Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinál egy szülő, ha...

Mit csinál egy szülő, ha 14-15 éves fiáról kiderül, hogy bizarr parafíliái (perverziói) vannak?

Figyelt kérdés

Lényeges, hogy kiderül, tehát a fiú nem magától vallja be.


Azért kérdezem, mert ennyi idős koromban egy nagytakarítás során édesanyám olyan fiókokban járt, ahol én a fétisemhez tartozó tárgyaimat rejtegettem (konkrétan pelenkát és cumit). Elképzelhető hogy észrevette, de azóta se hozta szóba (nekem óriási szégyen lenne).


Tudni kell, hogy a parafíliákat nem lehet gyógyítani, tehát hiába vinné el a szülő pszichiáterhez a gyerekét, nem tud vele mit kezdeni. Szülőknek mit kéne csinálni egy ilyen helyzetben?


2011. máj. 9. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem is tudom.Nekem nincsenek ilyen furcsa szokásaim,nem is vagyok mondjuk fiú.
2011. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha en lennek egy ilyen helyzetbe levo szulo ,elmennek egy pszichiaterhez es kikerdeznem ,hogy hogyan viselkedjek en a fiammal hogy ne okozzak kart az egyebkent is serult szemelyisegenek!
2011. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Először is ide nem hiszem, hogy pszichiáter, hanem pszichológus kell. Olyan nincs, hogy ezt nem lehet kezelni, mert amit te írsz, az nem normális, valószínű valami lelki rendellenességre vezethető vissza. Nos én leülnék a gyerekemmel beszélgetni, és megkérném rá szépen, hogy legalább próbáljuk ki, hátha szakember segít. Nem azért, mert szülőként cikinek érezném, vagy kevésbé szeretném a gyerekem így, hanem elsősorban önmaga miatt, nehogy ebből a későbbiekben problémái legyenek, illetve mondanom sem kell, hogy így barátnőt találni elég nehéz lesz. Ha mégsem válna be, akkor pedig ameddig ezt ő a helyén kezeli és nem befolyásolja más teendőiben, kénytelen lennék elfogadni.
2011. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mire használtad a pelenkát meg a cumit? Magadon? Vagy máson? Bocsi, hogy faggatózom, de erre kíváncsi vagyok mert nagyon nincs előttem a kép. :O Amúgy szerintem anyukádnak sem az ugrott be, amikor meglátta...
2011. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyukád ha észre is vette , nem asszociált a szexre. És mivel nem asszociált rá megkérdezte volna, ha megtalálta volna. Amúgy mit csinálsz a pelenkával és a cumival? Felveszed és beteszed a szádba? Közben mit képzelsz el? Hogy egy védtelen csecsemő vagy, és megerőszakolnak?
2011. máj. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

már elég nagy vagy, de sokszor elfelejtődik egy dolog:

az anyukád szeret. valszeg megvan a velemenye mindenrol (ami lehet tok mas mint a tied), de ettol meg szeret.


lehet, hogy varja, hogy te hozd szóba.


amugy lehet, hogy (szerinted) nem lehet segiteni, de nyilvan jól esne neked, ha valaki elfogadna olyannak, amilyen vagy. es ennel anyukad keresve se jobb ember.

persze most nyilvan azt gondolod, hogy huye vagyok, meg nem ismerem.. lehet, hogy igazad van. csupán vegiggondoltam, hogy en mit csinalnek a fiammal.

szeretnem, tamogatnam, megbeszelnem vele.

(nem tudom miert eroltetnek barmit, pszihomokust, ha masnak nem art vele. mindenkinek vannak fantaziai, mindenki masra gerjed, istenkem, te erre. remelem lesz olyan baratnod, aki elfogadja, vagy akit hasonloan felizgat :)


mellesleg a ferjemtol kaptam vibratort, nem hasznalom, csak vele. van gesagolyom is..en is vettem a ferjemnek egy tok jo kis jatekszert..

anyosom meg olyan, hogy szeret pakolaszni..es a ferjem alsogatyai kozt megtalalta

a ferjem bosszankodott rajta, anyos ugy csinalt, mint aki nem talalt semmit, en meg nevettem egy jót

ezt csak azert irom le, hogy tudd, nem csak te vagy az egyetlen, akit "rajtakaptak" :)

2011. máj. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek sem árt, ha pelusozol meg cumizol. Ha neked ez jó, tedd. Azokkal a problémákkal fordulnék orvoshoz, amikkel másoknak vagy önmagának kárt okoz a gyerekem. Amúgy pedig reménykednék benne, hogy megtalálj a párját valahol a világban. Ettől még lehet jó ember. :)
2011. máj. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én is jártam hasonlóan 14-15 évesen... csak lány vagyok :D és más jellegű a fétisem...


az én anyukám sem szólt, de aztán néhány nappal később - gondolom addig gyűjtötte a bátorságát - rákérdezett. Aggódott. És sírvafakadt... bár ez nem olyan ritka nála :)

Azt kérte ne csináljam, én meg mondtam, hogy jó.

Kínos volt és kb. felesleges. Semmit nem oldott meg... hiszen ő sem hülye, biztosan tudja, hogy ez nem így működik.


Amúgy az még hozzátartozik, hogy nálunk tabu a szex téma. Hivatalosan a mai napig nem vagyok felvilágosítva :)


Az én véleményem szerint az a lehető legrosszabb hozzáállás, hogy mindenképp "meg kell gyógyítani" a gyereket... ha olyan jellegű, akkor kinövi, megunja, ha nem olyan jellegű, akkor meg csak szorongani fog, mert nem tartják normálisnak... De ez csak az én véleményem.


Egyébként itt elhangzott a pártalálás nehézsége... Ez egy mondvacsinált indok... Először is ... a pártalálás mikor egyszerű? A szexuális érdeklődés csak egyetlen szempont..

Másrészt pedig rengeteg kifejezetten fétis témájú közösségioldal, társ- és szexpartnerkereső oldal létezik, illetve klubok, szórakozóhelyek...

Az azonos érdeklődésű emberek megtalálják egymást.

2011. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok..


még hozzá tenném, hogy annyi lett az eredménye a beszélgetésnek, hogy figyelmesebben rejtettem el a dolgaimat, hogy ne aggódjon, ne boruljon ki...


most már külön élek, 10 hónapja életem eddig legjobb párkapcsolatában, melyben a fétis szex is szerephez jut... és egész normálisnak képzelem magam :)


l/22

2011. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy megtalálta. Egyébként a legtöbb embernek vannak fura szokásai. Ez még mindig jobb mintha állatokat kínoznál vagy nőket erőszakolnál.
2011. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!