Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A nők mért gondolják úgy vagy...

A nők mért gondolják úgy vagy veszik természetesnek akár alíg ismert, alíg látott gyereknél ha náluk van kérdezés néklül ha fürdik, vagy átöltözik rányithatnak?

Figyelt kérdés

A.,Szóval mért gondolják sokan hogy csak azért mert gyerek rá lehet nyitni,és csak úgy beszól ne zavartassd magad?


Nekem soha meg se fordulna a fejem mindegy milyen helyzet van hogy a gyerek megkérdezése nélkül


rányissak,egy 6 évestől is megkérdzem nem szégyenlős.



B.,Meg azt sem értem ha elválnak a szülők és élettársa lesz valamelyik szülőnek azért ott is mi előtt benyitogatnánk a gyerekhez csak úgy szerintem fel kellene mérni zavarja a gyereket vagy sem.


Csak általánosságban kéredezem ezeket,mert én is tapasztalatam ezt.10 évesen nagybátyáméknál nyaraltam és 1 éve volt új feleség és ő is úgy gondolta hogy bárki gyerekéhez,nemtől függetlenül benyitogathat.Még jó hogy sok víz és hab volt a kádva,de még így is kellemetlen érzés volt nekem.Vagy a barátoméknak nevelő apjuk volt alíg pár hónapja és ő is csak úgy gondolta rájuk nyithat,aztán mért húzzák össze magukat nem értette.


2011. máj. 3. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez bunkóság, nálunk sosem volt divat a benyitogatás. ha valami nagyon kellett, bekopogtunk és megkérdeztünk, hogy bemehetünk-e (de ez sem sűrűn volt)

16L

2011. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Énse értem.

Mondjuk Nekem már anyukám is kpog,de mondjuk régen ő is mindig benyitott,mikor zuhanyoztam,mert "halaszhatatlan" dolga volt,de apukám még kopogni se kopog,nem is az,hogy szégyenlős vagyok-e vagy sem,de nem normális dolog nálunk ez a lessük meg egymást téma :)

15 éves vagyok hugom 6 éves és hugom már kiküldi anyumat-apumat is és én maradhatok bent,neki ez vállt természetessé mindenkinek más.

2011. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én nem is a saját szülőkre gondolok hanem inkább hogy sokszor nagynénik vagy alíg ismert rokonom,vagy alíg látott rokonok,meg általánosságban is ezt tapasztalatam.Hogy csak mivel nő,vagy esetleg még gyereke is van azt gondolja hogy ez feljogosítja hogy minden kérdezés nélkül rányisson bárkire is.


Szerintem is elég nagy tapintatlanság.Az én szüleimnek meg se fordult a fejébe hogy ha nálunk aludt valamilyen rokon gyerek,vagy egy barát hogy rányisson még ha kicsi is volt akkor is megkéredzték szégyelős,kell e segítség vagy bármi.

2011. máj. 3. 20:31
 4/16 A kérdező kommentje:

Szóval nem édes szülőkre gondolok,vagy olyan rokonokra akik igen közeliek,közel állnak hozzánk,mert ott megint teljesen más a helyzet.

Hanem nem saját gyerek és felnőtt viszonyára,és az ott történő nyitogatásokra.

2011. máj. 3. 20:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Rám csak egyszer nyitott unokatesóm felesége,de akkor mindkettőnk "idegen"(keresztanyámék,az ő anyósa) házában voltunk.Szóval csak ott nyitott rám,akkor még körülbelül 5-6 éves lehettem,azt sem tudtam,mi az,hogy szégyenlősnek lenni.Nem is zavart.Volt persze eset,hogy nem szerettem,ha benyitnak.Volt pár kellemetlen élményem azzal kapcsolatban,hogy láttam pld apámat meztelenül.De akkor nem én voltam a hibás,hanem ők,mivel kiskoromban járkáltak előttem meztelenül.Na,én ezt nem támogatom.Ha lenne gyerekem,mindig felöltözve látna.Nem vagyok híve a gyerek előtti meztelenkedésnek.És fordítva sem.Bár én már nem vagyok szégyenlős,azért szeretem,ha békénhagynak,amikor fürdök,alszok..stb.Legjobb barátnőmnek viselem csak el,ha mellettem alszik,mikor itt alszik:)

