Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit szolnátok ha...

Szulok! Mit szolnátok ha megtudatok hogy a gyereketek cigizik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idős a gyerek?

Bár korától függetlenül nem örülnék neki. Ha még nem önálló, nem dolgozik, akkor tennék róla, hogy ne legyen rá pénze, mert ez azért nem olcsó mulatság, és beszélnék a fejével, hogy miért is akar 40 évesen tüdőrákban hónapokig vergődve meghalni.

2011. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
10-14 evesig
2011. júl. 7. 22:56
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem orditanam le a fejet. Egy kamasznak batoritasra es tamogatasra van szuksege, nem tiltasokra es vasfegyelemre. Nyugodt es bizalmas beszelgetesekkel kell megelozni az ilyen "baratoknak megfelelni akarast", utolag mar keves az esely arra, hogy helyrehozzuk a dolgokat.
2011. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Honnan van egy általános iskolásnak pénze cigire??? Ha zsebpénz akkor az ugrana rögtön, az én pénzemet ne költse a halálára. És igen, beszélgetni vele, beszélgetni...
2011. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon-nagyon nem örülnék neki! Főleg ennyire fiatalon.


Megpróbálnék beszélni vele, megértetni, hogy a saját egészségét ne tegye tönkre. Főleg ne gyerekként.


Lehet próbálnám megtiltani is, bár a tiltott gyümölcs mindig édesebb. És ha ilyen társaságba jár, akkor nem sokat tudnék ellene tenni. Mert ebben a korban, de még később is csak a társaság szokásai, nyomása miatt (gáz, ha mindenki cigizik csak te nem) kezd egy gyerek cigizni.

2011. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az egyik barátnőm anyukája még gyerekkorunkban mindig azt mondta, hogy elszivat velünk 2 doboz(!) cigit együltő helybe, ha megtudja, hogy cigizünk :) Nem is gyújtottunk rá soha...
2011. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondjuk az már régen rossz, ha a szülő megtudja, hogy a gyereke cigizik, főleg ilyen fiatalon.

Az én általános iskolás osztálytársaim, évfolyamtársaim kb. fele már 5.-ben néha-néha cigiztek, 6.-ban már elég gyakran rágyújtottak. Lúzer is voltam, mert én sosem gyújtottam rá (akkor). Ehhez hozzátartozik, hogy kiskoromban (olyan 4-5éves lehettem) apukám cigizett és a nappaliba az asztalon volt a cigi. Kíváncsi gyerek voltam, nem tudtam mi az, és egy szálat elkezdtem rágni. Késő este vették észre, elővettek, hogy ki csinálta ezt. Akkor kaptam egy kis fejmosást, azóta egyébként apum is leszokott a cigiről.

Egyébként kb. 1 éve azt mondta apám, hogy őt nem zavarja, ha cigizek, a saját életemet teszem tönkre. Egy kikötése van: itthon nem gyújthatok rá. Nekem ez nagyon furcsa volt, mármint, hogy ezt mondta. Amikor ez a beszélgetés volt én már túl voltam az első slukk cigin, de nem vonzott a dolog. Idén párszor cigiztem, de ez 2 doboznyi lehetett. Alapvetően tök jól meg vagyok nélküle is, de néha jól esik buliba elszívni egy szálat.

Szerencsére az utóbbi 2 hónapban akárhova mentem szórakozni, sosem gyújtottam rá, nem érzek szükségesnek.

Megigértem magamnak, hogy nem fogok rászokni. Látom, papám mennyit szenved, mennyi baja van, de azt a r*hadt cigit még mindig nem teszi le. Nem akarok én is ilyen lenni.

16/L

2011. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"itthon nem gyújthatok rá."


Nálunk is így kezdődött! Húgom 12 éves kora óta cigizik, ma már 15 lesz, és persze bent is cigizik... Én meg nyugodtan megfulladhatok a szomszéd szobában.


16/f

2011. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egyik osztálytársam,cigizett,piált,kiszökött hajnali 2kor bulizni stb.

Amikor összeveszett vele az egyik barátnője elmondott mindent az anyának.Nagyon megverte érte az anyja,de azóta szar rá nem szól hozzá semmi amíg le nem szok róla.Most márnem cigizik,de a pia megmaradt így már hajlandó hozzászolni az anyja.Egyébként nagyon sok barátja megútálta emiatt. ő 14

2011. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Elgondolkodnék magamon. Talán nem beszélgettünk eleget? Nem engem kérdezett róla? Úgy kellett megtudnom?

Utána beszélgetnék vele.Ahogy ismerem, elgondolkozna.

Megkérdezném hogy miért cigizik, segítenék neki "leszokni". Ha nem sikerül, ennél többet nem tehetek.

2011. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!