Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Nektek milyen...

Kamaszok! Nektek milyen átlagotok van? És mennyit tanultok egyik napról a másikra? Valami bevált tanulási "trükk"?

Figyelt kérdés

13 éves, 7. osztályos lány vagyok. Mivel nagyon lassan, és nehezen értem meg az anyagokat, ezért napi 3-4 órákat is tanulok, hogy elérjem a 4,5 feletti átlagot.

Ti hogyan csináljátok? (Van olyan osztálytársam, aki napi 1/2 óra tanulással kitűnő. - Igaz, hogy én aprólékosan, szépen írok, kerekítem a betűket, és a tanulásban is nagyon részletes vagyok.)


2011. márc. 3. 17:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Jó neked..

Én 1x se tanultam föcire vagy fizikára de 5ös vagyok.

Kémiából csak az elektronhéjszerkezet kiszámítást tanultam meg a többi pedig könnyű :P.

2011. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Nekem meg a magyar meg az idegen nyelv nem megy xd.

2011. márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

4,0003 lett félévkor az átlagom.

nem tanulok szinte semmit csak tz-k előtt átfutom az anyagot.


13L

2011. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Sziaa!


Én napi fél-1 órát tanulok. A fizika/kémia/föci/nyelv tárgyakból többet kell, ezeket nem értem annyira. 4,6 az átlagom. Tz-k előtt 1-2 órát tanulok. Figyelek órán, ebből is osk marad meg bennem.

13/l 7. oszt

2011. márc. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
én is 4,5-ös vagyok és én naponta épp hogy tanulok másfél órát...ez egyéntől függ..valakinek nehezebben megy a tanulás,valakinekn meg könnyen:)) az hogy fizikából,matekból és kémiából nem vagy jó az azt jelenti hogy te a reál tárgyakból nemvagy jó. ha nyelvből meg ilyenekből jó vagy akkor pedig humánból vagy jó(: ilyenkor egyértelműen humán gimit válassz(:
2011. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
hát én nem tom hogy csinálom de 5 ös vagyok csak matekból rajzból meg tesiből vaok 4-es de én csak napi 40 percet tanulok
2011. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

napi félórát vagy annyit sem... ha meg az évben 1-1szer valamit kmolyan veszek akkor kb. 2órát...

4,67 10.osztály

2013. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én 9.es vagyok. Most év végén is jeles lettem, de nagyon sokat tanulok. Főleg ha egy nap több dolgozatot is írunk, akkor mindegyikre nagyon aprólékosan készülök.
2013. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

8.-os voltam tavaly. 3,8 volt az átlagom, de ha csak a rendes tantárgyakat vesszük 3,33. Átlagba körülbelül 3-asokat kapok, tehát hármas tanuló vagyok.


Tanulást túlzásba nem viszem, mondjuk leírom miből hogy szoktam:


Matek: A házit ritkán írom meg, inkább másolgatok, ha órán figyelek, egy 3-ast, 4-est összeszedek (ez még talán a legjobban megy nekem).


Fizika: Borzalmas vagyok belőle, pedig dolgozat előtt rendszeresen tanultam, de 2x lett 3-mas csak a dolim, és kb. 6x 2-es. A házit ami van azt megírom, bár nem adnak valami sokat. Azért azt nem mondanám, hogy folyamatosan tanulom óráról-órára az anyagot, de ha van valami doli akkor tanulok elég sokat, és ha esetleg felelős nap lehet (kb 50-50%) akkor is rendesen tanulok, mégis csak ennyit tudok.


Kémia: Na, ebből még rosszabb vagyok. Órán SEMMIT nem értek, pedig többször próbáltam, a 7.-ES TANANYAGTÓL otthon újravenni, de egyszerűen 0 vagyok belőle, a tanárt áldhatom hogy nem húzott meg belőle.


Biológia: Na, ebből is borzalmas vagyok. Pedig rendszeresen tanultam dolgozat előtt, vagy ha felelés volt, akár fizikába, 6.-ba volt hogy az egész anyagot átvettem doli előtt és még így is csak 3-as lett. 3-as lettem év végén bioszból, de egy 1-esem, és egy 2-esem voltxD. Év elején meg két 1-esem és két 3-masom, de akkor is 3-as lettemxD.


Földrajz: Rossz vagyok ebből is. Sokat tanulok rá de van hogy csak 2-es a dolgozatom, amikor konkrétan több órát tanulom a dolgozat előtti napokban. Közben is figyelek, leírom, néha előveszem, de valahogy nem megy nekem. A tanárnak szerencsére a kedvence voltam xD és ezért mindig megadta a 4-est pedig sose voltam jobb 3-asnál, pedig ebből tanultam a legtöbbet, főleg arányaiban.


Történelem: A tanár iszonyat rendes, szinte mindenki 4-es, 5-ös nála, egy-két hülyébb van aki 3-as, de ők tényleg a iszonyat buták és alig tanulnak. Én ha tanulok az 5-ösre betudom simán magolni a tananyagot, de igazából ezt egy konkrétan buta 80 körüli IQ-s osztálytársam is megtudja csinálni, szóval ezzel nem dicsekednék...


Angol: Szinte semmit nem tudok angolból, magasan a legroszabb vagyok a csoportból, amit magolni lehet azt szó nélkül bemagolom, és megírom 5-ösre, amit nem lehet mert egyszerűen érteni kéne, én meg nem vagyok rá képes, abból 3-asokat írok max. Valahogy a 4-est mindig kiszenvedtem egy 3,5-ös átlagra.


Irodalom: Szinte sose volt irodalmunk. A tanár folyton a családjáról beszélt, de sebaj, mert amit tanított abból se értettem több mint a felét. Egyszerűen pocsék vagyok belőle, a tudásom alapján így nem engedhetnének középiskolába szerintem. 4-es voltam egyébként belőlexD.


Nyelvtan: Ebből még egész jó vagyok. Amikor dolgozat volt, akkor tanultam belőle, de volt hogy egyszerűen értettem az anyagot és átnéztem és az osztály legjobb dolgozatát írtam 5-sre. Mindenki csak nézett:DxD. Alapjába véve jó vagyok belőle, minimális tanulással semmi szorongással 4-esekve hajló 3-asokat írok, ha egy jbob évet összerakok 4-es is lehetek meg voltam. Szerintem ha keményen tanultam volna akár 5-ös közelbe is lehettem volna, bár inkább erős 4-es, így erős hármas volt.


Ének: Néha tanítottak minket ilyen valami izére amiből soha nem értettem semmit és mindig iszonyat buta voltam belőle.

2013. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!