Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Félek, hogy strébernek fognak...

Félek, hogy strébernek fognak gondolni az új suliban! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kb. olyan lesz az év végi bizim, hogy tesi 4, a többi 5, és lesz min. 5 dicséretem is. Meg engem úgy neveltek, hogy mindig tanuljak, meg minden. De nem akarok úgy gimibe menni, hogy strébernek gondoljanak...

De ha nem készülök, akkor jönnek a tanárok ezzel a szöveggel, hogy: "Így voltál te ötös? Ezzel a tudással?"

Szóval most össze vagyok zavarodva, és nem tudom mi lenne a legjobb, amit tehetnék...

Ez is az én hülye megfelelési kényszerem...


2011. jún. 9. 18:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Melyik gimibe mész, mert én is gimis leszek?:)
2011. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, ahogy eddig tanultál. Amúgy nem hiszem, hogy strébernek fognak gondolni, mert gondolom, hogy a gimibe hasonlóak jelentkeztek, mint te. Ha meg annak is tartanak, akkor is tanulj, mert később a javadra válik! Ha nem tanulsz, akkor nagyon meg fogod szívni!!!
2011. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz ezzel. Ha normális vagy, keresed a többiek társaságát, és megismernek, nem fognak strébernek gondolni. Öcsém pár éve azért bukott meg, mert a haverok csesztették, ha bejárt suliba, és esetleg még tanult is...meg is lett az eredménye, mert megbukott. sulit és haverokat váltott, és négyes fölötti lesz az átlaga év végén. A régi haverjai meg azóta dílerkednek suli helyett...
2011. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Naaagyon-naaagyon régen voltam gimis, de ott már más az élet, mint az áltsuliban.

Ahogy írják is, gimibe a "stréberek" mennek, ott már nem sikk butának lenni, ott az a valaki, aki ötöst kap. Kialakul egyfajta versenyhelyzet, ahol mindenki a legjobb akar lenni.


Nem fog senki strébernek gondolni, ha mégis, akkor tojd le őket.

A gimit nem tudod mégegyszer megismételni, nincs jóvátételi lehetőség. Hozd ki magadból a legtöbbet, legyél a legjobb, és később majd te fogsz rajtuk röhögni. Ugyanis a gimi csak 4 év, és életetek végéig kihat, hogy ki volt az osztályelső, a legjobb, és ki az, aki csak röhögött a strébereken, de egy hármasnál jobbat nem tud összekaparni.

Majd ők kilincselnek nálad állásért 8 év múlva. :)

2011. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben az a jó, ha jó tanuló vagy :) ne aggódj. Ha valamire szeretnéd vinni az életed, akkor tanulj továbbra is ilyen jól :)
2011. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

TANULJ!!!!! Most még tanulni "ciki",mert kamaszok vagytok,gyerekesek. De majd ha 11-12.ben nézel körbe már általában az a gáz ha valaki bukdácsol,legalábbis értelmes emberek szerint.A felnőttek körében,pedig ha nem végzed el a munkádat akkor ki is rugnak.

Hosszútávon sokkal jobbal megéri tanulni,szerezni egy vagy több szakmát,diplomát,akármit ,és érteni ahhoz amit csinálsz,mint néhány idióta kamaszgyerek véleménye miatt lerontani a jegyeidet.Persze nem hibáztatlak,hogy megfordult ez a fejedben,egyszerűen abban a korban vagy ,hogy számit a többiek véleménye,félsz a kirekesztéstől,ez teljesen normális.

De hidd el,minden osztályban vannak olyanok is akik szerint nem ciki tanulni már 13-14 évesen sem,mert ugyanugy nevelték őket ahogyan téged.Majd velük megtalálod a hangot.Akiknek később jön meg az eszük,még nagyon gyerekesek csak azok cikiznek valakit azért,mert jó tanuló.Majd később ők fogják bánni ,hogy nem tanultak.

Nincs baj addig a "stréberséggel",amig valaki nem fordul magába,nem áll az élete semmi másból csak magolásból,nem tisztességtelenül (állandó puskázás,nyalizás a tanároknak) szerzi meg a jó jegyeit.Mert ez sem jó,az élet nem csak a tanulásról szól,szüksége van mindenkinek barátokra,mozizásra,fagyizásra,strandra stb de tanulni NAGYON FONTOS.

Ne haragudj,hogy ilyen hosszú lett,de én csak a saját hülyeségemből tanultam...az okos a másén tanul!

2011. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tanulj mint eddig, DE:

-legyen időd a barátaidra

-ne hencegj a jegyeiddel (bár valahogy nem tudom elképzelni, hogy ezt csinálnád ;) )

-ne beszélj a tanulásról, ha ők nem akarják

2011. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is általánosban, aki tanult meg ötös volt, az volt a stréber. Gimiben, ha nem vagy ötös akkor te egy idióta vagy meg hasonlók. Nagyon más a környezet. Tanulj és ne törődj ilyenekkel. 18/N
2011. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

legyél jó fej, legyél benne a cinkes dolgokban pl. házit másolni, tanárt szívatni stb.

én ezekbe mind benn vagyok de mindenből 5ös vagyok és nem hisznek strébernek

2011. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne törődj velük, képzelheted hogy néztek rám, mikor szakadt farmerban meg Guns n' Roses-os pólóban kaptam egy 5-öst kémiából:D

2011. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!