Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy a gyerekem...

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne legyen meleg?

Figyelt kérdés

42 éves anya vagyok. Egyetlen gyermekem, Ábel (16), akit születése óta nevelek egyedül, valószínűleg homoszexuális. Annyira valószínű, hogy csodának fognám fel, ha kiderülne, hogy mégsem az.

Teljesen elvesztettem a hitemet. Nem csak a gyerekemben, mindenben. A csalódás és kiábrándulás szörnyű érzése elvezetett odáig, hogy lelkileg összeomlottam. Nem bírok ránézni az emberekre a munkahelyemen, nem tudok semmi jóra gondolni azóta, hogy ezt megtudtam. Magamat ítélem el, én követtem el súlyos hibát. Hisz senki más nem téríthette volna helyes útra rajtam kívül. Nincs apja, nincs testvére sem.

Mit tegyek? Szörnyű, leírhatatlanul borzalmas érzés.


Kérem Önöket, nyugtassanak meg, és írják le, hogyan, milyen eszközzel fordítható ez vissza? Bármit képes vagyok bevetni, nincs anyagi akadálya sem.


2011. máj. 28. 03:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Anyuka!


Bármennyit is lennél hajlandó fizetni érte, de sajnos ezt nem tudod sem visszafordítani, sem megakadályozni.


Biztos vagy abban, hogy a fiad meleg

Miből feltételezed ezt?


Ha kiderül, hogy tényleg a saját neméhez vonzódik, egyetlen dolgot tehetsz: elfogadod!!!


Hiszen a Te gyereked, a Te véred!!! Egy igazi szülő nem tagadja meg a gyerekét, bármit is kövessen el! A Te gyereked nem tehet a nemi identitásáról. Történt Vele valami, ami miatt a fiúkat jobban szereti. Nem tudhatod, hogy ez miért lett így, de ha tényleg szereted a gyermekedet és jó anyának érzed Magad, akkor szépen elfogadod a dolgot és szeretetet adsz neki!!! Erre van szüksége, semmi másra!!! Főleg 16 évesen!


Hozzáteszem, én egy 26 éves, heteroszexuális nő vagyok, de rengeteg meleg embert ismerek. Fiúkat, lányokat egyaránt.


Merem Neked állítani, hogy a meleg fiúk normálisak, kedvesek, segítőkészek. Olykor segítőkészebbek, mint a heteroszexuálisok...


Még egyszer hangsúlyozom: nem tudod megváltoztatni a fiad szexuális identitását. Bármennyire is szeretnéd...


Ez már nem az a kategória, amikor a fiad 4 évesen kíváncsiságból a kezébe vette a kést, és Te rászóltál, hogy tegye le, mert nem szabad...


Ha igazi anya vagy, akkor elfogadod a fiad döntését és szeretettel veszed körül!!!


Ha nem vagy képes erre, akkor a fiad szép lassan eltávolodik Tőled...és egyedül maradsz. Egyedül fogsz megöregedni és meghalni.


Soha nem a gyerek dobja el a szülőjét...


És egy szülő-mint említettem-soha nem tagadja meg a gyermekét.


26/L

2011. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%

nem ön hibázott, hanem egyszerűen ez van, el kell fogadni... Bizonyos kutatások szerint, ez génhiba, nem tudom pontosan, de vagy az x vagy az y kromoszómában van valami elváltozás, ami ezért felelős. Pszichológiában a mentális betegségeknél is emlegették a homoszexualitást.

De ez lehet akár genetikai eredetű, lehet pszichológiai eredetű, attól még a fia marad, és mivel önön kívül nincs senkije, csak magára számíthat! Szedje magát össze a fia kedvéért! Attól, hogy homoszexuális, még ugyan olyan értékes fiú, mint a többi... Beszélgessen vele, lehet, hogy még csak össze van zavarodva, és nem tudja, hogy mit akar, ilyen esetekben, elő szokott fordulni, hogy a kamaszok biszexuálisnak vallják magukat, míg nem tudják eldönteni, hogy melyik nemhez is vonzódnak...

