Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg anyunak ezt?

Hogy mondjam meg anyunak ezt?

Figyelt kérdés
Ne gondoljátok a kérdésből, hogy csináltam volna valami rosszat, vagy ilyesmi... 13 éves vagyok, és valószínűleg valami hüvelyi fertőzésem van, olyanok a tüneteim. És hát nem valami jó :(. Nem a nők egészsége kategóriába írtam, mert lehet, hogy inkább ide való. Tudom, hogy el kéne menni dokihoz, de elég messze van tőlünk, úgyhogy csak anyukám tud elvinni, és igen, ez a probléma, ami nevetséges: nem merem neki elmondani. Amikor még 3-4 éve megjött, akkor is szégyelltem magam előtte, mikor elmondtam neki, de az is kb. 1 mondat volt, nem igazán szoktam vele ilyesmiről beszélni... Most mégis, hogy hozzam fel neki? Nem tudom, ez nálunk miért nem ilyen egyszerű :(.
2010. jún. 4. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
"Anyu, szükségem van a segítségedre, szeretném ha elvinnél nőgyógyászhoz!" Biztos, hogy segíteni akar majd!
2010. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Én ugyanilyen szégyenlős voltam, mint amit te is írsz, én nem is mondtam neki ki, hogy megjött, hanem vagy egy órán keresztül találgatott, mert mondtam neki, hogy beszélgessünk, de semmit nem mertem mondani:)) Huuuhhh de régen volt már, azóta ennek a bizonytalanságnak nyoma sincsen.

Szóval ezzel az egésszel azt szeretném mondani, hogy teljesen tisztában vagyok az érzéseiddel. Próbáld meg félre hívni.. mondjuk este lefekvéskor odahívni a szobádba és úgy elmondani, hogy szerinted összeszedtél valami fertőzést és orvoshoz kellene menned. Szerintem segíteni fog:)) Ha végképp nem megy, írd le egy papírra a problémádat és azt add oda neki....

Ne izgulj, ő az anyukád, azért van, hogy ilyen esetekben a segítségedre legyen. HAJRÁ!!!

2010. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, gondolj arra, hogy ha nem kezeli egy orvos a problemad, akkor lehet, hogy kesobb nem lehet majd kisbabad. Kb fel perc kellemetlenseg lenne elmondani anyukadnak, hogy valamit osszeszedtel, de hosszu evek meg kellemetlenebb es fajobb vizsgalatai es szenvedesei(hogy nem, nem es nem jon ossze az a baba, hiaba vagysz ra) lehet a kovetkezmeny, hogyha nem mesz el. Ugye megeri szolni az anyukadnak?
2010. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez pofon egyszerű.Keresel egy alkalmas pillanatot,amikor kettesben vagytok,és pironkodva megkéred hogy vigyen el a nőgyógyászhoz,mert valahol összeszedtél valami fertőzést,..és ne felejtsd el biztosítani anyud hogy nem vagy terhes(a szégyenlős anyák azonnal erre gondolnak ha a lányuk ki ejti a nőgyógyász szót).Ezenkívül szeretném ha erőt gyűjtenél, és megéreznéd hogy te is nő leszel nem sokára.Ugyan olyan nő,mint anyud,vagy bárki nő a világon. A menstruáció,a hüvelyi fertőzés,a szex mind olyan dolog amiről nyugodtan,pironkodás nélkül lehet(kell) beszélni.Az élet velejárói...
2010. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pedig erről muszáj beszélni, mert ha halogatod, akár nagyobb baj is lehet belőle. Miért nem mersz róla beszélni? A nemi szerved sem mered megnevezni? Ezt nem kell szégyellned! Nincs abban semmi rossz, ha azt mondod Anyukádnak, hogy valami folyik a puncidból, csak nem tudod mi az és jobb lenne, ha elmennétek orvoshoz.
2010. jún. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
"Muter irány a nödoki!"
2010. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Biztos hogy fertőzésed van?és nem sima fehér folyásod,mert sok lány nem tudja hogy az normális dolog.

Ha erről nem mersz szólni akkor a vizsgálat milyen kellemetlen lesz,hisz 14 éven aluli személynél vizsgálatkor a dokin kivül vagy az általad választott személy v . egy ápolónő is ott van bennt.Én pont azért járok magándokihoz hogy ha vizsgálnak más ne legyen bennt a dokin kívül vizsgálatkor,mert engem zavarna.

2010. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
biztos, hogy nem fehér folyásom van, tudom, az nálam milyen szokott lenni, és nem ilyen. az az érdekes, hogy a dokitól nem félek, ő egy idegen ember és az ápolónő is, csak egyszerűen anyukámmal nem tudok megbeszélni soha semmit... elmondtam neki valahogy kínkeservesen és sírva, azt hitte, hogy azért sírok, mert azt hiszem halálos betegségem van vagy ilyesmi, de inkább nem mondtam el neki az igazi okot. mostmár tárgytalan a kérdés, köszönöm a bátorító válaszokat!
2010. jún. 5. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy hogy tárgytalan? akkor nem mentek dokihoz? el se mondtad neki hogy mi van?
2010. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem mentünk el dokihoz, vett nekem krémet, azóta már majdnem elmúlt teljesen.
2010. jún. 9. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!