Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyunak?

Hogy mondjam el anyunak?

Figyelt kérdés

Tegnap a suliban felvilágosítás volt, a szexről, menstruációról, ilyesmikről, és kis füzetet is kaptunk ezekről a dolgokról.

Hétfőn lesz szülői, és valószínűleg ofő el fogja mondani a szülőknek, hogy volt egy ilyen.

Ezért talán jobb lenne ha anyu tőlem tudná meg, de nem olyan a kapcsolatunk, hogy bármi ilyenről tudjak vele beszélni. Az ha szülőin tudja meg, az talán még rosszabb, mert majd fogja mondani, hogy "miért nem mondtad?"

Elmondjam neki, vagy ne?

Ha igen, akkor hogy?

14/L


2011. máj. 14. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én úgy csináltam annak idején(nekünk tavaly volt),hogy amikor hazamentem és anya kérdezte mi volt a suliban,mondtam,ezt meg ezt kaptuk és beszéltek róla. Ennyi:D

Ja és mond el.. de könnyebb lett volna tegnap:S

14/L

2011. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

"tegnap felvilágosító óránk volt

holnap szülői"

ez elég, ha visszakérdezz akkor válaszolgass

légy laza ne görcsölj

gondolom hogy mi a gonod nekem is hasonlók voltak

hidd el ebben az esetben a "leszarom tabletta" a legjobb megoldás

2011. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Én nem mondanám el. Neki kellett volna vennie a fáradtságot, hogy ezekről beszéljen veled. Nem tette, most meg te érzed magad kellemetlenül. Félre ne értsd, anyukád biztos csak túl szemérmes, attól még nyilván jó anyuka, akit lehet szeretni és tisztelni. Tedd is azt. :)

Ha valóban rákérdez, hogy "miért nem mondtad", én nemes egyszerűséggel annyit mondanék, hogy mert nem szoktunk ezekről beszélgetni. Ez nem bántó, és igaz is. Hátha picit összeszedi a bátorságát ettől (meg te is), és tudtok egy jót beszélgetni.

2011. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A "Leszarom tabletta" jó dolog. Én is vettem már. :)))

Amúgy csak lazán közöld vele,mint ahogy mást is máskor.Tudom,hogy nem könnyű,de görcsölni sem jó rajta.Ez az élet rendjéhez tartozik.

2011. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
miértt kéne neki elmondanod?
2011. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülő dolga lenne a felvilágosítás. És ez ne egy beszélgetés legyen, hanem egy folyamat. Annyit kell a szülőnek mondania, amennyit a gyerek kérdez. És már óvodás kortól, nem kamaszkorban.
2011. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem muszáj elmondani...de ha mégis elakarod,akkor mondd,hogy tegnap volt felvilágosítás,csak szólok,hogy tudj róla.:D
2011. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet, hogy velem van a baj, de nem értem, mi olyan durva ebben.

Mesélj sulis dolgokról, mondd el, hogy volt ilyesmi, vagy tereld hasonló irányba a témát. Mutasd meg a füzetet, hogy mit gondol róla, etc... Természetes, hogy ilyen korban már szó esik a nemi dolgokról, anyukádnak is el kell fogadnia, hogy nem vagy már annyira kislány, igaz, hogy inkább tőle kellett volna hallanod, de már mindegy, jobb ez, mint hogy semmit nem tudsz a védekezésről, satöbbi...

14/L

2011. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ilyen volt nekünk is..mi is kaptunk ilyen dolgokról füzetet és hozzá betétet.anya hazajött megkérdezte mi volt suliba megmutattam neki a csomagot és azt mondta h jól van és értettem e mindent.
2011. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy Anyud leharapná a fejedet, ha mástól tudná meg, hogy volt felvilágosító óra a suliban. :) Amúgy egyszerű: elmondod Neki, hogy jött egy orvos/védőnő a sulitokba, aki a mensiről és a fogamzásról beszélt Nektek.


26/L

2011. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!