18, l

2011. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam az előző válaszokat, úgyhogy lehet h írok olyat mi már elhangzott:)


A homoszexualitás nem nevelés kérdése. Nem lehet valakibe a szexuális vonzalmat belenevelni. Tudományosan még nem tudták teljes mértékig, hogy mitől alakul ez ki, több elméleti(!) verzió született.

Az biztos, hogy ez születési dolog, nem pedig nevelési. Ha az lenne, a hetero szülőknek heteró, a meleg pároknak meleg gyermekük lenne.

+ Nekem kiskoromban csak lány barbibabáim voltak, és a szerelmes jeleneteket két lánybaba játszotta. Emellett imádtam a kisautókat és a leszbi babák mellett azokkal játszottam a legszívesebben. Mégis hetero felnőtt lett belőlem.


Az egyetlen amit egy anyuka tehet, hogy nem saját magát, főleg nem a fiát hibáztatja, hanem megpróbálja elfogadni a helyzetet. Rá kell döbbennie, hogy a fia pontosan ugyanaz a gyermek aki eddig volt, és ugyanaz is marad. Legfeljebb a boldogságáért szabad aggódni, mert valljuk be, homoszexuális emberként nem mindig habos torta az élet.

Ez nem visszafordítható, ezzel kísérletezni nem is szabad.

2011. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
95%
Mit szól a válaszokhoz? Megnyugodott egy picit? Vagy másra számított?
2011. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, és figyelmet fordított a problémámra!

Ennek ténynek az elfogadása nekem is megfordult a fejemben, csakhogy ezt nem tartom probléma megoldásnak. Lehet, hogy a mai világban túl konzervatívnak számítok, de idáig ezekre az emberekre betegként tekintettem, ugyanakkor gyűlölettel nem viseltettem irántuk soha. Inkább csak taszítónak véltem.


Ma, amikor hazajött Ábel, nyíltan rákérdeztem erre a dologra. Nem válaszolt. Úgy tett, mintha nem hallotta volna meg, és egész egyszerűen elfordult tőlem és elment.

Nem tartom őt nehezen kezelhető gyereknek, megérti azt is, ha problémám van valamivel, tudatosan nem okoz nekem (és senki másnak se) fájdalmat.

Csakhogy itt a létének egyik legfontosabb elemével van a baj.

Ha tud valaki olyan sztorit, amiben sikerült megakadályozni valamilyen úton egy egyén kezdeti stádiumban lévő szexuális "elferdülésének" kibontakozását, kérem, ossza meg velem, nagyon nagy segítség lenne.


Ha további tanácsokkal láttok el, az is nagy könnyebbséget jelentene.

2011. máj. 29. 01:24
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

egyszer már válaszoltam a kérdésére...

Nem fogja tudni megváltoztatni... van egy sztorim, bár nem olyan, amilyet várna...


Eddig közömbös voltam a melegek iránt, nem utáltam őket, nem is fordítottam különös figyelmet rájuk...

Majd megismertem egy srácot... Helyes volt, kedves, közvetlen, és normális... persze a mozgásából már lerítt, hogy valami nem "kerek" nála, a táncmozdulatai kicsit durvák voltak egy pasihoz képest... Ezzel ellentétben pedig flörtölt minden lánnyal, szóval azt kizártnak tartottam volna, hogy meleg... de aztán nyíltan felvállalta, és mindenki elfogadta... Én továbbra sem tudom elhinni, mert még a mai napig szeretem, de nagyon közeli barátok vagyunk, és el is mondtam neki, hogy mit érzek iránta... Nem fordult el tőlem, kedvesen vigasztalt, mondta, hogy szeret, bár az a szeretet inkább "testvéri" szeretet volt... Ha nem lenne meleg, valószínű, hogy lépett volna, mert ő is nagyon kedvel engem...


Ha a fia tényleg meleg... akkor nem hiszem, hogy meglehetne ezt fordítani nála...

