Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el a szüleimenk...

Hogyan mondjam el a szüleimenk, hogy el szeretnék menni a buliba? Annyira tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársamnak jövőhéten lesz a szülinapja és péntek estére szerveztek neki egy meglepetés szülinapibulit:) Engem is meghívtak és nagyon örülök neki, mert sok barát, ismerős ott lesz:)

Csakhogy apumnak pénteken lesz a születésnapja és nővérem is jön majd haza arra a hétvégére.

Nagy dilemmában vagyok, egyszerűen nem tudom mit csináljak. Régóta úgy alakult (4-5 hétvége óta), hogy nem voltam bulizni, mert mindig közbejött valami, na meg még is csak szülinapi buli és szeretnék elmenni.

Itthon már elmondtam korábban is, de a szüleim nem mondták, hogy elmehetek-e vagy sem..

Valószínűleg péntek este (1,5-2 órát) anyum sem lesz itthon, mert vissza kell menni a munkahelyére.


Arra gondoltam, hogy - szombaton anyukám délelőtt dolgozik és - délután felköszöntenénk apukámat. Szerintetek ez így ciki lenne? Mit szólnátok hozzá, ha ezt mondaná nektek a kamasz lányotok? Elengednétek bulizni?

Szerintetek jó, ha így mondom el a szüleimnek, hogy el szeretnék menni a buliba?

15/L


2011. márc. 19. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előző este is felköszöntheted az Apukádat. Mondd meg a Szüleidnek, hogy nagyon szereted Őket, de már régóta készülsz a bulira.
2011. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hm:)

Ez nagyon jó ötlet!

A másik, ami még eszembe jutott, hogy péntek reggel felkelek egy 5 perccel hamarabb és felköszöntöm akkor az apukámat, az ajándékot odaadom neki délután, ha nem dolgozik ( még nem tudja, hogy kell-e dolgoznia) vagy szombaton.

Egyébként mi tartjuk a pénteki böjtöt, így ilyenkor anyukámék nem fogyasztanak semmilyen alkoholt, tehát, ha pénteken ünnepelnénk, nem tudnánk koccintani, és hiába sütnénk neki, hiszen csak 3x lehet enni. Tehát a szombat ebből a szempontból is előnyösebb lenne:)

2011. márc. 19. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk attól is függ, hogy családilag mikor tartjátok meg a másik buli mikor kezdődik stb. De talán egyszer az életben, főleg 15 évesen nem halsz bele, ha péntek este otthon kell lenned, persze ezt a te korosztályod még hatalmas társadalmi visszaesésnek éli meg...
2011. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szűk családi körben (anya, apa, nővérem és én) még nem tudjuk mikor ünnepeljük, mert anyum péntek este még dolgozik és szombaton is. Apumnak pedig olyan a munkahelye, hogy nincs kötött munkaidő, amikor kell, akkor dolgozik. Vendéglátásban dolgozik, van, amikor este 7-8 körül jön el a munkahelyéről, ami autóval kb. 1 órára van tőlünk. Ezért nem tudjuk még, mikor köszöntjük fel. Na meg az is kérdéses, hogy nővérem melyik busszal tud majd haza jönni pénteken.

Persze, a korosztályom nagy része kiborulna, ha nem mehetne el péntek este és hogy őszinte legyek, lehet, hogy én is. Ha pl. itthon maradok, mert felköszöntjük apumat, de közbe mégse lesz az egészből semmi, akkor igenis kiborulnék, mert nagyon jó buli lesz és az utóbbi néhány hétben nem is voltam bulizni..

2011. márc. 20. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezért javasoltam, hogy előző este köszöntsd fel Apukádat csak Te külön, hogy azért lássák a Szüleid, hogy igenis fontosak Neked! Egyébként mi is előző este köszöntjük fel a családtagokat! Remélem minden rendben lesz! :) Kívánok Neked minden elképzelhető jót!!! :)
2011. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első ne is haragudj már, de ez egy családi esemény és biztos az apja is örülne, ha a szíve csücske kislánya nem elrohanna az ő szülinapján egy valami másik barátját felköszönteni. Mert tuod dez eléggé úgy jön le, hogy jó-jó, letudom az apámat, kap puszit, csokit, ajándékot minden de jhajjj XY-nak meg nem hagyhatom kia buliját mert ott lesznek a barátpk meg mindenki akit szeretzek meg XY_nal is de jóba vagyunk ééés már 4 hete sehová nem mentem el bulizni, el KELL menjek... Remélem érezhető mire célozgatok. Kezdjünk már el agyban is kicsit felnőni, kérdező, itt vagy 15 évesen és szinte már kiakadsz attól, hogy egyszer nem mehetsz el sehová egy SZÜLŐD SZÜLETÉSNAPJA MIATT. Tényleg nem érzed mi itt a gond?
2011. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!