Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan érhetném el, hogy a...

Hogyan érhetném el, hogy a szüleim ne kezeljenek kisgyerekként? Szülők válaszát is várom!

Figyelt kérdés

Lehet kicsit kilógok a kamaszkorból, ugyanis 25 leszek, de a tanulmányaim miatt még otthon élek a szüleimmel.


Az a bajom, hogy túl sok mindenbe beleszólnak. Pl. ha kicsit beborzolom a hajam, hogy divatosabbá tegyem, egyből jön a megjegyzés, hogy fésülködjek meg rendesen. Meg abba is beleszólnak, hogy hogyan öltözködök, mit eszek, pedig én magamnak készítem a kaját. Szóval ilyenek, egyre nehezebben viselem, nagyobb szabadságra és személyes térre vágyom.


2011. ápr. 29. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
költözz el vagy indíts vitát a piszkálódásukról.
2011. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs lehetőségem elköltözni.
2011. ápr. 29. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszélj velük! Mondd el nekik hogy mi bánd. De előtte kérd meg őket hogy ne szóljanak közbe. Mondd hogy nagyon hálás vagy azért hogy még ott lakhatsz de attól te már felnőtt vagy. És tudod hogy mi jó neked. Ha ez nem válik be és nem értenek meg akkor pedig próbálj elköltözni amilyen hamar csak tudsz. Addig pedig viseld el őket és igyekezz nem konfliktusba keveredni velük. :)
2011. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem 19 éves fiam, van.ő is nagyon szeretné ha felnőttként kezelnénk,és én ebben partner is vagyok,de sajnos a tettei nem ezt mutatják.1 fizetésből élünk 4-en van egy 2 éves kistesója,de gyakorlatilag semmiben nem segít,ha befogom valamiben azt morogva unottan csinálja,és legtöbbször nincs is benne köszönet,de ha mndom neki,hogy megmutatom,mert nem leeht ezt elsőre megtanulni,csak piszkálódásnak veszi.ha pénzt adok neki elsorja.adtam neki 7 ezer forintot hogy vegyen cipőt,elszurta a pénzt peersze cipőt azt em vett.nem vagyunk egy veszekedős család,de vannak az együttélésnek bizonyos normái,a szobályáról inkább ne is beszéljünk,már be se merek menni.egésznap ég nála a villany,redőny persze lehúzva és amikor megjegyzem,hogy drága az áram,nappal van huzza fel a redőnyt morog,hogy őt miért cseszegessük.és még sorlhatnám,beszéltünk vele szépe,meg akaratosan is.az eredméynt talán az idő hozza meg.Én úgy érzem elég nagy szabadságot adok neki,próbáld emagyarázni a szüleidnek,hogy ha adnak neked mozgásteret,döntösteret,szabadságot,te azzal nem fogsz visszaélni.Én önnálóságra szeretném nevelni a fiam,sajnos ezt ő még nem hagyja,támadásnak veszi,te próbáld elmondani szüleidnek hogy az élet önnálóságról szól,és ha megfogják unonos,untalan a kezed sosem fogsz önálló lenne,persze lehet édeni,óvni is akarnak,de vannak dolgok amiket a saját hibájukból kell megtanulniuk,át kell érezniük,és változtatni kell.ne aggódj ha nyugodt békés és szeretetteljes hangnemben mondod el ezt nekik,nem hiszem,hogy neked fognak esni.ird meg mire mentél,és változott e valami.
2011. ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 :) :) :) ***** válasza:
Mond meg nekik hogy már felnőtt vagy és ne szóljanak bele.
2011. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!