Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Fontos!

Figyelt kérdés

A nővérem 8 hetes terhes,a baba "apukája" hallani sem akar róla.

Azt mondta,hogy ha gyerektartást mer kérni tőle akkor még a munkahelyéről is kilép.Egy utolsó gerinctelen alak...

pedig már 30 éves,a nővérem 22 lesz,nem volt köztük csak egy ilyen szex-kapcsolat.

mit lehet tenni ebben a helyzetben?a gyerektartás azért mégis jár a babának hamár egy ilyen balf.sz az "apja".


2011. júl. 4. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd ha megszületik a baba, akkor lehet tenni. Bíróságtól kell kérni az apaság megállapítását, de ha nem lesz bejelentett munkahelye, akkor nem lesz honnan letiltani a gyerektartást. Annyi van még, hogy akkor állam általi megelőlegezést lehet kérni, de ez max. fél évig járhat.
2011. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 4. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző jól leírta. A nővérednek jár majd a Tgyás, Gyed, vagy csak gyes? (volt/van munkahelye?)
2011. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen,dolgozik.
2011. júl. 4. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az állam által megelőlegezett gyerektartás nem fél évig járhat, hanem két évig. A keveredés gondolom abból van, hogy ehhez az kell, hogy fél év folyamatos tartozás legyen. Szóval ha az apa fél évig egyáltalán nem fizeti a gyerektartást (ehhez persze az is kell, hogy már legyen bíróság által megállapított tartásdíj), akkor lehet kérni ezt a megelőlegezett dolgot. Két évig adják (ha közben nem fizet az apa egyszer sem), utána újra lehet igényelni, de csak akkor adják megint, ha be tudták hajtani az elmúlt két év gyerektartását. Ebben az a szép, hogy itt már nem magánszemélynek, hanem az államnak tartozik, és adók módjára hajtják be.


Különben nálunk is hasonló helyzet volt, csak ott az apa AKARTA a gyereket, meg mondta is, hogy ő majd mindent megad neki. De nem maradtunk együtt, mégis, így is hangoztatta, hogy minden hónapban ennyit meg annyit fog fizetni. Aztán nem fizetett, mert egy pitiáner dolgon összeszólalkoztunk, és úgy akart engem büntetni, hogy nem fizetett (egy éven keresztül még csak felhívni sem tudtam, mert minden elérhetőségét megváltoztatta). Kezemben volt a jogerős ítélet arról, hogy mennyit kéne fizetnie (a tárgyalásra sem jött el, az idézést sem vette át, akkor már gondolom be volt tojva, hogy egy évig felénk se bagózott, és nem fizetett, meg amúgy is, szerintem csinált valami piszkos ügyet ez alatt, és ezért szabályosan fél a bíróságtól), kértem rá egy végrehajtást (ez kell a megelőlegezett gyerektartáshoz is), persze nem hozott eredményt, nincs a nevén semmi, se bejelentett munkahely, se a számláján nincs pénzmozgás. Erről kaptam egy igazolást, ezzel besétáltam a gyámügyre, ott kaptam egy paksaméta papírt, azt ki kellett tölteni, és igényelni a gyerektartás megelőlegezését.

Csak éppen ez nem ilyen gyors folyamat, összesen két évet tököltünk el vele, mire ebből pénz is lett.

Mondjuk azóta újabb két év eltelt, már nem kapom ezt sem, és behajtani sem tudták rajta a tartozást, de asszem vár rá egy hosszabb hűsölés valami kellemes, rácsos helyen. Így járt... nem kellett volna szívózni.

2011. júl. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor bocs a kavarásért, én szerencsére csak nagyon-nagyon érintőlegesen néztem át a vonatkozó jogszabályokat. Köszi a pontosítást.
2011. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 5. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!