Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyum miért nem akar elengedni?

Anyum miért nem akar elengedni?

Figyelt kérdés
14/L vagyok 9.-es nyáron a pasimmal ő 17 és még 4 másik osztálytársával két pasi meg két csaj leszeretnénk menni a balcsira pár napra. A pasimmal 3 hónapja járunk és anyum azt mondta, hogy nem mehetek el de nem értem miért? Szerintetek?
2011. máj. 11. 21:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem anyádat kérdet???


Amennyiben erre a kérdésre magadtól nem tudod a választ, szerintem felesleges magyarázni.

Egy 14 éves még gyerek, akiért a gondviselője - itt a nevezett anya - visel teljes felelősséget.

2011. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
77%
Mert félt. Egyértelmű szinte, hogy egy ilyen kiruccanás alkalmával bármi megtörténhet ha ennyien vagytok együtt, pláne, hogy a 'pasid' is ott lesz veled. Egy az, hogy mivel 17 éves, nem tudom szűz-e még, vagy neadjaisten, te az vagy-e (sajnos ez ma már nem lenne meglepetés, nem személy szerint rád értem, de ez szinte természetes..-.-) A másik dolog, hogy 14 éves vagy, igencsak fiatal, pláne egy 17 éves fiú oldalán. Én is rettegnék szülőként, ha ezzel állna elő a lányom, viszont ha annyira megbízható, tisztességes és őszinte, akkor feltételekkel, de átgondolnám, hogy elengedném-e. Természetesen azokat, akikkel menne vagy/ és a szüleiket mindenképpen ismernem kéne hozzá, hogy elmehessen. Meg még a többi 'apróság' pl: pia, cigi, drog tabu. Számíts rá, hogy nem enged el, bár anyukádat nem ismerjük. Ha így lesz, esetleg győzd meg, hogy aludjanak nálad a barátaid, mert valljuk be: minden szülő nyugodtabb, ha otthon van a lánya, nem máshol, ismeretlen helyen. Vagy közelebbre menjetek, szomszéd falu vagy nyaralópark. Remélem segítettem.
2011. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

Részletes véleményt nem írok még kitiltanak...

Én nem csodálom hogy nem enged el anyád.

2011. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
97%
Mert félt és joggal. 14 évesen én sem engednélek el a "pasiddal".
2011. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj, én sem engednélek el. 14 évesen még kislány vagy a pár napos Balcsizáshoz, főleg, ha a "pasid" is veled lesz.
2011. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Hát bocs, de a 14 éves gyerekemet én sem merném elengedni, akkor se, ha van ott még öt darab 17 éves. Nagyon jól tudom, hogy az ilyen balatoni kiruccanásokon mennyi alkohol szokott fogyni (voltam ilyenen már párszor), és nem venném be azt a dumát, hogy "én nem is fogok inni". Gondolj bele, ha valami történik veled, akár csak megbotlasz és szerencsétlenül esel el, a szüleid még csak érted sem tudnak menni azon nyomban. Szerinted mit éreznének? Arról nem is beszélve, hogy minden évben akad pár észlény, aki kitalálja, hogy milyen poén részegen/másnaposan beúszni a tóba, aztán valamelyik mindig megfullad. Tavaly is volt ilyen, ráadásul azok nem 14 évesek voltak, hanem idősebbek. Na akkor gondolj bele, te még fiatalabb is vagy, érted mennyire aggódnának a szüleid.

Így, hogy már én is szülő vagyok, számtalan dolgot fel tudnék sorolni, amitől egy szülő joggal tarthat, hogy majd a gyerekével ez meg az fog történni. És mint már mondtam, nem idegen számomra ez a balatoni pár napos haverokkal való nyaralás, tudom, hogy zajlik az ilyen. Pl. tavaly is voltam a barátaimmal három napot, na ránk igazán nem lehetett azt mondani, hogy annyira duhajkodtunk volna, bár azért a sörök fogytak rendesen, de nem volt kimondottan vadulás, a szomszéddal mégis meggyűlt a bajunk, pedig még csak zenét sem hallgattunk, csak a ház előtt beszélgettünk, azt sem hangosan, csak bent ugye nem lehetett cigarettázni, ezért ültünk kint. Azért azt megnéztem volna, hogy 14-17 évesen ezt hogy meccsezte volna le valaki a háklis szomszédokkal, mert nekünk sem volt egyszerű menet, valahogy mégis sikerült majdhogynem teljesen kultúráltan megoldani (k*rvaanyázás pl. csak a szomszéd szájából hangzott el, mi szalonképesen fejeztük ki magunkat). Még mondtuk is a szomszédnak, hogy oké, akkor döntse el a rendőrség, hogy túl hangosak vagyunk-e, mi állunk elébe, tényleg jöjjenek ide nyugodtan (elmentek a ház előtt legalább háromszor, és egyszer se álltak meg, pedig azt figyelték, hogy hangoskodnak-e valahol), de azért azt megnézném, ha csupa fiatalkorúra rendőrt hívnak, akkor mennyire tojnak be, mert gondolom estére már egyik sem lenne szín józan, a rendőrség meg nem díjazná ezt szerintem.

És ez még egy lazább probléma, ennél jóval durvábbakat is tudnék mondani, amik miatt az anyukád aggódhat.

Mondjuk még ha TÉNYLEG nem is iszol, nem rúgsz be, akkor is egy rakás dolog történhet, akár úgy is, hogy nem a te hibádból, a lelkiismeretével meg anyukádnak kéne elszámolni, hogy miért is engedett el.

Az még oké, hogy a 17 éveseket elengedik, ők már tényleg nagyobbak, bár én azok miatt is épp eléggé aggódnék, de elismerem, őket már nem lehet lakat alatt tartani, viszont 14 évesen ezt még túlzásnak érezném.

2011. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%

14 évesen még a barátnőiddel sem engednélek nem hogy a pasiddal. Igaza van anyukádnak, ráadásul 3 hónap? összeköltözni rögtön nem akartok esetleg?

Elég baj, hogy te nem érted miért nem enged el, ebből látszik mennyire gyerek vagy.

2011. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
95%

22:17


"Arról nem is beszélve, hogy minden évben akad pár észlény, aki kitalálja, hogy milyen poén részegen/másnaposan beúszni a tóba, aztán valamelyik mindig megfullad. "


A rokonom 22 évesen fulladt bele egy bányatóba. Napokkal később találták meg a búvárok a testét.

2011. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
49%

Én azt sem engedném, hogy 17 éves pasid legyen, de hát sajnos a mai világ ilyen.:(

Hát valószínű anyukád is félt, és azért nem akar elengedni.

2011. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
mi a kifogásod az ellen, hogy 17 éves pasim legyen csak 3 év van köztünk.
2011. máj. 11. 23:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!