Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem hogy "elnyom" a...

Úgy érzem hogy "elnyom" a nővérem és nagyon zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő azt mondja,hogy engem jobb ajándékokkal,drágábbakkal lepnek +,ő meg névnapjára is csak egy (idézem)"hozzám vágtak egy kórót.ennyi."Pedig kapott egy 5000Ft-s övtáskát amit ő választott.De nem is az a fontos,hogy mit kap,hanem a szándék és hogy szeretik.Minden ilyen kis piti dolog miatt kiakad,és felhánytorgatja nekem.:S

Most ballagunk,ő gimiből én ált-ból.Neki nagyobb "parti" lesz mert az fontosabb,sőt még azt is kihasználja hogy a szülinapomon ballag,és azt mondta hogy mindenki rá fog figyelni engem meg le se fognak sz*rni.:(Ez rosszul esik nekem.De a legrosszab az,hogy parancsolgatni akar nekem,anyuék nem tudják mi van akkor ha nincsenek itthon...és sokszor azt gondolják,hogy én kezdem a veszekedést.Jó belátom én is szoktam kezdeni,de NEM MINDIG.

teljesen kész vagyok,nem tudom mit tegyek.Elhatároztam,hogy hétvégén leülök anyuval és elmondom neki,hogy beszéljenek vele,mert engem végig se hallgat/énekel,befogja a fülét,elkezd ordibálni,hogy menjek ki a szobájából).Nem tudom meddig birom még ezt,de 1hétnél tovább biztosan nem!:S

mit tegyek?

14/L


2009. márc. 19. 18:27
 1/10 A kérdező kommentje:

természetesen próbálom magam visszafogni,és nem kezdenki a balhékat...:S

Belátom,és próbálok ellene tenni,de ő nem...

2009. márc. 19. 18:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem először modd el a szüleidnek,és beszéljetek közösen a testvéreddel,kérdezzétek meg,hogy mi baja van,de csak segítő szándékkal,Lehet hogy úgy érzi,hogy Téged jobban kedvelnek,vagy nincs önbizalma és lehet hogy ezzel próbálja kompenzálni.De parancsolgatás nem vezet semmi jóra.Régóta viselkedik így,vagy csak mostanában?Szerintem egy közös családi beszélgetés mindenképp jót tenne.
2009. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Már egy fél-1éve ilyen "parancsolgatós" a nővérem,de eddig csak ritkán,azaz parancsolgaatós volt de nem olyan sűrűn mint mostanában.

Biztos,hogy beszélgetni fogok anyákkal,mert ez így nem mehet tovább,nem birom idegileg.

2009. márc. 20. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beszélgessetek mind együtt őszintén. Tudod, a nővérednek is lehetnek veled kapcsolatban negatív érzelmei, amikről te nem tudsz. Pl. gyakori, hogy a ksebb testvér szebb, ügysebb, barátságosabb a viselkedése, többen seretik, és a nagyobban ez kellemetlen érzést (esetleg irigykedést) kelt. Az is lehet, hogy már akkor meggyűlölt, mikor születtél, hiszen addig övé volt a család minden szeretete, és aztán egyszercsak osztozkodni kellett. Az is gyakori, hogy az egyetlen gyereket elkényeztetik, aztán amikor már eléggé eltolták a nevelését, születik egy kis új, aki lelkileg tiszta, aranyos, egyszercsak őt imádja mindenki. Az első gyereknek sokkal nehezebb, mert a szülők még tapasztalatlanok, össze-vissza nevelik, a kényeztetéstől az agyon egreszcírozásig váltakozva. Ha ezt átgondolod, talán együttérzés alakul ki benned. Megpróbálsz az ő oldaláról is gondolkodni. Ha sikerül beszélnek erről, jóbarátnők is lehettek.
2009. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az is lehet, hogy már akkor meggyűlölt, mikor születtél, hiszen addig övé volt a család minden szeretete, és aztán egyszercsak osztozkodni kellett."


Jól irtad kedves előttem válaszoló..Téged kérdező,nem akarlak elkeseriteni, de én is utáltam a testvéremet ,bevallom kellett vagy 20 évesnek lennem,hogy mindenféle irigységet félre tudjak rakni ha rá gondolok!

2009. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazából kis korunkban jól kijöttünk egymással,emlékszem hogy vacsi után adtam neki narancsot mikor anya pucolt,játszottunk eggyütt.Persze anya olyat is mesélt,hogy mikor elmesélték hogy jövök,azt mondta,hogy ő kutyát szeretne.De mikor megszülettem szeretet meg minden.

köszönöm még egyszer.

2009. márc. 23. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem készíts valami béke ajándékot neki pl szülinap névnap adj neki 1 nagy csokit vagy készíts neki valami kis nyaklánc ilyesmi... vagy egy pici képet... vagy húsvétra adj neki egy saját kezüleg készített nyuszi festményt vagy kis pici tároló dobozkát... vagy valamit és akkor látni fogja hogy szereted vagy esetleg öleld át ha odaadta az ajándékot... valami ilyesmi mondjuk
2009. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ez az ajándékötlet nagyon jó...Bár én mindig adok neki valami kis ajándékot szülinapjára,névnapjára...Viszont ő,hogy is mondjam el-elfelejti...Oké,én idén nem vettem névnapjára ajándékot,mert le voltam égve.:S

köszönöm a tanácsodat!

2009. márc. 26. 14:57
 9/10 anonim válasza:
100%
Én úgyanígy voltam a nővéremmel régen, de kinőtte a nővérem ezt a hülyeséget! ne törődj vele, légy te a felnőtt! majd ő is felnő egyszer és megváltozik
2009. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A nővéred csak egy bunkó.

Ne figyelj rá, egyszer csak megunja.

Ha valaki elballag gimiből és ilyen "dedós" azt csak sajnálni tudom. Egyszer úgyis visszakapja...

A patkánysága miatt fiúi sem lesznek.

Én személy szerint az őrületbe kergetném azzal hogy naponta - akár többször is - megmondom mekkora bunkó, éretlen dög. Hidd el, sírva fog fakadni, megtudja milyen ha sértegetik, idegesítik.

2009. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!