Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van értelme beszélni a tanárral?

Van értelme beszélni a tanárral?

Figyelt kérdés
Olyan szülők válaszára lennék kíváncsi akik már átestek ilyenen! 9.osztályos gyermekem matekból bukásra áll,már a sokadik javító dolgozatát írja ,de sosem sikerül.Legutóbb azt mondta a tanár,hogy ha ez sem lesz jó akkor nincs több lehetőség, gondoltam beszélek vele, hátha átengedné, (újabb dolgozatnak nem látom értelmét)szerintetek van értelme, mit szokás ilyenkor mondani,hogyan is kezdhetném fogalmam sincs. Egyébként mindenből 3-4-5ös, matekra is készül állandóan ,de valahogy mégsem érti.Köszi előre is!
2011. jún. 5. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs értelme. Én inkább magántanárt fogadnék a nyárra, hogy legalább valamilyen szinten megtanulja a gyerek az anyagot, mert ez az érdeke, nem a kegyelemkettes.
2011. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tanárt már fogadtam neki, nyáron matekozni fog !
2011. jún. 5. 08:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik oldalról nézve a dolgot (tanár): ne kérd, hogy engedje át! Ha át is engedi, később visszaüthet ez a dolog. Nehezen megy a gyerkőcnek a matek és ez nem fog változni valószínűleg. Inkább lássa az a tanár, hogy próbálja megtanulni és nem kegyelemért "könyörög". Ha te tudod, hogy minden tőle telhetőt megtesz a gyermeked, akkor támogasd adott esetben a javítóvizsgáján. Ez a tiszta út.
2011. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy beszélhetsz a tanárral nyugodtan..sőt, de ne a kettest kérd, hanem mondd el, hogy tisztában vagy a helyzettel és mindent megtesztek, hogy el tudja sajátítani az alapokat a gyermeked.
2011. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát igen ,ez a helyes ,csak félek ha most ennyi erővel ezt érte el, mi lesz a pótvizsgán???!!!
2011. jún. 5. 08:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, értem a félelmed. De gondolj arra, hogy a pótvizsgáig "csak" a matekkal kell foglakoznia, más tárggyal nem. Így azért könnyebb koncentrálni. Főleg magántanár segítségével, akivel átbeszélhetik tényleg az alapoktól. Mert hiába próbált most javító dolgozatot írni, ha elvesztette szegény a fonalat az alapoknál valahol szeptember-október táján.
2011. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum minden második vagy harmadik nap tanulással fog neki eltelni.. :S ezt kell csinálni,mert különben nem megy át.
2011. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tanár szekálása helyett inkább a gyerekeddel kéne leülni, hogy sürgősen ugorjon neki a mateknak. Itt már rég nem a tancsi a hibás, a fiad/lányod egyszerűen cs.szik megtanulni és GYAKOROLNI az anyagot.


Ha az én gyermekem lenne, tanulás után matek-matek-matek. Példák ezerrel.


A tanárt meg azért se kérd meg, mert most esetleg (érdemtelenül) átengedi, aztán a későbbiekben meg a gyerek szív, mert hiányosságok miatt lemarad.

2011. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Senki nem szekálja a tanárt! A gyerek folyamatosan tanult és foglalkozva volt vele ,a férjem naponta leült vele tanulni ,és képzeld itthon mentek neki a feladatok bent pedig valamiért nem! Szóval ha valamit nem tudsz akkor ne írj bunkóságokat!!!!
2011. jún. 5. 11:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és még valami ,ha figyelmesen olvasol ,én egyáltalán nem hibáztattam a tanárt!!!!!!!!
2011. jún. 5. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!