Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek nagyon érzéketlen...

Szerintetek nagyon érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Most halt meg az egyik osztálytársam apja, és az osztályfőnök azt akarja, hogy menjünk el a temetésre.De én nem akarok elmenni, nem érzek semmilyen részvétet iránta, nem is ismertem az apát. Igazából nem is értem miért akarja az ofő azt, hogy mindenki menjen. Ha rólam lenne szó, biztos nem akarnám, hogy eljöjjenek az apáméra. Mi közünk hozzá? Szerintem az ilyesminek családi körben kellene lezajlania, nem egy csomó kölyök zavarásával, akik jóformán semmit sem tudnak az elhunytról.

Vagy én vagyok nagyon érzéketlen?


2011. máj. 22. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igazad van. Ha egyszer nem is ismerted, senki nem kötelezhet rá, hogy elmenj, semmi közöd nincs az apjához. Sok esze van az ofődnek, hogy vadidegen ember temeésére kell elmenni...

Mondd meg, hogy részvéted, de ettől ő nem rokonod agy közeli ismerősöd, hogy elmenj a temetésére és semmi joga nincs hozzá, hogy erre kötelezzen.

2011. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Padme Amidala.* válasza:
100%
Igazad van!!
2011. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan 1-et értek az előttem szólókkal...
2011. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Nem kell hogy el menj, de az osztálytársadnak (akármilyen a viszonyotok) mindenképp nyilvánítsd részvétedet. 13L
2011. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
igazad van. és az osztálytársad dönti el nem az ofő.
2011. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem oké. Ha az osztálytársad szeretné, örülne neki, ha ott lenne az osztály, akkor bizony menj el, simán kibírnád! Márcsak az osztálytársad miatt is.

Egyébként, ha az osztályból mindenki elmegy a temetésre, az azt mutatja, hogy a bajban is együtt vagytok és számíthattok egymásra Ha egyedül te nem mész el, az kissé furcsa, de tény, hogy ez a Te döntésed.

Az ilyen dolgokat nem az alapján kell megítélni, hogy te mit szólnál ehhez ilyen helyzetben, mert nem vagyunk egyformák..

16/L

2011. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia

Szerintem nem vagy az. Valóban semmi közöd nincs az apához, ezért felesleges lenne elmenni a temetésre. Nem baj, ha így gondolod, de ezt ne hangoztasd mások előtt semmiképpen.

14/l

2011. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem fogom hangoztatni. Amúgy nem hiszem hogy mindenki elmegy. És nem az osztálytársam hívott minket, hanem az osztályfőnök találta ki, mondhatni titokban...
2011. máj. 22. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a legjobb barátom apjának a temetésére sem mentem el. Mert nem ismertem a férfit. Vele voltam, megvigasztaltam. Majd ha a barátomnak eljön az ideje, az ő temetésére elmegyek. (Vagy ő az enyémre.)
2011. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom kik irnak ide, de nagy hülyeségeket hallok itt. Temetésre NEM szoktak hivni soha senkit. Hogy is nézne az ki, hogy megkérdezi valaki: Hallod, nincs kedved eljönni a faterom temetésére... Szerintem téged az zavar hogy a of mondja. Én is utáltam amikor valamire kötelező volt menni, nem is mentem soha. De ha jóban voltál az osztálytársaddal akkor tiszteletből mindenképpen el kell menned.
2011. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!