Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam a szüleimnek...

Kiscini02 kérdése:

Hogy bizonyítsam a szüleimnek hogy már nem vagyok gyerek, és hogy ne kezeljenek úgy?

Figyelt kérdés
Egy 17 éves lány vagyok , és a szüleim most "eszméltek rá" hogy a kislányuk lassan felnő..szeretném ha többet mehetnék el otthonról akár több napra. És hogy ne féltsenek mindentől.Mindig felelősség teljes vagyok, és nem vagyok egy szeleburdi buta lány.Azt hiszem ,elég érett vagyok fejben is nemcsak külsőleg.Szóval segítsetek mit tehetnék hogy lássák egyedül is boldogulok?:) köszönöm a válaszokat :)
2011. ápr. 17. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
hehe, ez jó, szóval nem vagy szeleburdi..? :D
2011. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
.szeretném ha többet mehetnék el otthonról akár több napra. És hogy ne féltsenek mindentől.Mindig felelősség teljes vagyok, és nem vagyok egy szeleburdi buta lány.Azt hiszem ,elég érett vagyok fejben is------>Ha ezt nekik mondod lehet nem kell mást tenned :)
2011. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Azért ne felejtsd el, hogy nem vagy még nagykorú! Addig pedig ők felelnek érted, és a szüleid még élnek örökké aggódni fognak érted, hiába leszel 30 éves is akár...és ez természetes is.
2011. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Véletlenül tette ebbe a kategóriába :D én simán az egyébre kattintottam ..még új vagyok itt látszik=/ , amugy a második kommentelőnek : hát nem :) már nem érzem magam gyereknek egyáltalán ^^tudom, nemcsak a gyerekek lehetnek azok, de mégis :D én inkább a párkapcsolatomon szeretnék ezzel jót tenni..hogy többet lehessek vele. Multkor is amikor el akartunk menni egy koncertre anyám felhívott vagy 10-szer és a legjobb barátaimmal mentünk, akik vigyáztak rám (egy egyszerű pop koncert) szerintem ez nem normális aggódás :D de apa rosszabb =(
2011. ápr. 17. 15:08
 5/12 A kérdező kommentje:
14:58-as :) köszönöm szépen a tanácsot , van 3 másik tesóm is, és ezért velem nagyon nem foglalkoznak, és rengeteget kel segítenem..néha egyedül érzem magam mert az érzéseimre elfelejtenek figyelni, viszont van egy párom aki nagyon aranyos :) és kiáll mellettem :) úgyérzem néha hogy csak rá számíthatok =/
2011. ápr. 17. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Amíg rájuk vagy utalva, el kell fogadnod az ő nevelési elveiket.

Egyáltalán nem biztos, hogyha betöltöd a 18-at, másként állnak majd hozzád. Az apák általában sokkal jobban őrzik a lányaikat. Egyet tehetsz, ha felnőtt leszel, elköltözöl.

2011. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
17 évesen mindenki érettnek hiszi magát, csak később jön rá az idő távlatából, hogy nagyon nem úgy volt az :D
2011. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
15:29 tudom persze és énis ezen vagyok :) hogy elköltözhessek, ezért majd szeretnék valami munkát keresni , abból pedig letenni először a jogsit:) a jogsi alakul mert előre tanulok kresszt.Apa szerintem kicsit erőszakosan érvényesíti a "nevelési elveit ".Oktatási tagozatra járok és tanulok pszichológiát...egészen máshogy néz ki az a modell ahogy elvileg a gyerekedhez kéne állnod mint ahogyan ő teszi .Anyu a legjobb barátom, és egyben a világ legjobb anyukája..csak apa túlzottan óvni akar engem.Komolyan szerintem elmegyek valami önvédelmi tanfolyamra..hátha akkor egyedül mehetek el valahová. Könyörgöm a barátaim a pasijukkal mennek nyáron a Szigetfesztiválra, vagy külfölre nyaralni..én meg szívhatok megint egész nyáron otthon.=/ Mert hogy túl kicsi vagyok még ahhoz, hogy mászkáljak...Én csak egy kis teret kérnék tőlük...hogy ne legyek már apuci pici kicsi lánykája -.-" (hozzáteszem nem járok diszkókba, nem dohányzom és nemis drogozom) Egyszerűen szerelmes vagyok , és jólenne ha az ősök törődnének néha az érzéseimmel =/.
2011. ápr. 17. 15:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalember odaállhatna a szüleid elé, hogy elékérjen és megigérhetné hogy nagyon fog vigyázni rád. Nekem ez bevállt! Erre a szülők sem tudnak nemet mondani.
2011. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te egy érett ember vagy, csak a stílusod olyan, mint a tömegtiniké :)
2011. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!