Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy a gyerekem...

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne legyen meleg?

Figyelt kérdés

42 éves anya vagyok. Egyetlen gyermekem, Ábel (16), akit születése óta nevelek egyedül, valószínűleg homoszexuális. Annyira valószínű, hogy csodának fognám fel, ha kiderülne, hogy mégsem az.

Teljesen elvesztettem a hitemet. Nem csak a gyerekemben, mindenben. A csalódás és kiábrándulás szörnyű érzése elvezetett odáig, hogy lelkileg összeomlottam. Nem bírok ránézni az emberekre a munkahelyemen, nem tudok semmi jóra gondolni azóta, hogy ezt megtudtam. Magamat ítélem el, én követtem el súlyos hibát. Hisz senki más nem téríthette volna helyes útra rajtam kívül. Nincs apja, nincs testvére sem.

Mit tegyek? Szörnyű, leírhatatlanul borzalmas érzés.


Kérem Önöket, nyugtassanak meg, és írják le, hogyan, milyen eszközzel fordítható ez vissza? Bármit képes vagyok bevetni, nincs anyagi akadálya sem.


2011. máj. 28. 03:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

16 évesen még nem lehet száz százalékig kijelenteni,hogy homoszexuális.Ha az,akkor se pénzzel,se Isten nyilával,se semmivel nem lehet megváltoztatni.

Azon kellene elgondolkozni inkább,hogy az édesanyjának feltétel nélkül kellene szeretnie és ELFOGADNIA a gyerekét,nem megneheziteni vagy ne adj isten megkeseriteni az életét.

2011. máj. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
sajnos ha tenyleg homosexualis ,nem hiszem hogy visszafordithato lenne! ez nem az on hibaja,semmi koze a neveleshez szerintem.ettol fuggetlenul hallottam egy olyan verziot hogy a homosexualitas attol is kialakulhat ha a fiu gyerekek nem sportolnak,mert az intenziv fizikai megterheles erositi a ferfihormonok kialakulasat. nezzen utana a neten mit irnak a hoosexualitas kialakulasarol,de pszichologustol is kerhetne tanacsot! el kell pedig fogadni ha igy van mert nagyon megkeseriti az o es a sajat eletet is. egyebkent a mai vilagban mar semmi hatranya nem fog szarmazni belole.en ismerek szemelyesen homosexualisokat es nagyon jo es rendes emberek.altalaban kulombek mint a "normalis" ferfitarsaik. kar hogy nokkel nem hazasodnak mert sokkal tobb boldogabb feleseg lenne a vilagban!fel a fejjel!!!!
2011. máj. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%

Nem valószínű, hogy visszafordítható lenne, pláne ilyen korban. Elviselhetetlenül önfejűek és nem fogadnak el felkaroló tanácsokat, mert azt hiszik, hogy ezzel ártani akarunk neki. Ha meg sikerülne "átformálni", akkor lehet, hogy újra rendes identitása lenne, de a mostani énjének egy része is elveszne, egy része, ami őt azzá teszi, ami.

Sajnos ebbe bele kell törődni.

2011. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

A mi fiúnkról 23 évesen lett nyilvánvaló, hogy meleg. Nem tudom elmondani, milyen érzés volt, mintha meghaltam volna kb. 3 napra. Aztán összeszedtem magam, és nagy nehezen, de elfogadtam. Mást nem tudok tenni. Imádom a gyermekemet. Nem mi hibáztunk, ezt nem lehet sem visszafordítani, sem befolyásolni. Az apja a mai napig nem bocsátotta meg neki, nem is beszélnek. Van egy húga is, ő is elfogadta, de azt hiszem, a kamaszok ezzel sokkal elfogadóbbak, mint a szülők, felnőttek.


16 évesen még nem biztos, hogy így is marad a fiad, de ha mégis, sajnos semmit, de semmit nem tudsz tenni. Még végtelen anyagiakkal sem. Esetleg belekényszeríted a fiadat egy (nővel való) kapcsolatba, házasságba, és kifelé él mint bárki más, közben a mélyben megbúvó elrejtett énje pedig fel fogja őrölni. Hagyd őt, hadd bontakozzon ki. (Még ha nekünk ez nem is tetszik).

