Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egyedülálló anyaként...

Ha egyedülálló anyaként nevelem a fiamat, lehetnek problémái abból, hogy nem látott elég férfias viselkedési modellt otthon?

Figyelt kérdés
Még csak kisbaba, de sajnos ez így alakult, remélem mire kamasz lesz, már én sem leszek egyedül, de szeretném tudni, mi lenne, ha mégsem sikerülne pótapát talánom mellé (aki persze nekem is társam lehet).
2008. febr. 1. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Ha begubózol vele és csak ketten éltek egymásnak, na abból lehet baja. Ha viszont nyitottak vagytok. Jár hozzátok nagypapi, vagy férfikolléga. Jó a kapcsolat a szomszéd bácsival. Vagy mittudom én. Vagyis ha talál magának a környezetben apamodellt, akkor semmi baja nem lehet belőle. Vagyis ez nagyban rajtad is függ.
2008. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem voltam benne biztos, hogy ez így elég. De remélem akkor igen.
2008. febr. 2. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha így alakult-sajnálom-így alakult. Ha még baba, bőven van időd 3 éves koráig"apát" találni, az előttről megnincsenek emlékeink:-)

EGyetértek, ne zárkózz be, legyen kapcsolata férfiakkal is, de ez persze nem pótolja az apát.

Előbb utóbb eljön a kor, mikor érzékeli, hogy neki nincs apja, másnak meg van, beszélgess vele sokat, tudja, hogy imádod, és hogy neketek így is jó, és megkap mindent:-)Ne érezze hiányát apának, töltsd ki te ezt a teret sok sok őszinte beszélgetéssel.

De persze kívánom, hogy mileőbb legyen egy megbízható, kellemes, kedves társad, és legyetek nagyon boldogok.-)

(volt páromat egyedül nevelte az anyja, soha nem hiányzott neki az apja, most 31 éves...)

2008. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos sajnos nekem negatív tapasztalatom van. Én vagyok a "szenvedő alany" a "gyerek" (most már férjnél és épp kismama). Nekem az volt a rossz ebben a szituban, hogy hiába volt ott a papa, meg a nagybácsi... mindig csak anya paracsolt, és sokszor tök ideg volt, mivel nem volt kivel megossza szegény a terheket. És emiatt sose volt jó a kapcsolat közöttünk. De tényleg igaz, hogy a legnagyobb rész rajtad áll. Ha igazán kifejezed a szereteted akkor nem lesz gond, csak ezt nehéz amikor minden a te nyakadba zúdul. A másik ami nehéz és az most nehéz, hogy nem láttam mi a "dolga" az apának, azt szoktam meg hogy a nő a parancs, holott nem így kellene lenni. Én nem szeretném viselni a nadrágot, viszont nagyon sokszor azon kapom magam, hogy közel állok az irányításhoz.

remélem nem megrémísztettelek, de ha az ember tudja mi mit okozhat, akkor meg tudja előzni a bajt ha odafigyel rá!

Kívánok nektek boldog éveket, és egy szuper apukát!!

(nekem is lett 12 éves koromban, de az már késő volt.. :)

2008. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Igen szüksége van férfira akitől megtanulja a férfias dolgokat és itt a nőhöz való viszonyra is gondolok nem csak a furás faragásra,hanem ,ha tetszik neki majd 1 lány hogyan közeledjen.Jó ha nem fogod tul szorosan,de tul lazán se nehéz meg találni egyedül az egyensulyt.stb.Nem irtad mekora a kislegény? apuja látogatjae?

13 éves fiu anyukája vagyok aki 7-11 éves koráig "egyedül" nevelte fiát.

2008. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát, szerintem erre egy nagyon jó megoldás, ha sportolni járatod. engem is egyedül nevel a muterom születésem óta. négyévesen kezdtem judozni, rengeteg idősebb sráccal találkoztam, természetessé vált a férfiak közelsége(öltöző, tusolás, plsuz maga a sport) tehát elég hamar megszoktam a férfiakat és a lányok kezdtek érdekelni már nagyon fiatal korom óta. most 16 vagyok, nagyon is hetero és asszem elég férfias (: remélem segítettem
2008. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Még pici a fiam (7 hónapos), csak félek, hogy mi lesz, ha kamaszkorában is még egyedül leszünk. De azért igyekszem én is párt találni, csak mi lesz, ha nem sikerül. De ez a sport nagyon jó ötletnek tűnik!

Köszi szépen!

2008. jún. 9. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Apum külföldön dolgozott, kiskamasz voltam amikor elege lett és hazajött. Elhidegült a kapcsolatuk anyummal, ő ott akarta folytatni ahol elkezdték, anyum meg félrek*rt... Azóta elváltak, anyum a bizonyos pasival van, aki egyébként a tökéletes apamodell is lehetne de nekem túl későn jött, ha emberként akárhogyan is tisztelem nem tudok apaként tekinteni rá, apum már itthon van de sokat dolgozik, alig találkozok vele :S

Az a gáz hogy évekig tagadtam, de már érzem hogy megviselt a dolog... ha érdekel hogy pontosan mit jelent ez írhatsz privit.

16/F

2009. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!