Ez most olyan lenne, mintha valaki oda menne önhöz, hogy ott van egy NŐ!, menjen, és hívja randira, szeressen bele... Gondolom az ön morálja most ezt ellenezné, és tudom, hogy ez nem olyan, nem akarok "bunkó" lenni, de ha a fia meleg, valószínű, nála ez a természetes, hogy a fiúkba szerelmes, és lehet, hogy undorral gondol egy nőre, akit a szeretőjének tekinthet...


Viszont, van még egy lehetőség... Ha pszichológiai eredetű gond okozza, akkor egy elbeszélgetés egy pszichológussal segíthet...


DE kérem, ha semmi ilyen, törődjön bele, és támogassa a fiát! Most az a legfontosabb, így is nehéz lehet neki...

2011. máj. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Édesanya!


Már nagyon sokan válaszoltak a kérdésére, és higgye el, semmi újat nem fog kapni, mert a tények nem változnak napról-napra.


"egy egyén kezdeti stádiumban lévő szexuális "elferdülésének" kibontakozása"


Ilyen nincs; a homoszexualitás nem valami felvett rossz szokás, amit idővel le lehet küzdeni. A tudomány jelenlegi álláspontja két elmélettel magyarázza az okát: vagy veleszületett tulajdonság, mint pl. a barna haj, a tehetség, vagy a környezet hatása, és a szociológiai levonatokat szintén nem lehet kiirtani.


Ön értelmesnek látszik, hát fogja fel: itt nem segít sem pénz, sem pszichiáter, sem semmi, mert a fia egyszerűen nem tehet arról, hogy meleg és nem tud megváltozni. Ettől ő még nem beteg és hülye vagy rossz, csak más.

Tudom, hogy nehéz elfogadni a gondolatot, de nem lesz más választása. Meleg vagy sem, ugyanaz a gyerek marad, akit maga annyira szeret.

2011. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
97%

Valójában egy pszichológus tud segíteni. De nem a fiúnak, hanem Önnek kell beszélgetnie. Higgye el, segítséggel könnyebben fel lehet dolgozni egy ilyen dolgot.

Azt tetszett mondani, hogy az anyagiak nem számítanak. A fia nem lesz hetero, de a kapcsolatukat megmentheti.

Kérjen szakszerű segítséget, és nem csak Ön, hanem a fia is kiegyensúlyozottabbá válik ebben a gyermek-szülő viszonyban.

2011. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A pszichológushoz elmehetnek mindketten, így a szakember abban is tud segíteni, hogy egymással őszintén tudjanak erről beszélgetni.

Azzal, hogy rákérdezett egyszer a fiánál, még nincs "kipipálva" ez a dolog. Jó néhány rákérdezés szükséges még ahhoz, hogy egyszer (lehet, hogy csak évek múlva) tudjanak erről beszélni - ha házon belül akarja megoldani.


Kezdeti stádium: nos, ez már nem a kezdeti stádium, ha ennyire látható jelei vannak, hogy az eddigi gyenge sejtésből egy erős gyanú lett: a kezdeti stádiumban a kihordás alatt volt a fia...

Ha mindenképpen okolnia akarja magát, akkor okolja ezért: ha már jó ideje sejti, akkor miért félt annyira, hogy hagyta a dolgot? De igazából butaság önmagát okolnia bármiért is. Ha 4 vagy 6 évesen vitte volna orvoshoz, valószínűleg az sem segített volna. Max. a gyermeke valódi énjének elfojtásában.


Itt egy oldal, ami segít a megértéshez: [link]

2011. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönöm. Azt hiszem, meg lettem győzve. Való igaz, én sem tudnám nőkkel csinálni, akárki akárhogyan is próbálna rávenni. Soha nem tudtam bízni az Internet világában, de azt hiszem,most pozitívan csalódtam.

Én megteszem a tőlem telhetőt, nem fogok emiatt rá rossz emberként nézni, de hogy a körülötte élők és egyáltalában a társadalom nem így látja majd, affelől egészen biztos vagyok. Lehet, hogy talán ez utóbbi jobban nyomta a lelkemet, ezért féltem ennyire és tartottam kényesnek a dolgot.

2011. máj. 29. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!