Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért várja el mindenki a...

Miért várja el mindenki a gyerekétől, hogy szent legyen?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mindenki azt várja el a gyerekétől, hogy tökéletes legyen: jól tanuljon, ne bulizzon, okos legyen stb stb. Miért van ez, miért ilyen szigorúak a szülők?

Az én anyám nyíltan nevelt engem, és mindig hagyta, hogy járjam a saját utam és tanuljak a saját hibáimból. Hagyja, hogy igyak, cigizzek, bulizzak, pasizzal, egyedül legyek itthon, azt csináljak magammal amit akarok. DE mégsem vagyok hülye, így legalább tudom a korlátaimat, és azt is, hogy ha túlzásba viszek valamit csak magamnak csinálok vele rosszat.

Nem értem a mai szülőket, miért nem támogatják a gyerekeiket. Sokkal jobb lenne, ha leülnének beszélgetni és elmondanák egymásnak a problémáikat. A tiltással semmit nem lehet elérni szerintem, csak azt, hogy a gyerek ne bizzon a szüleiben és titkolózzon. El kellene fogadni, hogy hibát csinálni az életben az egyik legtermészetesebb dolog.


2011. márc. 26. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám valamit tiltott, valamit engedett. Nem járhattam ki- nem is akartam. Cigizett, 14 felett már engem is megkínált, egyszer fogadtam el, azóta sem cigizek. Alkohol tabu volt, de nem kellett tiltani, mert elég volt ránéznem apámra, és messze kerülöm a piát a mai napig. Pasizást rám bízta, annyit mondott, vigyázzak. 17 éves koromig csak álmodoztam, aztán lett barátom, és nem is lett több, mert pár év után hozzámentem, és jó döntés volt. Utána nem szólt bele, hová költözünk, mit dolgozok. Most eldöntöttük, hogy jó lenne babázni, erre is csak bólintott, úgyhogy szerintem anyu tökéletes :D

Főleg, hogy mivel én nem cigizek, ő is leszokott a cigiről ;)

2011. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Féltenek.:\

Szerintem is jobb,ha a gyerek a saját hibáiból tanul,mert akkor egy életre megjegyzi,mintha a szülőtől vagy a TVből hallaná őket.

2011. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel,hogy van amit engedni fogok, de van amit persze nem. És mindent az idejében. Biztos nem fogom engedni,hogy 13 évesen igyon,cigizzen,pasizzon. Ha olyan 16 éves lesz akkor már el fogom engedni buliba, de a cigit,drogot soha nem fogom engedni. Az alkoholt is csak mértékkel.Úgy szeretném nevelni a gyermekemet,hogy baráti kapcsolat legyen közöttünk, meg tudjon velem beszélni mindent.
2011. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Erre mit lehet mondani? Grat anyukádnak a példás nevelésért, hogy hagyja, hogy cigizz, igyál, stb. Nálam ez nem fér bele, és nem ettől szigorú vagy nem szigorú a nevelés, mitől lennék már szigorú, ha csak az egészségét tartom szem előtt a saját gyerekemnek? Soha életembe egy szál cigit nem szívtam, ezután sem áll szándékomban, már miért kéne majd pont a saját gyerekem támogatni benne, meg pénzelni hozzá. Én csak remélem, hogy olyan értelmes gyereket fogok nevelni, mint milyen én is voltam, és szépen meg fogja érteni, hogy jót akarok neki. Ha nem tetszik valami, amjd ha nem az én házamban lakik, és én pénzelem, nevelem, foglalkozok vele, akkor majd azt csinál amit akar, de addig az én szabályaim szerint játszunk. Ez pont ugyanolyan: az életben sem tehetsz meg akármit, nem lophatsz, csalhatsz, mert következménye van, ugyanez vonatkozik az otthoni szabályokra is, mivel a szülő fizet és nevel joggal várhatja el azt a minimumot a gyerektől, hogy példás legyen és majd példás felnőtt is válhassék belőle. Ha a szabályokat megszegi, annak meg szintén következményei lesznek, nincs ebben semmi szigorúság.
2011. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindenki..ne túlozz..

Attól,hogy hallasz/olvassol/látsz erre egy-két példát nem kell erre a következtetésre jutni.

Mindenki máshogy nevel,olyat nem találsz,hogy 2 család mindenben ugyan úgy neveli a gyerekét,pedig a világon elég sok család van,épp ezért sem éri meg ilyeneket kijelenteni :)

2011. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a szülőket visszariasztja a sok rémhír, amit hallanak ezért igyekeznek megóvni ettől a gyerekeiket, mert szeretik. azért nyúzzák a gyerekeket hogy jól tanuljanak, hogy jó jövőjük legyen.

az hogy anyukád így nevel, szerintem jó dolog, de én valahogy a kettő között valahol fogom, a te neveltetésedhez húzva. ha egy szülő minden órában elmondja a gyerekének, hogy ne menj a kék utcába, ne menj akék utcába, megértetted, oda nem mehetsz!. a gyerekben felmerül a kérdés? miért? mi van tt? de miért nem? és annyira kiváncsi lesz hogy mégiscsak a kék utcába megy. de ha egy szülő nem nyestelei a ne menj a kék utcába dologgal, a gyerek egyszer odamegy, nem tetszik neki, és aztán persze hogy nem fog odamenni, hiszen nem tetszett neki.

ennyi:D

2011. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
A kérdést nagyon adom ^^. Az előttem szólóknak,csak annyit mondanék , hogy mindenki a saját életét úgy b.ssza el ,ahogy akarja , ebbe senkinek az ég világon nincs beleszólása ... Nem vagyok egy angyal, be vallom , de pontosan a szülői tiltás miatt semmit nem mondok el otthon! Én magam is tudom, hogy nagyon el lett rontva a nevelésem valahol .. De a saját életemet élem, és úgy gondolom nem vagyok egy "robot" akinek megmondják hogy mit/hogyan . 15l
2011. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Legtöbbször, a saját nevelésünket ítéljük a legjobbnak.Mi a nagylányommal már sok mindenen mentünk keresztül,hiszen 15 évesen szültem meg Őt.Azóta született 2 testvére (18 és 4 hónaposak). Mostanában nem jut rá annyi időm , mint amennyit Én szeretnék és amennyi jó lenne.

Nekem bármikor elmondhat bármit, én nem tiltom meg hogy nálunk aludjon a barátja és nem kukkolok a kilincsen ( Nem is tudnék, mert ott van a kulcs :-) ). Eljár bulizni,mértékkel iszik nem pedig csontrészegen jön haza.A jegyei jók, viszont ha rossz jegyeket kap,akkor megkérem hogy tanuljon és a barátjával,barátnőivel ha lehet csak akkor találkozzon, ha már mindent megtanult.Nem követelődző,megérti hogy sokszor a kicsikkel kell lennem,és nem mindig jut pénz a legújabb divat szerinti kabátra.Remélem,hogy a Picikkel is sikerül ilyen közös nevezőre jutnunk,mint Vele. :-)

30.N ; Lányom 15

2011. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!