Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sokat veszekszem mostanában a...

Sokat veszekszem mostanában a lányommal (15). Nem tudom mi történik vele, ez normális, vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés
Nagyon megrémít, olyan mintha nem érezné a tetteinek a súlyát, ha csinál valamit nem meri bevallani, csak már a legvégén, amikor nem nagyon lehet mit tenni.
2011. máj. 4. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

kamasz. Ne rémítsd el, a veszekedéssel csak az éred el,hogy tényleg nem csak bevallani, de elmesélni se fog semmit.

mondd meg a véleményed, ha hülyeséget csinált, de minden jelnet nélkül. És próbáld visszaszerezni a bizalmát.

(és emlékezz amikor te voltál kamasz, hogyan éreztél a szüleiddel szemben)

2011. máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvike95 válasza:
én is most vagyok 15 éves és bevallom h én is csinálok hülyeségeket.. alapvetően azért nem valljuk be mert általában reméljük hogy valahogy el tudjuk majd simítani a nélkül hogy a szüleink megtudnák és ne kelljen veszekedni velük...
2011. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy viselkedjem? Az az érzésem, hogy lehet hogy én sem tudom jól kezelni a helyzetet. Mit javasoltok?
2011. máj. 4. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyum is sokat veszekedik velem.Közte és köztem talán az a baj,hogy mindketten makacsak vagyunk.Én próbáltam régebben dolgokat megbeszélni vele.Mikor elmondtam a kis titkaimat régebben,akkor másnap reggel mindig visszahallottam lentről.Most jönne az a duma,hogy persze,nem illik hallgatózni.Mégis meghallottam,hiába nem hallgatóztam.Aztán már alig mondtam el neki valamit.Múltkor(talán 1-2 hete) szünet volt az iskolában,és segítettem neki.Mindenbe belekötött,hogy ezt nem csinálom jól,meg azt nem.Persze,hogy nem lesz szép az ablak a két emeletes ház emeletén,ha én takarítom az erkélyről,mikor tériszonyom van!És persze ne felejtsük el azt sem,hogy mindenki előtt leégetett régebben.Voltam egy táborba(mindig ezt mesélte),és az első nap sírva fakadtam este,mert én haza akartam menni,mert itthon jobb volt akkoriban.De már nem azért sírnék néha,hogy hazajöhessek,hanem,hogy hadd menjek már el valahova több napra.Mikor meg nem akarok menni,mert itthon akarok lenni egyedül,akkor gyerünk kislányom,mozdulj már ki.Ezzel szekál mindig.

Az én hibáim pedig,amit beismerek szintén,hogy néha nem úgy szólok neki,ahogy azt kellene.Nem jól kezelem a helyzeteket,nyilván.De hát mit is várnál egy 15 évestől?Csodát nem lehet.Minden bajom van nekem is.Az iskola leköt,annyi gond van ott is,hogy csak na.Lehetetlen ezer fele figyelni.Reggel a buszról már minden ember problémáját fújom.Az osztálytársaim problémáit mindet fújom szintén.Mert nekem mondják el.Összetettebb probléma az egész,itt nem hiszem,hogy akármit is elrontott volna anyám.Nem kellene állandóan szekálnia dolgokkal,és nem a csokival kellene "lefizetnie",hanem a szeretettel.Tudod,velem lehetséges beszélni,de teljesen más nézetem van,mint anyámnak.(egyébként bocsi,hogy tegezlek).Anyám 50 éves én meg 15.Az ő élete egész más volt akkoriban.

Mit lehetne csinálni,hogy ne veszekedjünk folyton?

Azt,hogy ő is engedjen a saját igazából,és akkor én is engedek nyilván.Amikor magyarázok neki,figyeljen oda,mert én is odafigyelek rá.Ne vágjon a szavamba!Nem vagyok drogos,hogy bántson,nem cigizek,meg nem járok diszkóba hétvégente.De van életem!

Annyit hozzátennék,hogy hidd el,mindez változni fog.Csak engedj a lányodnak!Valószínű,hogy akkor ő is másként áll majd hozzád.Nyugodj meg,ez így most normális!

2011. máj. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Én sosem veszekszem vele, és általában elengedem mindenhova, ha rend van a szobájába, és ha megtanult.(vagy ha hazajön és utána tanul.) Értelmes gyerek, sokat segít, soha nem veszekszünk.Ha elmegy valahova ő mondja meg hogy meddig akar maradni, de viszont ha nem jön haza addigra, akkor én rögtön hívom, és elmegyek érte.

Minden gyerek más, ahogy minden szülő is.

30.N

2011. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen típusú veszekedéseitek vannak, mert úgymond témától függően más lehet a megoldás. De próbálj meg beszélgetéssel közeledni felé úgy, hogy mesélj neki a saját fiatalkorodról, te miket csináltál, milyen élményeid voltak, mi az amit esetleg megbántál és utólag rájöttél a szüleidnek volt igaza, stb. Én biztos ezt tenném, ha te megnyílsz előtte, akkor ő is nagyobb bizalommal lesz irántad.
2011. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!