15/L-17/L

2011. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek már tud egyedül öltözködni és fürdeni, bunkóság csak úgy rányitni. Neki is van szeméremérzete.
2011. máj. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én is hasonló véleményen vagyok,azon mondjuk nem látok kivetni valót,ha a gyerek nem szégyenlős és a saját szülője megy be hozzá,persze kopogtatva.Vagy az sem annyira kiakasztó ha a szülőket látja a gyerek,ha az a gyereket nem zavarja,ha a gyerek ettől zavarba jön,kellemetlen neki,akkor ezt figyelembe kell venni.


De az azért tapintatlanságra,tudatlanságra vall,ha már iskolás korú gyereknél,vagy akár egy önállóbb,öntudatosabb óvisnál,akinek azért van már önállósága,el tudja látni magát,öltözni,fürödni stb tud és egy szinte idegen csak úgy és nem véletlen rányitásra gondolok benyitogat.


Volt egy barátnőm és ők meg a ritkán látott nagyszülőkhöz mentek nyaralni pár napra és az ottani nagynénijéék vitték őt meg a bátyám Balcsira fürödni és a lényeg,hogy nem akarták megvárni hogy öltözőbe öltözenek át a gyerekek,(a nagynéniék már elve fürdőruhában voltak)és a gyerekeknél úgy gondolták nyugodtan vegyék át ott a strandon mások előtt,pedig már nem voltak olyan kicsik,(a csaj 9,5 és srác meg 11 volt)és hiába mondták hogy nem szeretnék,nem értették mi a gond,meg hogy még gyerekek meg ilyeneket nyomtak le,a barátnőm meg mesélte hogy úgy öltözött át,hogy a polóját teljesen lefele nyújtotta,így takart és gyorsan levette alul a bugyit és felhúzta a fürdőruha alsó részét és poló alol vette fel a top részt,a srác szintén a trikó lehúzásával takarta magát,meg bokrot kersetek ami takar is.Mondta nagyon kellemetelen volt,vissza fele meg nem is mertek nagyon úszkálni,hogy inkább száradjanak meg,ne hogy ott még le is kelljen vetkőzni.Azt mondta nagyon kellemetelen volt.

Azért ez nekem durva,ha lenne 2 év körüli gyerekem még őt sem vetkőztetném tök meztelenre ott ahol tömeg van,nem hogy már kamasz gyereket.


Nem tudom sokan mért ilyen tapintatlanok,mért ilyen figyelmetelenek.

2011. máj. 5. 19:54
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor szabad bemenni egy gyerekhez, ha fürdik, vagy öltözik, ha ez őt nem zavarja. Ha egy családban amúgy is természetes a meztelenség, akkor oké, belehet menni, de ha otthon sem egymás előtt öltözködnek, vagy nem mennek be a másikhoz amikor fürdik, akkor nem, mert azzal megalázzák a gyereket!
2011. máj. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van ebben.Nekem meg sem fordulna a fejemben hogy kellemetlen helyzetbe hozzak így bárkit is,mert már egy 5-6 éves is lehet szégyenlős,zavarba jöhet.De nem tudom mért van ez sok nőnél,felnőttnél,az lenne a minimum hogy ha ráadásul nem a saját gyerekéről van szó,megkérdezi,meg egyáltalán egy nagyobb gyereknél nincs is ilyen helyzetekben semmi keresni valója ott.
2011. máj. 6. 18:15
 10/16 anonim ***** válasza:
A párom fia hat éves lesz,már én sem nyitnék rá.Tavaly még rányitottam,mert ő kért törölközőt,meg segitettem becsukni a zuhanyajjtót mert akadozott.Mondjuk én már akkor is aggódtam nem zavarom e őt.
2011. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!