2011. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

A homoszexuálisokat nem a nevelés teszi azzá, sokkal inkább a hormonok. Ne okold magad, nem a Te nevelésed miatt az, ha az. Ha viszont ennyire bizonytalan vagy benne, miért nem próbálsz meg finoman beszélni vele erről a témáról? Biztos nem lenne könnyű, de szerintem jobb tudni, mint bizonytalannak lenni. Az pedig, hogy szereted-e, nem hinném hogy az dönti el, hogy a fiúkat vagy a lányokat szereti. Ő ezzel semmivel nem válna rosszabb emberré, sőt! Inkább segíts neki, bizonyítsd be, hogy bármilyen is, Te ugyanúgy szereted, és mindenben számíthat Rád. Sokkal kiegyensúlyozottabbak és boldogabbak lesztek mindketten!

(És ezt ne úgy fogd fel, mint egy tragédiát! Szerinted aki elveszti a gyermekét, nem kívánná inkább azt, hogy szeresse a saját nemét, csak éljen???? Ez most biztosan drasztikusan hangzik, de így van...)

2011. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj de nem olvastam el a válaszokat, lehet ugyanazt írom mint az előzők.

A homoszexualitás nem egy betegség, ő attól még a te fiad, hogy nem a lányokat szereti. Ez csak egy dolog, olyan mint pl h melyik a kedvenc fagyija, milyen nyelven beszél. Ebből tevődik össze egy ember. Attól hogy meleg még nem hiszem hogy tiarát fog hordani tütüvel!

Egy dolgot tehetsz: Fogadd el!

És a 16 éves fiúk még gyerekek, nem biztos hogy amit ma eldöntött az így is marad. De ha így marad, akkor el kell fogadnod!

Nem tudom én mit tennék a helyedben. énis kétségbe esnék. De próbáld meg ezt megbrszélni vele mindenképpen!

2011. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Ha meleg, az nem az ő választása, nem nevelés kérdése, hanem így született, ez nem visszafordítható folyamat.

Mi sokat beszélgettünk a férjemmel, hogy mit tennénk hasonló helyzetben (ő melegek között dolgozik), és arra jutottunk, elfogadnánk, mert úgy mindenkinek könnyebb lenne az élete. Neki is és nekünk is.

Ez nem tragédia, nehéz feldolgozni, de legalább él, megvan keze-lába, egészséges, és ez a legfontosabb.

2011. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Igazuk van az előttem szólóknak!!!!!

Ez nem választás és nem nevelés kérdése, és nem visszafordítható dolog. Gondoljon bele, ha azt kérnék Öntől, hogy mostantól a nőket szeresse! Ugye Önnek sem menne?

A fia ilyen, de ettől még ugyanúgy az Ön fia, és ugyanúgy szeretnie kell, mint eddig. Semmi nem változik meg ezáltal, ezt el kell fogadni, ha nem szeretné egy életre elveszíteni a fiát!!!

Persze ennek egyik anya sem örül, valószínűleg én sem örülnék, de nem esnék kétségbe, és nem tragédiának fognám fel, hanem elfogadnám, hogy ő ilyen, és kész.

Fogadja ezt el, és szeresse a fiát úgy ahogy eddig, és higgye el meglesz az eredménye. ha ne tudja elfogadni, a fiú majd egyre zárkózottabb lesz, és csak mélyül Önök között a szakadék.

Minden jót kívánok Önöknek!

2011. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

utolsó vagyok

még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nekem van egy ismerősöm, egy 44 éves nő.

Ő már érezte fiatalkorában hogy a nőkhöz vonzódik, de ezt nem merte sem elmondani senkinek, sem felvállalni. Így hozzáment egy férfihoz, és született 2 gyermekük. De a nő soha nem volt boldog igazán! Aztán meghalt a férje, a gyerekek már nagyon voltak, és akkor úgy döntött kitálal ország világ előtt. Felvállalta hogy ő leszbikus, elmondta a családnak, azóta van egy barátnője, és végre először életében olyan életet élhet amelyben ő is boldog!

2011. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Most őszintén.. miért ekkora nagy baj és miért ennyire nehéz elfogadni,hogy meleg/leszbikus a fiú/lány férfi/nő?

Nem azzal fekszik össze a gyerek,akivel akar?Onnantól a szülő meg szeresse,meg segítsen neki.. ez szánalom,hogy a szülő visszaakarja ezt a visszafordíthatatlan dolgot fordítani.El kell fogadni..aki nem tudja,az meg egy nem is tudom mi..

2011. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!