Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a szüleink szerint nagyon nem vagyunk egymásra jó hatással a legjobb barátnőmmel,és mindig próbálnak minket valahogyan összeveszíteni.Anyám mostanában folyton belém köt pici apró piti dolgok miatt, (pl.nem találom reggel az ellenörzőmet stb) és a barátnőmnek szoktam néha ez miatt panaszkodni,de hát ki nem? Ma reggel kiderült h megnézte az sms-eimet,és talált egy olyan üzenetet,hogy:"azt nem írom le de a házit igen" Magyarul anyám azt hitte h én róla másolom le a matek házimat,pedig ezt az egészet úgy értettem h valamit nem írok le,amit nem üzibe akartam elmondani,de a matekházit igen.(nem volt suliba,és megakartam neki adni a leckét.) Nekem az is egy kicsit rosszul esett h nem bízik meg bennem,és szerintem az ilyen dolog eléggé magánügy én sem nézegetem az Ő sms-eit,majd a következő dolog az az volt,h azt hallotta vissza h olyanokat mondok h k*rva elegem van anyámból mocskos r*banc stb,pedig én ilyet nem mondtam,nem vagyok egy kis angyal,de a tiszteletet mindig megadom a szüleimnek.Persze ezt nem hitte el nekem..Megkérdeztem a barátnőmet arról h ez igaz-e h Ő ilyet mondott az anyjának(mert hogy anya tőle hallotta vissza) és azt mondta h alig beszél az anyjával..Én biztos vagyok benne h nem hazudik nekem,mert megmondtam h nembaj ha mondta,csak mondja meg ha így volt.Anyám eleve utálja a bnőmet mert nyáron rossz társaságba keveredett,majdnem összejött egy 19éves sráccal és ivott is egy kicsit,de nagyon megbánta. Én segítettem kikeverengi neki ebből is,de anya ezt valahogyan megtudta,és azóta nem a kedvence.Érthető is,de mit csináljunk h anya békéljen már meg avval,h én szeretem,és h Ő a legjobb barátnőm.Ráadásul eddig úgy volt,h egy suliba mehetünk,de most kitaláta h nem fog minket elenegedni együtt.:/ Hogyan szeretessem meg anyával?:$


14L


2011. máj. 16. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le beszélgetni.

Magyarázd el neki hogy sokat jelent neked a barátnőd.

Az ember ilyen fiatal korban barátkozik és ismerkedik ezzel együtt találja meg önmagát a nagy világban és kialakít egy sorrendet. Mindenféle téren. Anyukád lehet hogy ezért próbál terelni a helyes út felé lehet nem szimpatikus neki a barátnőd és ezért teszi ezt.

2011. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos, amit fontos tudnod, a bizalmatlanság oka szinte mindig önbizalomhiányról szól, azt vetíti ki a másik személyre - most éppen rád, de ha nem rád, akkor a szomszédra, apósra...

Ezt csak együttérzéssel, türelemmel, és... bizalommal lehet orvosolni. Bízz benne, hogy képes a változásra! Így ülj le vele beszélgetni, és ne várj az első üléstől nagy csodát, lehet, hogy le se ül, sőt veszekedés lesz belőle.

Akkor is érdemes megpóbálni!

Beszélgethettek arról, hogy mennyire fontos a bizalom, hogy létezhet-e egyoldalú bizalom (elvárhatja-e valaki, hogy bizzanak benne, miközben ő nem bízik a másikban, bizalom, önbizalom... és hagyni kell, hogy ő jöjjön rá, hogy ezeknek mi a jelentésük, jelentőségük. Ne nevesíts egyből, mert akkor tartózkodóbb lesz.

aztán tovább lehet más beszélgetések alkalmával lépni

De azért mutass "némi" felelősségérzetet. Győződjön meg róla, hogy nem vagy te olyan hülye... - bocs.

pár idézettel búcsúzom, ha kell még tanács szólj, figyelek. :)


"Az őszinteség önmagában még nem erény, legalább olyan fontos a jó közérthetőség is. Ha mindent egyszerre akarunk elmondani zavarossá válik a mondanivalónk."

Bródy János nyilatkozta az Őszinte dal (Fonográf együttes) szerzeményéről.


"A gyógyításhoz idő kell... de olykor alkalom is."

(Hippokratész)


Ja és hogy te mit kezdhetsz még vele, Tanulhatsz! Toleranciát, türelmet, megértést, konfliktuskezelést...

(komolyan gondolom!!!)


Sok sikert! :)

2011. jún. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!