam, de nemtudom áshogyan levezetni a bánatomat. Amikro próbálo kvele beszélni elhajt mert tv-zni szeretne vagy pedig állítólag fáj a feje.
2011. febr. 10. 18:37
 1/8 A kérdező kommentje:
agyis a zevést úgyértem hogy nem annyit eszek, amennyit kell, hanem sokkal többet.. mert akkor legalább ellazulok.. szerencsére nem hízok.. de nem biztos, hogy egészséges ez..
2011. febr. 10. 18:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor elhajt, kiabálj egyet, hogy te is létezel. Más ötletem sajnos nincs
2011. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már megtettem.. deakkor visszakiabál, hogy most mégjobban megfájdult miattam a feje.. és hogy mindig miattam van...
2011. febr. 10. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Írd le neki mit érzel, mint ahogy most itt is tetted. Hagyd az asztalon a levelet, ha megtalálja, biztos el fogja olvasni, és akkor nem leszel ott, hogy egyből reagáljon rá, hanem lesz ideje megemészteni és hátha észreveszi magát.
2011. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy elmélet - aminek azért én helyt is adok.. - mely szerint a szeretet kifejezésének öt "nyelve" van, azaz öt különböző módon lehet kifejezni mások felé. Senkinek sem mind az öt jön be. Ezek a "nyelvek":

- minőségi idő (amikor abból érzed, hogy valaki szeret, ha sok időt tölt veled kettesben)

- ajándékok (amikor abból érzed, hogy valaki szeret, ha sok - akármilyen apró - ajándékot kapsz tőle)

- szívességek (amikor abból érzed, hogy valaki szeret, ha segít neked)

- dícsérő szavak (amikor abból érzed, hogy valaki szeret, ha sokszor megdicsér pl a hajadért, vagy munkádért)

- testi érintés (amikor abból érzed, hogy valaki szeret, hogy sokszor megölel, megpuszil, hozzád ér, stb.)

Neked valószínű a "minőségi idő" a szeretetnyelved, azaz abból érzed, hogy szeretnek, ha sok időt töltenek veled.

Anyukádnak is van ilyen "szeretetnyelve", erre kellene rájönnöd, és szélsőségbe esni: vagy ezt elkezdeni "művelni", vagy teljesen megvonni. Biztos, hogy mindkettő szélsőséget észreveszi, és rájön, hogy te is vagy.

2011. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem derült ki számomra a korod. Jó lenne tudni.

Az én tanácsom, hogy ne ragaszkodj a vágyaidhoz anyuddal kapcsolatban. Azt írod, a szükségleteidet kielégíti. Ez jó.

A lelkeddel viszont nem képes úgy foglalkozni ahogy szeretnéd. Miért nem foglalkozol te a lelkeddel? Valakinek muszáj.

Azért, mert úgy érzed, hogy bánt, neked nem kell bántani magadat. Ne tömd, és ne vagdald magad, mert nem vagy liba.

Fel a fejjel, ez az időszak elmúlik, csak arra vigyázz, hogy épp bőrrel úszd meg! :)

2011. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keresned kell olyan helyzeteket, amikor ketten tudtok lenni: pl segíts be neki a főzésbe, és közben csacsogj bármiről,majd kérd ki a véleményét, ezzel máris beszéltetni kezded. :)


Sok sikert!

2011. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
menj el.. hátha akkor észrevesz majd... már bocs
2011. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!