Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Tanácstalan...

Mit csináljak? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy nővérem mondta kb. 2hete,hogy arra gondolt,hogy vehetnénk közösen,nagyobb értékben ajándékot a szüleinknek.Rávágtam,hogy jó.Aztán gondolkoztam,nézelődtem,s legközelebb mikor itthon volt(kolis) mondtam,hogy én mire gondoltam ajándékra.Megkérdezte mennyibe kerül,mondtam,hogy 8000Ft,erre ő kicsit kiakadt.Azt mondta,hogy neki nincs annyi pénze.Itt vége volt a beszélgetésnek,de engem ez sokkolt,mert arra gondoltam,hogy ha azt mondta,hogy nagyobb értékben akkor az (összesen) 5000Ft felett lesz.Hiszen amúgy is minden évben 2500Ft felett költött személyenként Ő is én is.Ma összevesztünk egy egészen más dolog miatt,s nem volt hajlandó végighallgatni,erre azt mondtam,hogy akkor vegyünk külön ajándékot a szüleinknek.Én ezt most is komolyan gondolom,anyukámnak már 99%-ban tudom mit akarok,apukámnak még nem igazán.Viszont küldtem tesómnak egy emailt amibe összegyűjtöttem egy író összes könyvét árral együtt.S én olyat akarok venni anyukámnak.Csak az a baj,hogy az jutott eszembe,hogyha tesóm nem tud mit kitalálni akkor ő is ettől az írótól vesz egy könyvet.Amit nem szeretnék,mert ezt én találtam ki,én kerestem meg...Viszont közösen már elég fura,mert egy ilyen könyv általában 2000Ft körül van.De le se tennék erről az ötletről...

Most mit tegyek?

14,5/L (a nővérem 18/L)


2009. nov. 21. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Karácsony előtti civakodás? Hát nem túl szép!

Probálj meg először kibékülni a testvéreddel és közös döntést hozni ha meg nem megy akkor vegyél külön ajándékot.De neki is!!

2009. nov. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Én már a veszekedés után egy órával mentem oda hozzá,hogy megbeszéljük,de meg sem hallgatott:(

Nem tudom mi lesz így,főleg,hogy ő péntek délután hazajön pihen,estem meg bulizni,szombaton alszik meg tanul,vasárnap készülődik és megy vissza a koliba...s így nem igazán tudunk együtt elmenni ajándékot venni.Meg nekem az a fura,hogy én anyukámnak és apukámnak külön-külön szoktam 2500-3500Ft értékben ajándékot venni!Lehet,hogy ez a sok,de nővérem is mindig 3000Ft körül vett...

Na mindegy próbálok vele beszélni,de nem igazán sikerül.Meg én gondolkoztam és utánajártam néhány dolognak,mikor elmondtam neki,olyan fejet vágott,hogy csak néztem.Mintha azt gondolná,hogy azt kell venni amit mondtam,pedig nem,csak elmondtam,hogy én mire/mikre gondoltam és az kb. mennyibe kerülne...

2009. nov. 22. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél apádank egy jukas zoknyit! Anyádnak egy 2 literes parfümöt. A nővérednek meg vegyél egy kavicsot!
2009. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Várj egy hetet és beszéljétek meg! Lehet, hogy valami gondja van suliban, v. pasifronton, v. menstruál azért dinka. Hátha köv. hvg-n tudtok emberi hangon beszélni. Addig ne vegyél semmit. Még ráér!
2009. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos vagy, ahogy olvasom ezt a kis regényt. 5-10 év múlva a legkisebb problémád is nagyobb lesz ennél hidd el. Van még csomó idő ha karácsonyról van szó. Nem kell erőltetni a közös ajándékot és nem is kell túlzásbavinni, mivel a karácsony nem arról szól, hogy ki mekkora ajándékot ad a másiknak. Tőletek még nem is várják el, hogy nagy értékű cuccokat vegyetek a zsebpénzből. Kicsit legyetek kedvesebbek egymással és vegyetek akkor külön külön ajándékot.
2009. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.Most hétvégén mondtam neki,hogy szeretném megbeszélni vele ezt,de mindenre figyelt csak rám nem...

Majd ha most hazajön megkérem szépen,hogy mondjon már vvalamit mégis,mert ez így nem jó...

2009. nov. 24. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!